Sayfa 295/1000 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395795 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,353 - 2,360 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. ziraat internet şubede 5-6 tane vasat eurobond kalmış, en iyileri yine yok.

2.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    ziraat internet şubede 5-6 tane vasat eurobond kalmış, en iyileri yine yok.
    Size göre iyilerin vade ve oranları nedir? Ziraat dışında bulunabiliyor mu yani var mı?

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Yazdıklarınız doğru, ufak bir düzeltme olabilir: altı ayda bir hesabınıza kupon oranı kaçsa o kadar yatacak, şu anda gördüğünüz getiriler kupon oranları ve bono fiyatının bileşimiyle hesaplanan toplam getiridir.
    Vadesi gelmeden karla satarsanız vergi oluşur, vergi işi karışık onu incelemeniz lazım.
    Bu ara CDSler yüksek, alım için iyi zamanlar.
    Cevap için teşekkür ediyorum. Getiri konusunu ben mi yanlış anladım. Örneğin %6,5 getirisi olan altı ayda bir kupon ödemeli bir bononun getiri hesaplaması nasıl oluyor? Orasını tam anlamadım. Benim düşündüğüm gibi değil sanırım.

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    ziraat internet şubede 5-6 tane vasat eurobond kalmış, en iyileri yine yok.
    ziraat günlerdir öyle. işbankasında da durum aynı. hesapta satışa açık görünüyor ama almaya kalktığınızda elimizde yok uyarısı çıkıyor çoğu kağıtta.

ben de madem öyle deyip hırs yaptım ziraat yatırıma gittim. virüsten dolayı içeri almadılar girişte görüştüm MT ile. meğer arkadaşlarda eurobond işlemi yapmak mümkün değilmiş. sadece BİST işlemleri yapılıyormuş.

dedim ya hırs yaptım işyatırımı aradım dedim geliyorum oraya. dediler gelmeyin, yüzyüze görüşmeleri durdurduk, muhtemelen yarından itibaren de evden çalışacağız. peki dedim 2036, 2038, 2040 kağıtları var mı. dediler evet var.. ama artık saat geç olmuştu, para transferi falan.. olmadı. alamadım.

dip not: ziraat bankası ve iş bankasında çocuk için eurobond alım mümkün değil. işyatırım hala mümkün olduğunu söylüyor. ancak virüs sebebiyle yüz yüze görüşüp belgeleri imzalayamadığımızdan güya bana en yakın şubeye gönderecekler de biz de annesiyle gidecez de vs vs.. iyice yılan hikayesine döndü

5.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Cevap için teşekkür ediyorum. Getiri konusunu ben mi yanlış anladım. Örneğin %6,5 getirisi olan altı ayda bir kupon ödemeli bir bononun getiri hesaplaması nasıl oluyor? Orasını tam anlamadım. Benim düşündüğüm gibi değil sanırım.
    getiri (yield) kupon faizi, yıllık kupon sayısı, kupona kalan gün, vadeye kalan gün ve alış fiyatı üzrinden hesaplanan bir rakam sn tbey. ve hesabı pek basit değil. zamanında ben de aynı soruyu sormuştum ve oldukça uzun bir formülü vardı. online hesaplayıcılar da vardı ancak orada da zorlanmıştım. doğru hesap olduğundan da emin olamadım (çünkü bankanın belirttiği rakama ulaşamamıştım) pes edip kurumun rakamlarına güvenmeyi seçtim:)

6. Arkadaşlar Burganbank tan hiç eurobon alan oldu mu?Tavsiye eder misiniz?Yoksa ziraat,vakıf veya işbankası çok daha avantajlı fiyat mı sunar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by mkdmkd Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Burganbank tan hiç eurobon alan oldu mu?Tavsiye eder misiniz?Yoksa ziraat,vakıf veya işbankası çok daha avantajlı fiyat mı sunar.
    cuma günü konuştum burgan'la. burgan'ın elinde kağıt olmadığı için piyasadan traderlar aracılığıyla arıyor almayı düşündüğünüz kağıdı. ve MT nin bana söylediğine göre bu sebeple sadece endikatif fiyat verebiliyorlar. anlık reel fiyat veremiyorlar. siz talepte bulunuyorsunuz onlar da traderlardan talep edip fiyat alıyorlar. ve verilen fiyattan almak durumunda kalıyorsunuz. oldu teşekkür ederim o zaman deyip kapattım konuşmayı.

8. En kolay alinan yerlerden biri is bankasi sanirim. Ben oradan aliyorum. Ama her bond her zaman ellerinde bulunmuyor. Takip etmek lazim.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Sayfa 295/1000 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •