Sayfa 370/1000 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470870 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,953 - 2,960 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. https://eksisozluk.com/entry/105616160

"yani şair diyor ki, topladığın mevduatların üstüne bir de özkaynaklarından ekleyerek kredi ver, yoksa cezayı boydan boya keserim.

peki banka ne yapacak?

risk almamak için kredi vermeyecek. (çünkü halkın kişisel kredi riski çok büyük, krediler patlayabilir)

kredi vermemesi için ne yapması lazım? aktif rasyoyu dengelemek için mevduat toplamaması lazım. bunun için ya mevduat kabul etmeyecek (sanmam) ya da "gelme" demenin kibarcası olarak kademeli olarak faizleri düşürecekler (mevduat) ancak devlete tcmb nin ilan ettiği faizden bir tık devlete borç verecekler.

yani banka sana nah, devlete ahah diyerek borç verecek.

kredi çekmeye gittiğinde "bizde zaten para yok, aktif rasyomuz gereği kredi de veremiyoruz" diyecek.(kredi alamayan işletme veya vatandaş batacak)

mevduat almayı reddederse vatandaş ne yapacak?

skerim muağoyim (ya da fularlıysa, olur mu canım böyle şey) deyip parayı mevduata yatırmayacak. onun yerine döviz ve altına göç edecek.

dolar ve altın artacak. eh, gerisini tahmin ettiniz zaten.

özel sektörün risk almadığı yerde zorla risk aldıramazsınız."

2. önümüzdeki hafta özel banka eurobond fiyatları, hisseleri nasıl tepki verecek bakalım.

3.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Isbankasinda hesabim oldugu icin oradan aldim. Devlet eurobondu. 5 subat 2025 tarihli...
    Denk getirecem diye bir kac bin defa sayfa yenilemisimdir herhalde.....calismadan olmuyor
    Bankalari bilmiyorum....

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    isbankasi minumum kaç adet alınmasına izin veriyor? bahsettiğiniz vadeli eurobondu ben de takip ediyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    isbankasi minumum kaç adet alınmasına izin veriyor? bahsettiğiniz vadeli eurobondu ben de takip ediyorum.
    1000 usd min.

5. Question

Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    1000 usd min.
    teşekkürler, ben alamadığıma göre elinde stok yok demek. qnb satıyor stok sıkıntısı yok ama min 50bin.

6.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    teşekkürler, ben alamadığıma göre elinde stok yok demek. qnb satıyor stok sıkıntısı yok ama min 50bin.
    iş bankası internet şubeden takip edeceksiniz.

sabah 11 de oturun ekran başına sürekli o sayfaya girip durun. şuan kapalı yazar. 11 den sonra açık yazar. en sag sutunda alınabilir miktar yazar. 0 yazanlar alınmaz hesapta dolarınız da olsun

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    önümüzdeki hafta özel banka eurobond fiyatları, hisseleri nasıl tepki verecek bakalım.
    esas ben XBANK nasıl açacak pazartesi onu merak ediyorum.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

8. parmaginiza kuvvet.....bilgisayar oyunu gibi......hizli olan kazaniyor...
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    iş bankası internet şubeden takip edeceksiniz.

sabah 11 de oturun ekran başına sürekli o sayfaya girip durun. şuan kapalı yazar. 11 den sonra açık yazar. en sag sutunda alınabilir miktar yazar. 0 yazanlar alınmaz hesapta dolarınız da olsun
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Sayfa 370/1000 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •