Sayfa 380/1000 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480880 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,033 - 3,040 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by deepbreathe Yazıyı Oku
    Merhaba, nominal adet kavramının açılımı tam olarak nedir? Yani mesela 23.12.2023 vadeli bononun kirli fiyatı 103.236 ben 13 bin usd lik alsam 10 bin nominal adet mi almış oluyorum?

Yani 1 bono fiyatı 103.236 usd ise, 1000 nominal değer 13 bin usd etmez mi?

Nominal değer kavramını biraz açabilir misiniz?

Not: neredeyse tüm sayfaları tek tek okudum ama bu sorunun cevabını bulamadım.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    nominal değer bir varlığın üzerinde yazan değerdir; bu eurobond'lar için 1.000 USD/EUR idir...

1 adet alırsanız, nominal değeri 1.000 USD olan eurobond almış olursunuz...ona ne kadar para ödediğiniz, piyasa koşullarına göre değişir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    yarın TCMB toplantısı var , hazır CDS inmeden bugünkü alımlarımla kupon ödemelerini 6 aya çıkardım. hedefim 12 ay.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    yarın TCMB toplantısı var , hazır CDS inmeden bugünkü alımlarımla kupon ödemelerini 6 aya çıkardım. hedefim 12 ay.
    Yarın TCMB toplantısı sonrası CDS oranlarının düşmesini bekliyorsanız sıkılaşma yönünde bir adım düşünüyorsunuz. Doğru mu çıkarım yaptım?
    Kupon ödeme dönemlerindeki genişleme hayırlı olsun Ortalama durasyonunuzu ne seviyede tutuyorsunuz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by erinc Yazıyı Oku
    nominal değer bir varlığın üzerinde yazan değerdir; bu eurobond'lar için 1.000 USD/EUR idir...

1 adet alırsanız, nominal değeri 1.000 USD olan eurobond almış olursunuz...ona ne kadar para ödediğiniz, piyasa koşullarına göre değişir...
    yani 1 adet eurobond için biz 1000 dolar ödüyoruz?

2 adet alsak 2000 dolar alacak .. doğru mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Yarın TCMB toplantısı sonrası CDS oranlarının düşmesini bekliyorsanız sıkılaşma yönünde bir adım düşünüyorsunuz. Doğru mu çıkarım yaptım?
    Kupon ödeme dönemlerindeki genişleme hayırlı olsun Ortalama durasyonunuzu ne seviyede tutuyorsunuz?
    evet ne yazık ki indirim ihtimali yüksek. CDS'te çok uzun süre bu seviyede kalmayacaktır.. Hazineden yeni eurobond ihraçları gelebilir bu beklentim de var.
    kupon faiz kriterim %7 ve üzeri. 100 birim altı maliyet şartı ile her vadede alıcıyım.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku

Eğer bond fiyatı 100 ün altında işlem görüyorsa. Nominalin altında para ödenir. 1000 nominale 850-950 dolar ödeme çıkabilir şu ara.

7. Nominal deger uzerinde yazili deger demektir.
    Yani aldiginiz her bir eurobond un uzerinde 1000 dolar yaziyormis gibi dusunun.
    Ama bunun alis satis fiyati cesitli etkenler nedeniyle degisebiliyor...
    Almak veya satmak istediginizde degisik fiyatlarsan bu islemler gerceklesebiliyor...
    Vadenin son gunune kadar beklerseniz size 1000 dolar olan uzerinde yazili miktar takdim ediliyor.
     Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

8. Is bankasi hala tahtayi acmadi

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Sayfa 380/1000 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480880 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •