Sayfa 314/1000 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Siz bu isler icin yenisiniz galiba...

Alıntı Originally Posted by SnigRO Yazıyı Oku
    Bir sorum olacak, şuanda ziraatbank'ın internet şubesinde eurobond satışı yok. Normal mi bu durum?
    Ancak eurobondları burada gösteriyor. https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bir...tirim/eurobond
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

20 yila varan guzel bir portfoy

subat mart nisan mayis olarak guzel duzenleme
    yilda 8 ay kupon alacaksiniz, tebrik ederim...

yas kac bu arada dostum

Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    US900123CR91 23.12.2023
    US900123AW05 05.02.2025
    US900123CT57 26.04.2029
    US900123BB58 05.03.2038
    US900123BG46 30.05.2040

Eurobondlari ile bende araniza katildim, huzurla kupon vadelerini bekleme zamani artik

Dostum, ocak ayinda CDS 234 idi su anda ise 549

Alıntı Originally Posted by SnigRO Yazıyı Oku
    Burada verilen bilgiler çok işime yaradı arkadaşlar. Çok teşekkür ederim.
    Bir sorum daha var. Eurobondları 1 aydır takip ediyorum. Her aldığımda daha uygun fiyata (kirli fiyatı) satışa çıktı. Eurobond alış için şu anda gerçekten uygun bir zaman mıdır? Yoksa her zaman fırsat oluyor mu? Yani önümüzdeki günlerde fiyatların daha düşüp, kupon faizinin daha yükselmesi olası mıdır?

4.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Konuyu anlamadim acaba yas ile ilgili mi konusuyoruz
    Nominali 80-85 olan demek istedim

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Merhaba, tsk ederim - yas 38.

Ufak bir duzeltme, 5 ayri Eurobond var.

Su haliyle, OCAK ve TEMMUZ haric, yilda 10 kez kupon odemesi alacagim. Onlari veren 2 Eurobond vardi, 2030 vadeli olanin kirli fiyati ucmus; 2041 olani da yakin zamanda eklerim portfoye. Boylece her ay bir kupon odemesi olur.

Sonrasi kupon al ustune ekle seklinde gider herhalde

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    20 yila varan guzel bir portfoy

subat mart nisan mayis olarak guzel duzenleme
    yilda 8 ay kupon alacaksiniz, tebrik ederim...

yas kac bu arada dostum

6.  Alıntı Originally Posted by SnigRO Yazıyı Oku
    Burada verilen bilgiler çok işime yaradı arkadaşlar. Çok teşekkür ederim.
    Bir sorum daha var. Eurobondları 1 aydır takip ediyorum. Her aldığımda daha uygun fiyata (kirli fiyatı) satışa çıktı. Eurobond alış için şu anda gerçekten uygun bir zaman mıdır? Yoksa her zaman fırsat oluyor mu? Yani önümüzdeki günlerde fiyatların daha düşüp, kupon faizinin daha yükselmesi olası mıdır?
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bu soruların cevabını tüm finansal piyasalar için merak etmeyen yoktur diye düşünüyorum.
    Umarım "bir bilen" yanıtlarda bende öğrenirim.
    Sorunuzun cevabının büyük bölümü aşağıdaki grafikte (Türkiye mart 2018den itibaren CDS grafiği):

Ağustos 2018'deki rahip ve dolar krizini hatırlarsınız, o zaman da eurobond getirileri şimdiki hatta daha iyi seviyelere gelmişti, o zamandan sonra bir de şimdi var işte. Ben daha öncesini bulamadım ama daha öncesinde bildiğim kadarıyla 2008 krizi dışında bu seviyeler görülmedi.
    Kısacası bu oranlar kriz fiyatlaması, nadir olması gereken düzeyler. Ama bizde de kriz eksik olmuyor aslında. Yani derseniz ki bu virüs krizi derinleşir ülke daha kötü hale gelir, veya ileride benzer bir kriz çıkar (mesela istanbul depremi vb.) o zaman yine bu eurobond oranları veya daha yükseği görülür.

Guzel olmus emeklilige de hazirlanma saglar sizi
    ustune de yeni alimlar ile de emeklilik te iyi gecer guzel...

Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    Merhaba, tsk ederim - yas 38.

Ufak bir duzeltme, 5 ayri Eurobond var.

Su haliyle, OCAK ve TEMMUZ haric, yilda 10 kez kupon odemesi alacagim. Onlari veren 2 Eurobond vardi, 2030 vadeli olanin kirli fiyati ucmus; 2041 olani da yakin zamanda eklerim portfoye. Boylece her ay bir kupon odemesi olur.

Sonrasi kupon al ustune ekle seklinde gider herhalde

8.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Sorunuzun cevabının büyük bölümü aşağıdaki grafikte (Türkiye mart 2018den itibaren CDS grafiği):

Ağustos 2018'deki rahip ve dolar krizini hatırlarsınız, o zaman da eurobond getirileri şimdiki hatta daha iyi seviyelere gelmişti, o zamandan sonra bir de şimdi var işte. Ben daha öncesini bulamadım ama daha öncesinde bildiğim kadarıyla 2008 krizi dışında bu seviyeler görülmedi.
    Kısacası bu oranlar kriz fiyatlaması, nadir olması gereken düzeyler. Ama bizde de kriz eksik olmuyor aslında. Yani derseniz ki bu virüs krizi derinleşir ülke daha kötü hale gelir, veya ileride benzer bir kriz çıkar (mesela istanbul depremi vb.) o zaman yine bu eurobond oranları veya daha yükseği görülür.
    Çok teşekkür ederim Sn Pilavlı. Risk tabi her zaman var. Ülke erken seçime gitse ve hükümet değişse muhtemelen daha kötü senaryolar da olabilir.
    Ben bu yatırım için şöyle düşündüm, Şu anda 80 dolardan 30 senelik bir bond alsak bile, 3 yıl sonra ekonomimiz iyileşirse, 90 dolardan satma şansımız var. Dolayısıyla aslında parayı 30 sene bağlamadan da kâr edebiliriz.
    Bu arada benim gibi yeniler varsa bugün şu tweete denk geldim. CDS'in kısaca özeti
    https://twitter.com/emrahlafcu/statu...35489305804806

Sayfa 314/1000 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •