Sayfa 367/1000 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Bankanın yönetmesi gereken asıl işte zaten o, yani topladığı mevduatı plase edeceği müşterinin planlaması
    Bankanın tam olarak işi bu.

Banka kendi gerçek işinin dışına çıktığında tıpkı 90'lar gibi bir ortama dönebiliriz.

Banka mevduatı toplar. Gerçek müşterilerini riskli bulur ve topladığı parayı devlet tahvillerinde değerlendirerek risksiz işlem döngüsüne girmekten mutludur.

Bankalar bu yöne saptıklarında aslında artık bir banka olmuyorlar artık.

Kendi kuyruğunu ısırmaya başlayan bir yılana dönüşüyorlar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Eurobond mevzusunu hep merak etmisimdir.Dolar biriktirmek gibi bir aliskanligim olmadigi icin de hic bilmiyorum bu alani...
    Aslinda derli toplu ogrensem faydali olur.
    Faiz gelirim nasil olur nasil alinir vergilendirmesi nasildir riski nedir herkesi tatmin esen cevaplar silsilesi de yok sanirim.
    Genelde fon ya da buyul meblaglarla alindigi icin galiba...

Güven en büyük değerdir.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

4. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. Merhaba,
    Bazı bankaların Eurobond alış-satış oranları arasında makas çok fazla. Makas aralığı en az olan aracı kurum hangisidir? Örnek olarak Vakıfbank'ta bu makas çok büyük.

6. an itibarıyla borsa +2,22% dolar -0,70%
    ama cds 640 a çıkmış.

devlet eurobondu zaten 8 lerde, özel bankaların % 12 olduğu söyleniyordu, belki bir miktar düşmüştür. bu bankaların eurobondunu nereden alırız, bilen yok sanırım. herkes benim gibi hariçten gazel mi okuyor?
    garantinin kendi yüksek faizli eurobondunu alması, kendi içinde ülke içinde çok faydalı. muhtemelen şuanda borç istemeye çıktığında bu faizleri önlerine koyuyorlardır. batık banka muamelesi olmasa da itibar görmüyorlardır. alışa başladığı anda faizleri hızla gerilecek, çok daha rahat borçlanabilecektir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    devlet eurobondu zaten 8 lerde, özel bankaların % 12 olduğu söyleniyordu, belki bir miktar düşmüştür. bu bankaların eurobondunu nereden alırız, bilen yok sanırım. herkes benim gibi hariçten gazel mi okuyor?
    garantinin kendi yüksek faizli eurobondunu alması, kendi içinde ülke içinde çok faydalı. muhtemelen şuanda borç istemeye çıktığında bu faizleri önlerine koyuyorlardır. batık banka muamelesi olmasa da itibar görmüyorlardır. alışa başladığı anda faizleri hızla gerilecek, çok daha rahat borçlanabilecektir.
    200.000 nominal getirene aldırayım
    Garan eurobondları kupon faizleri:
    6,25
    5,25
    5,88
    6,13

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...94441069_1.pdf
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 367/1000 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •