Sayfa 328/1000 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428828 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,617 - 2,624 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,048
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Gerekirse "Para basar" Dolara çevirir. yine öder ki bildiğim kadarıyla , bir kısmını TL tahvillerden gelen parayı dolara çevirip ödüyorlar şuan..
    Benim tahminim boyle zamanlarda geriye donuk ekstra vergi salar, ben size cok faiz odedim birazini geri alayim der..
    Gecmiste oldu, gelecekte de olabilir..
    Hic odemiyorum default ediyorum demez cunku bu sik bir durum degildir..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. Forumdaşlar merhaba,

Elde edilen Eurobond kupon faizi geliri için stopaj %0 , her yıl beyana ve tevkifata tabi diğer menkul ve gayrimenkul gelirleri ile birlikte 49.000TL'yi geçmesi durumunda beyan edilecektir.

Ben burada tevkifat kelimesine takıldım. Kısa sorum şu, TL veya döviz mevduat faizinden elde ettiğimiz gelir de bu 49.000TL'lik muafiyet limitinin hesaplanmasına dahil ediliyor mu?

Edilmemesi lazım zira TL mevduatta stopaj ödendiği için nihai vergi olarak sonlanıyor.

Ancak tevkifat kelimesi de stopajın genel tanımına girdiğinden acaba elde edilen net TL veya döviz mevduat faizi de yukarıdaki limitin hesabında dikkate alınacak mı?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Benim tahminim boyle zamanlarda geriye donuk ekstra vergi salar, ben size cok faiz odedim birazini geri alayim der..
    Gecmiste oldu, gelecekte de olabilir..
    Hic odemiyorum default ediyorum demez cunku bu sik bir durum degildir..

Syg,
    Bunun için bir kanuni dayanak ta var, vergi itfa tarihindeki kanunlar çerçevesinde geçerlidir diye bir teammül var maliyede.
    Yani kupon faizinin tahsil edildiği gün veya öncesinde kabul edilen düzenlemeler o kupon için de geçerli oluyor. Aynı şey eurobond'un sonlandırılmasında da geçerli. Yani alımın ne zaman yapıldığı çok önemli olmayabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

4. 2. Sorum iptal 1000nominal =1000usd alınabiliyor. Bilginize
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Forumu cepten okuyorum 2600 sayfa var 1100lerdeyim 2 sorum var sorulduysa pardon

1. Ykbde eurobond bulamadım.
    Ziraatte 2 gün önce vardı şimdi yok Böyle markette biten kolonya gibi mi oluyor ?
    internet bankacılıgında alım satım

2. Ziraat 1000nominal ve katları oldugunu kendileri belirtmiş. Yani 97den işlem gören bir eurobondu almam için 97x1000$ :97bin$ yatırmam gerekiyor değil mi?

Alım ve satım işlemleri 1.000 nominal ve katları olacak şekilde ve ilk ihraç sırasında belirlenen minimum işlem sınırına tabi olarak gerçekleştirilir.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bir...tirim/eurobond

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,048
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bunun için bir kanuni dayanak ta var, vergi itfa tarihindeki kanunlar çerçevesinde geçerlidir diye bir teammül var maliyede.
    Yani kupon faizinin tahsil edildiği gün veya öncesinde kabul edilen düzenlemeler o kupon için de geçerli oluyor. Aynı şey eurobond'un sonlandırılmasında da geçerli. Yani alımın ne zaman yapıldığı çok önemli olmayabilir.
    Temettude basima geldi simdi de..

%40 lik dilim 2020 gelirlerine yansitilmasi gerekirdi, geriye donup 2019 gelirlerine de yansitildi.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    2. Sorum iptal 1000nominal =1000usd alınabiliyor. Bilginize
    1000 nominal ve katları ama bu 940 dolar da olabilir 1150 dolarda olabilir verdiği kuponlara göre değişir bu

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Forumdaşlar merhaba,

Elde edilen Eurobond kupon faizi geliri için stopaj %0 , her yıl beyana ve tevkifata tabi diğer menkul ve gayrimenkul gelirleri ile birlikte 49.000TL'yi geçmesi durumunda beyan edilecektir.

Ben burada tevkifat kelimesine takıldım. Kısa sorum şu, TL veya döviz mevduat faizinden elde ettiğimiz gelir de bu 49.000TL'lik muafiyet limitinin hesaplanmasına dahil ediliyor mu?

Edilmemesi lazım zira TL mevduatta stopaj ödendiği için nihai vergi olarak sonlanıyor.

Ancak tevkifat kelimesi de stopajın genel tanımına girdiğinden acaba elde edilen net TL veya döviz mevduat faizi de yukarıdaki limitin hesabında dikkate alınacak mı?
    Hayır. 10 karakter saçmalığı nedeniyle yazılmıştır.

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Temettude basima geldi simdi de..

%40 lik dilim 2020 gelirlerine yansitilmasi gerekirdi, geriye donup 2019 gelirlerine de yansitildi.

Syg,
    Kurumlar vergisinde de öyleoldu. %22'ye yükseltilme kararı alındı ve bu Nisan ayında beyan edilecekbir önceki yılkazançları için de uygulanmaya başladı. Devlet beyan tarihindeki düzenlemeleri esas alıyor.

Sayfa 328/1000 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •