Sayfa 373/1000 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by zarathustra Yazıyı Oku
    Erken satarsan zarar etme ihtimalin var. Aynı şekilde kar da.

fiyatın 700 veya 1000 olması fark eder mi ?

Satarken o eurobondun satış fiyatı değişkenlik gösterir. Elde tutarsan 1000 nominal değer olur.
    sağol cevap için

https://www.isbank.com.tr/eurobond-fiyatlari

burda 667 kodlu bond fiyatı 700 küsür yani ucuz gibi gözüküyor

631 kodlu ise 1000 küsür fiyatı

İkisindede vade sonuna kadar beklersem hangisini almak mantıklı? Bana ucuz olanı daha mantıklı geldi sonuçta çok daha ucuz fiyat olarak

2. Rica ederim. 667 den benim iki tane var. Bütçem kısıtlı olduğu için bunu aldım. Diğeri daha pahalı ama faizi de yüksek. Çok az getiri farkı da var.
    Ama ucuz eurobond almak bana şöyle avantaj sağlıyor: daha çok eurobond alabiliyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by zarathustra Yazıyı Oku
    Rica ederim. 667 den benim iki tane var. Bütçem kısıtlı olduğu için bunu aldım. Diğeri daha pahalı ama faizi de yüksek. Çok az getiri farkı da var.
    Ama ucuz eurobond almak bana şöyle avantaj sağlıyor: daha çok eurobond alabiliyorum.

son bir soru zahmet olacak size...

630 kodlu olan bond 1250 fiyatı , vade sonunu beklersem bana anapara olara 1000 mi verilecek 1250 mi?

1000 verilecek ise neden ben 1250 ödeyeyim bu bondda , çok mantıksız değil mi 1250 fiyatın olması ..

bond alırken bankadan veya başka yerden , vade sonu verilecek anapara gözüküyor mu ekranda?

yani bondun arz fiyatı , vade sonunu bekleyenler için aynı şekilde mi yatar?

4.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    son bir soru zahmet olacak size...

630 kodlu olan bond 1250 fiyatı , vade sonunu beklersem bana anapara olara 1000 mi verilecek 1250 mi?

1000 verilecek ise neden ben 1250 ödeyeyim bu bondda , çok mantıksız değil mi 1250 fiyatın olması ..

bond alırken bankadan veya başka yerden , vade sonu verilecek anapara gözüküyor mu ekranda?

yani bondun arz fiyatı , vade sonunu bekleyenler için aynı şekilde mi yatar?
    Kimilerine göre mantıklı. Nakit akışım yüksek olsun diyenler için ideal. Sonuçta yüksek fiyatlı eurobonda yüksek faiz alıyor. Aslında yüksek faizi başta anaparayla satın alıyorsunuz.

Tebde ben alırken gösteriyor. Aslında kendin de hesaplayabilirsin. Ama zorlanırsan vakıfbankın eurobond hesaplama araçlarından bondu seçip ödeme miktarını görebilirsin.

Vade sonunu beklersen nominal değer yatar. 900 dolara aldıysan 1000 yatar örneğin. Umarım yardımcı olmuşumdur.

5.  Alıntı Originally Posted by zarathustra Yazıyı Oku
    Kimilerine göre mantıklı. Nakit akışım yüksek olsun diyenler için ideal. Sonuçta yüksek fiyatlı eurobonda yüksek faiz alıyor. Aslında yüksek faizi başta anaparayla satın alıyorsunuz.

Tebde ben alırken gösteriyor. Aslında kendin de hesaplayabilirsin. Ama zorlanırsan vakıfbankın eurobond hesaplama araçlarından bondu seçip ödeme miktarını görebilirsin.

Vade sonunu beklersen nominal değer yatar. 900 dolara aldıysan 1000 yatar örneğin. Umarım yardımcı olmuşumdur.
    çok sağol cevaplar için.

6. sayın zarathustra son olarak cahilliğime verin , vakıfbankta baktım az önce bond fiyatları 80-100 arasında ancak işyatırım 700-1000 arası nominal fiyatlar neden böyle değişiklik gösteriyor?

halkta bütün bondlar nominal olarak 100

iş yatırımda 1000 olarak mı arz edilmiş . bu sebeble mi ?

7.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    sayın zarathustra son olarak cahilliğime verin , vakıfbankta baktım az önce bond fiyatları 80-100 arasında ancak işyatırım 700-1000 arası nominal fiyatlar neden böyle değişiklik gösteriyor?

Arzdan dolayı değil de birinde 100 değer üzerinden diğerinde 1000 değer üzerinden gösterilmiş.
    Vakıfta mesela şöyle... 10la çarpılmış hali değişen bir şey yok aslında.
    Adet (Nominal) : 1.000 Kirli Fiyat : 73,594 Tutar : 735,94 USD

8.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    sayın zarathustra son olarak cahilliğime verin , vakıfbankta baktım az önce bond fiyatları 80-100 arasında ancak işyatırım 700-1000 arası nominal fiyatlar neden böyle değişiklik gösteriyor?

Min 1000 dir nominal o şekilde girin. Her iki banka için de alım min 1000 dolardır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 373/1000 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •