Special Days Image
Sayfa 337/1000 İlkİlk ... 237287327335336337338339347387437837 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,689 - 2,696 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    Sn. Sulo,

Vadeyebakis aciniz ve bu paraya ihtiyaciniz olup olmayacagina gore farkli cevaplar vermek mumkun.

2034 AT75'ten uzun vadedekilere bakacaksak nerdeyse her Eurobond guzel (2043 ve 2047 haric).
    Vadem sonsuz 2045 CG37 daha güzelmiş haklısınız

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    burgan odea gibi bankaların ellerinde olmayıp piyasadan bakacaklarından, sadece indikatif fiyat verebiliyorlar anladığım.

ve yine anladığım.. 200K altı alımlarda bizim euroclear'de bir kaydımız olması söz konusu değil. üstünde evet.
    Verdiği indikatif fiyat ziraatin çok hafif altındaydı. Ayrıca tüm komisyonlar dahil dediler.

Acaba Burgan ve Odea gibi bankaların alım yaparken daha yüksek bir iskonto oranı var mıdır? Böylelikle müşteri çekmek için komisyondan fedakarlık edebilirler mi? Şu risk te var burgan yem atmak için düşük bir endikatif fiyat vermiş olabilir mi? Parayı oraya taşıyıp işleme başladığmızda gerçek fiyatı ortaya çıkarabilirler. O nedenle ben ilk başta 10-20k$ ile ufak bankalardan da işleyişi bir deneyeceğim.
    Ufak bankaları da hatta tutma sebebim büyükler eurobond yok şu an dediklerinde diğer kanallardan sondaj yapabilmek.

Ters örnek Osmanlı menkul. Bariz şekilde verdiği fiyat ziraatin üzerindeydi ve bankadan alıp üzerine iyi bir komisyon koyduğu belli oluyordu.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,944
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Verdiği indikatif fiyat ziraatin çok hafif altındaydı. Ayrıca tüm komisyonlar dahil dediler.

Acaba Burgan ve Odea gibi bankaların alım yaparken daha yüksek bir iskonto oranı var mıdır? Böylelikle müşteri çekmek için komisyondan fedakarlık edebilirler mi? Şu risk te var burgan yem atmak için düşük bir endikatif fiyat vermiş olabilir mi? Parayı oraya taşıyıp işleme başladığmızda gerçek fiyatı ortaya çıkarabilirler. O nedenle ben ilk başta 10-20k$ ile ufak bankalardan da işleyişi bir deneyeceğim.
    Ufak bankaları da hatta tutma sebebim büyükler eurobond yok şu an dediklerinde diğer kanallardan sondaj yapabilmek.

Ters örnek Osmanlı menkul. Bariz şekilde verdiği fiyat ziraatin üzerindeydi ve bankadan alıp üzerine iyi bir komisyon koyduğu belli oluyordu.
    Ben en son Isyatirim ile bu konuyu konusmustum.
    Para elinde hazir olacak, bizde olmasi gerekmiyor..
    Telefon acacaksin su kiymet sizde kac para sizde kac para diye telefonda fixing yapacaksin sonra da parayi transfer edeceksin dediler.
    Yani burada guven devreye girecek.
    Oyle endikatif fiyatlarla is yapamam ben.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. Isbankasinin cok pahali sattigini dusunuyorum. Ayni anda baska bir bankayla karsilastirmistim. Ama alim yapmadigim icin kesin konusamayacagim...bir kac yere sormakta fayda var...
    Fakat en basta bu ise girip girmeme konusu beni dusunduruyor. Oldukca fazla vergi yuku var ve oldukca uzun vadeli bir yatirim...bu kadar cok dolar basilirken onumuzdeki donem dolarin degeri nasil degisecek??
    Amerika simdi dagittigi dolarlari isler duzelmeye basladigi da geri toplar mi?
    Amerika ekonomisi duzeltmek icin ihracat yapmak zorunda...bunun icin cok degerli bir dolar istemez.!!!

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

5.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Fakat en basta bu ise girip girmeme konusu beni dusunduruyor. Oldukca fazla vergi yuku var ve oldukca uzun vadeli bir yatirim...bu kadar cok dolar basilirken onumuzdeki donem dolarin degeri nasil degisecek??

CDS in 600 seviyelerine geldiği bugünlerde mevduat faizleri %2 leri bile zor bulurken vrgiye rağmen %7-8 lik getiriler çok cazip
    geliyor.Eurobond konusunu pek bilmediğimden 2 gündür burayı okumaya çalışıorum ama benim de aklımdaki hep üstte Wyatt Earp'ın üstünü çizdiği nokta. 10-15 sayfa önce Epucurist de bunu vurgulamış. %7-8 ler güzel de bunun dayanak varlığı olan "dolar" a ne kadar güvenebiliriz? Hele de böyle uzun vadeli bir yatırıma girerken ve 3 gün/ay sonra vazgeçtim,çıkmak istiyorum dediğimde ne kadar likidite ve/veya zarar oluşacağını bilmezken.
    Abd şu an sınırsız QE,sıfır faiz vs herşeyi yapıyor ama likidite sıkışıklığından ötürü Usd hala değerli ve birsüre daha öyleolacak diyorlar ama ne kadar bir süre? Yani asıl sorun USD hala USD kalacak mı ? ve diyelim ki kalmayacak çare ne?
    yabancı/Türk hisse senetleri ? emtia? Gayrimenkul yani Arsa ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,944
     Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Isbankasinin cok pahali sattigini dusunuyorum. Ayni anda baska bir bankayla karsilastirmistim. Ama alim yapmadigim icin kesin konusamayacagim...bir kac yere sormakta fayda var...
    Amerika simdi dagittigi dolarlari isler duzelmeye basladigi da geri toplar mi?
    Amerika ekonomisi duzeltmek icin ihracat yapmak zorunda...bunun icin cok degerli bir dolar istemez.!!!

Isbank yuksek miktarlara rekabetci fiyat verebilir..

Ben de dolara guvenemiyorum cok.

Vade uzadikca, 1981 de %16 dolar faizi vardi, yine olabilir onumuzdeki donem...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben en son Isyatirim ile bu konuyu konusmustum.
    Para elinde hazir olacak, bizde olmasi gerekmiyor..
    Telefon acacaksin su kiymet sizde kac para sizde kac para diye telefonda fixing yapacaksin sonra da parayi transfer edeceksin dediler.
    Syg,
    geçende yazdım, işbank'a swiftte güzel kazık yedim. 150 dolar swift masrafı aldılar. işyatırım'da da aynısı olabilir. dikkat.

8. Geçen gün paylaştığım grafiğin güncellenmiş hali. Gördüğünüz üzere zirve yaptıktan sonra düştü çünkü FED turuncu yani junk hariç diğerlerini sınırsız miktarda satın alacağım dedi. Ancak son günlerde tekrar yükselmeye başladı. Peki FED sınırsız miktarda alacağım demişken pembe ve yeşil nasıl yükselebilir? Not stabil bir şey değil, ya bu arada rating kuruluşları bunların notlarını junk'a indirirse ne olacak, şu durumdaki kurallar geçerli olursa FED bunların bonosunu almayabilir. Alternatif olarak FED junk olursa da alıyorum deyip kredi riskini üstlenebilir.

Eski FED çalışanı bunu yapacaklar mı diye twitter'da anket yaptı, yatırımcı/yorumcu da "umarım yapmazlar yoksa muz cumhuriyetin bir farkımız kalmaz" diyerek cevap verdi.

Bu risk alınır mı, olursa doları ne kadar etkiler söylemek zor.

Ben kendi adıma buna bağlı bir stres yaşanırsa tips ya da investment grade corporate bond etf'i almayı düşünebilirim.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Saygılar.

Sayfa 337/1000 İlkİlk ... 237287327335336337338339347387437837 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •