Sayfa 353/1000 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,817 - 2,824 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by barissezen Yazıyı Oku
    Herkese iyi sabahlar , bir sorum var, yardimci olabilirseniz sevinirim. Gecen hafta qnb finans yatirim calisanindan aldigim bilgiye gore devlet eurobond icin giris rakami 100 bin dolar ,ozel sektor eurobondlari icin giris rakami 200 bin dolardi. Bu hafta devlet eurobondlarininda giris rakamini 200 bin dolara cektiler. Banka hazinesinin karariymis. Sizin calistiginiz kurumlarda durum nedir acaba, tesekkurler.

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Denedininizmi siz alıs ,sanmıyorum boyle oldugunu

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    ilk defa duyuyorum. bu yöntemlerden birinin seçimini biz yapamıyoruz, bankadaki statümüze göre mi belirleniyor anlamadım?
    İşlemi yapanın ekranında belirtiliyor. Neye göre belirlendiği bankadan bankaya farklılık gösterebilir.
    Bana para göndereceğim bankanın MT'si ispiyonlama şeklinde anlatmıştı.
    Ben bu güne kadar 10$'dan fazla masraf ödemedim. İsteyen olursa elden çekerim ya da kurye kullanırım.
    Zamanı gelince hatırlatmak üzere de not alırım. Mesela bilanço dönemimiz geliyor biraz para gönderseniz konulu aramaların olmazsa olmazıdır.
    Saygılar.

3. https://youtu.be/-_ntqga6hFg

Eurobond yatırımı yapmak isteyenlerin dinlemesi gerekir. Tüm temel konular anlatılmış.

Benim burada anlatmaya çalıştığım ödeme birimi satın alma gücünün düşme riskini de anlatmış.
    Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    alış fıyatı 107 lerden 80 lere düşmüş acıl para lazım olsa satmak ıstesek cok zarar ettırır. Faiz oranıda dusuk degılmı 2-3 ay once yuzde 12 faizli eurobondlar var idi bir ara
    %12 kuponlu devlet eurobondu olamaz, orada bir hata olmalı. Acil ihtiyacım olacak parayla eurobond almadığım için satma kısmını düşünmüyorum. Ama dünya hali o noktaya gelirsem zaten kârın zararın pek önemi kalmıyor benim için.

5.  Alıntı Originally Posted by naturalborn Yazıyı Oku
    Ne özelliği var 14 şubat 2034 eurobondunun sizce vade süresi uzun diye mi cezbedici? Moda terimle, ayırıcı tanı ne?
    8 kuponlu ve 25 yıllığa göre 11 yıl vadesi daha kısa olduğu için daha cazip gelmişti bana. Başka numarası yok bana göre.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,030
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    https://youtu.be/-_ntqga6hFg

Eurobond yatırımı yapmak isteyenlerin dinlemesi gerekir. Tüm temel konular anlatılmış.

Benim burada anlatmaya çalıştığım ödeme birimi satın alma gücünün düşme riskini de anlatmış.
    En onemli risk de bu esasinda..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    8 kuponlu ve 25 yıllığa göre 11 yıl vadesi daha kısa olduğu için daha cazip gelmişti bana. Başka numarası yok bana göre.
    Çekirge olmak ne zormuş bu Eurobond meydanında. Mesela 2 gündür çoğu kağıt %9,5 bileşiklerden %8,20-8,50 lara doğru geri geldi yani Eurobondlar prim yaptı.Ama AL40 diye bir 15/1/2030 kağıdı var kupon ödemesi %5,93 ,sanırım o yüzden primli fiyatta
    120 usd civarı; diğerleri 94-96 usd civarlarında genelde. Bunu niye almıyor acaba insanlar kupon ödemesinin yüksek olmasının negatif bir yanı var mı? vergi hesabı haricinde

oranlarda belirgin dusus oldu 2 gundur

Sayfa 353/1000 İlkİlk ... 253303343351352353354355363403453853 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •