Sayfa 294/1000 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394794 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Arkadaşlar lazim olur diye bir kenara 17k dolar attım. Bankaya gittiğimde oran bile sormadan vadeyi yeniliyorum. Çünkü doğru dürüst getirisi yok. Biliyorsunuz 200k gibi rakamlara bile çok düşük oran veriyorlar. Soru şu. Bu dolar ile yabancı para cinsinden eurobond alabilir miyim. Aldım diyelim. Anladığım kadarı ile vadeler uzun 2030 gibi. Peki ben bir yıl sonra eurobondu satmak istedim. Satış fiyatı zararına mı gerçekleşir. Bu eurobond faizlerinin o anki durumuna göre değişebilir kanaatindeyim. Bir de tahvilleri sadece bankalar mı çıkarıyor. Yoksa özel sektör de çıkarabiliyor mu? Çünkü gördüğüm kadarı ile bir devlet garantisi yok sanırım. Önümüzde bir lübnan örneği var. Bilgili arkadaşlar bu konuda detaylı bilgi verebilirse başka arkadaşlar için de yararlı olabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar lazim olur diye bir kenara 17k dolar attım. Bankaya gittiğimde oran bile sormadan vadeyi yeniliyorum. Çünkü doğru dürüst getirisi yok. Biliyorsunuz 200k gibi rakamlara bile çok düşük oran veriyorlar. Soru şu. Bu dolar ile yabancı para cinsinden eurobond alabilir miyim. Aldım diyelim. Anladığım kadarı ile vadeler uzun 2030 gibi. Peki ben bir yıl sonra eurobondu satmak istedim. Satış fiyatı zararına mı gerçekleşir. Bu eurobond faizlerinin o anki durumuna göre değişebilir kanaatindeyim. Bir de tahvilleri sadece bankalar mı çıkarıyor. Yoksa özel sektör de çıkarabiliyor mu? Çünkü gördüğüm kadarı ile bir devlet garantisi yok sanırım. Önümüzde bir lübnan örneği var. Bilgili arkadaşlar bu konuda detaylı bilgi verebilirse başka arkadaşlar için de yararlı olabilir.
    https://dividendexpert.blogspot.com/.../eurobond.html
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3. CD’si yeteri kadar yukseldi. Yarın sabah 3 parça alımımdan ilkini yapmayı planlıyorum. Her yüzde 10luk düşüşte devam ederim.

Bu sayfalarda zaten hep bunlari konusuyoruz. eski mesajlara goz atabilir misin

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar lazim olur diye bir kenara 17k dolar attım. Bankaya gittiğimde oran bile sormadan vadeyi yeniliyorum. Çünkü doğru dürüst getirisi yok. ....
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Teşekkürler. Bakacağım

6.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Bu sayfalarda zaten hep bunlari konusuyoruz. eski mesajlara goz atabilir misin
    Servet 300 sayfa. Bir ara okumaya başlamıştım. Ama bitecek gibi değil. Şimdi olayı somut konuşalım. xxxx vadeli bir eurobond aldım diyelim. Bu kupon ödemeleri altı ayda bir olduğuna göre , diyelim ki faiz 6,5 olsun. Bonoya yatırdığım miktarın altı aylık %6,5 dan getirisi kadar hesabıma yatacak. Bonuyu elimde tuttuğum müddetçe böyle olacak. Ancak olur da bonoyu bozdurmaya kalktığımda ise ikinci piyasada oluşan fiyat üzerinden satacağım.

Ayrıca bu bonoların en iyi alım zamanları TÜRK CDS lerin en yüksek olduğu zamanlar sanırım. O zaman oranlar yükseliş itrendine giriyor.
    Söylediklerimde eksik, yanlış ya da önereceğiniz bir şey var mı?

7. cds 529.80 deniyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Servet 300 sayfa. Bir ara okumaya başlamıştım. Ama bitecek gibi değil. Şimdi olayı somut konuşalım. xxxx vadeli bir eurobond aldım diyelim. Bu kupon ödemeleri altı ayda bir olduğuna göre , diyelim ki faiz 6,5 olsun. Bonoya yatırdığım miktarın altı aylık %6,5 dan getirisi kadar hesabıma yatacak. Bonuyu elimde tuttuğum müddetçe böyle olacak. Ancak olur da bonoyu bozdurmaya kalktığımda ise ikinci piyasada oluşan fiyat üzerinden satacağım.

Ayrıca bu bonoların en iyi alım zamanları TÜRK CDS lerin en yüksek olduğu zamanlar sanırım. O zaman oranlar yükseliş itrendine giriyor.
    Söylediklerimde eksik, yanlış ya da önereceğiniz bir şey var mı?
    Yazdıklarınız doğru, ufak bir düzeltme olabilir: altı ayda bir hesabınıza kupon oranı kaçsa o kadar yatacak, şu anda gördüğünüz getiriler kupon oranları ve bono fiyatının bileşimiyle hesaplanan toplam getiridir.
    Vadesi gelmeden karla satarsanız vergi oluşur, vergi işi karışık onu incelemeniz lazım.
    Bu ara CDSler yüksek, alım için iyi zamanlar.

Sayfa 294/1000 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •