Sayfa 323/1000 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423823 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,577 - 2,584 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Konu ile alakasiz ama ben de benim ozelimde bir soru eklemek istiyorum musadenizle: Yurt disinda yerlesik bir turk vatandasi, herhangi bir sey beyan etmek zorunda degil diye anliyorum okudugum dokumanlarda?

2.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Konu ile alakasiz ama ben de benim ozelimde bir soru eklemek istiyorum musadenizle: Yurt disinda yerlesik bir turk vatandasi, herhangi bir sey beyan etmek zorunda degil diye anliyorum okudugum dokumanlarda?
    Üstadların yazıdıklarından anladığıma göre siz dar mükellef oluyorsunuz ve Eurobondlar da vergiye tabi değilsiniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,989
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Konu dışı olacak ama 65 yaş sokağa çıkma yasağı var. Bu yasak 30 nisana kadar kalkmaz ise beyannamesini nasıl verecek.
    Internetten...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. Bende aynısını yazacaktım. Sn british paylaşmış.

Akşener:: 27 yıldır aktif politika yapıyorum. Dostluklarımız, arkadaşlıklarımız var. Bunun anlayanlar açısından söylenmesi gerektiğine karar verdik. Bir kere daha söyleyeyim; sakın ola ki sermaye kontrolü konusuna girmeyesiniz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Bu doğru ben de yurt dışında yerleşik olarak gözükebiliyorum. (Türkiye'de yılda 180 günden az ikamet ettiğim yıllar için seçme şansım var).

Ancak burada önemli husus şu , bu vergi böyle bir durumda yerleşik olunan ülkede beyan edilmek zorunda. O durumda kazanç tutarına göre da bazı olumsuzluklar olabilir.

Ben de hangisinin daha avantajlı olabileceğini uzun süredir düşünmekteyim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

6. Brad abi, Fed bizim mb ile swap yapmaz diyor.
    Ümit abi de hükümet imf'ye gitmez diyor.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu doğru ben de yurt dışında yerleşik olarak gözükebiliyorum. (Türkiye'de yılda 180 günden az ikamet ettiğim yıllar için seçme şansım var).

Ancak burada önemli husus şu , bu vergi böyle bir durumda yerleşik olunan ülkede beyan edilmek zorunda. O durumda kazanç tutarına göre da bazı olumsuzluklar olabilir.

Ben de hangisinin daha avantajlı olabileceğini uzun süredir düşünmekteyim.
    dogru soyluyorsunuz ama Turkiye yurt disinda yasayan vatandasinin finansal varligini hic bir devletle paylasmiyor. Avrupa Birligi devletlerinin en buyuk sikintilarindan biri bu. Kara para Turkiye'ye goturulup bankaya konabiliyor ve kimse beyan etmiyor.

Yabanci arkadaslarim da var. Kimsenin ana vatanindaki gelirini beyan ettigini gormedim.

8.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    dogru soyluyorsunuz ama Turkiye yurt disinda yasayan vatandasinin finansal varligini hic bir devletle paylasmiyor. Avrupa Birligi devletlerinin en buyuk sikintilarindan biri bu. Kara para Turkiye'ye goturulup bankaya konabiliyor ve kimse beyan etmiyor.

Yabanci arkadaslarim da var. Kimsenin ana vatanindaki gelirini beyan ettigini gormedim.
    Euroclear kayıtları Belçika'da tutuluyor. Otomasyon sistemi geliştikçe buraya yapılan beyanlar da ilgili bireyin mükellefi olduğu vergi otoritesi ile paylaşılabilir.

Bu bir risktir. Zira Eurobond uzun vadeli bir yatırım aracıdır.

Sayfa 323/1000 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •