Sayfa 366/1000 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466866 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tehlikeli bir oyun. BDDK buna nasıl izin vermiş ya da izin verecek mi?

Diyelim ki satın aldı. Bu bonoları satın aldığı anda eğer yeni müşterilerini bulmamışsa ve kısa süreli olarak kendi sermayesinden finanse edip fiyatları yükseldiğinde tekrardan satmayı planlıyorsa Türkiye'den çok ciddi bir döviz çıkışı olması muhtemelen.
    Reis para dağıtın diyor. Bunlar o parayla kendi tahvillerini alıyorlar. İddalı buluyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Garanti B. döviz mevduatına %? veriyor ?

Geri alım yapacağı bondların faizi kaç ?

İşini yapmaya devam ediyor .

Risk 0 'a yakın. (döviz mevduatları önümüzdeki dönem %? olur)

Döviz mevduat oranları önümüzdeki dönem yükselse bile $100 birimden sattığı kağıdı '' 90 '' birimden yerine koyuyor.
    Topladığı döviz mevduatını hangi müşteriye plase edecek ?

Müşterinin riski nedir ?

TR eurobondlara yatıracağına , kendi borç senetlerine yatırıyor.

4/4 lük bir hamle.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Döviz mevduatı çok kısa vadeli 32-45 gün,

Ayrıca o döviz mevduatının büyük bir kısmını merkez bankasına park etmeye başladı. Swap ile verip TL alıyor.

O zaman gidip topladığı tüm *kısa vadeli* döviz mevduatı ile %9.3 yıllık kupon getirisine ulaşan *uzun vadeli* devlet eurobondları alsın.

Peki bunu neden yapmamalı?

Çünkü banka risk yönetiyor, klasik tüccar mantığı ile hareket ederek bu riski *her koşulda* özellekle çok büyük anomalilierin oluşması muhtemel bir dönemde yönetemeyebilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. Kendi borç senedinin (yükümlülüğünün) sıfırlamasının-azalmasının riski ne olabilir?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

5. Isbankasinda hesabim oldugu icin oradan aldim. Devlet eurobondu. 5 subat 2025 tarihli...
    Denk getirecem diye bir kac bin defa sayfa yenilemisimdir herhalde.....calismadan olmuyor
    Bankalari bilmiyorum....
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    nereden aldın? bankaların eurobondları daha yüksek deniyor. onları nereden alabiliriz?
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

6. Eğer banka faaliyetlerini azaltacaksa kendi borç senetlerini sıfırlamasının bir sakıncası yok ancak faaliyetlerine devam edecekse bu risk yönetimi açısından sıkıntılı olabilir diyorum.
    Kredi hacmini ciddi anlamda daraltmayı hedefleyen bir banka bunu yapar.
    Bunu yapmak ticari olarak hakkıdır.
    Ancak bunun genel sonuçlarını da iyi tahlil etmek gerekli.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Asıl risk , mevduat ile topladığı parayı plase edeceği müşteride.

8. GRN eurobondlarının faizini bilmiyorum. Varsayalım %8 olsun...

Mevduat faizi de % 1 olsun..

%1 ile %8'lik bir getiriyi fonlıyacak...

Aldığı kağıdın ödenmeme riski var mı ? (kendi borcu)

4/4'lük bir işlem.

Fazla derinlere gitmeye gerek yok!

Sayfa 366/1000 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466866 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •