Sayfa 405/1000 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505905 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,233 - 3,240 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Mutlumur Yazıyı Oku
    Evet bunu bilerek eklemedim Hesap çok komplike hale gelmesin diye ..haklısınız

Şimdi tam bilemediğim bir soruyu sormak istiyorum ben normalde bordrolu çalışıyorum dolayısıyla ek bir gelir beyannamesi vermiyorum başka bir beyanname oluşturan gelirim de yok eğer bu şekilde bir Euro Bont geliri oluşursa beyan etmem gereken ,normal şartlarda bordrolu çalışan olduğum için gider gösteremediğim okul eğitim vs gibi harcamaları da gider olarak vereceğim beyanname den düşebiliyor muyum.
    Evet okul ve sağlık harcamalarının matrahın %10'u kadarı düşülüyor.

Eğitim için:
    Eğitim ve öğretim kurumları, anaokulu, kreş ve etüt merkezlerine eğitim amacıyla yapılan ödemeler,
    Eğitim amaçlı kurs ücretleri,
    Okul servis ücretleri,
    Kitap (ders kitabı, hikaye, roman, deneme, bilimsel eser vb.), eğitim amaçlı CD, DVD ve kırtasiye alımları için yapılan harcamalar,
    Öğrencilerin özel yurtlarda ve pansiyonlarda kalmaları durumunda ödenen tutarlar,

Sağlık için :
    Teşhis ve tedavi amacı ile yapılan her türlü muayene, tahlil, röntgen, ultrason, tomografi, emar, check-up, ameliyat, fizik tedavi ve diş tedavisi ücretleri ile özel hastane ücretleri,
    İlaç, sağlık malzemesi, diş protez ücretleri, gözlük ve lens alımları gibi

Ayrıca:
    Matrahın %15'ini ve asgari ücretin yıllık tutarını(hangisi düşükse) aşmamak şartıyla
    özel sağlık sigortası primleri

Belgelerini almayı unutmayın.
    Saygılar.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
    yakın zamanda işyatırım ve bir kaç kurum eurobond fonu kurmuştu tadına bakan oldumu ?
    bilgi verecek olan olursa sevinirim.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

3. MErhabalar
    Çok yakın bir süredir Eurobond'lar ile ilgileniyorum ve aslında bir aydınlanma yaşadım diyebilirim.

Şöyleki, normalde ev lerin kira çarpanı 240, dükkanların ise 150 civarı olursa kaçırmamak gerekir denir..hele bir de evinizin değeri USD bazında düşmeyecek ve hatta 20 sene beklerseniz değeri az da olsa USD bazında artacak dense çok iyi bir yatırım fırsatı olur..

Aslında bunu şu anda EUROBOND yatırımı aynı şartları 162 kira çarpanı ile veriyor. Üstelik boş ay kayıp kira geliri, stopaj , sigorta, tadilat vs masrafı da olmadan

Örnek, 2040 vadeli bono kupon faizi 6.75%, şu anki fiyatı 91.000 USD...yani aslında 162 kira çarpanlı USD bazında kira ödeyen ve fiyatı da hiç düşmeyen hatta 20 sene sonra 10% artması garanti olan bir dükkan

tabiki al-sat kısmı yapacaklar hariç, ben dükkan yatırımı yapacak olan çin bahsettim

Bu arada , çok kelepir fiyata alınan, veya şans eseri bulunduğu mevki çok değerlenen vs gibi dükkan /ev leri de kasdetmiyorum sonucta orada high risk/high return konusu olabilir..ama günümüz şartları için bu eurobond ev/dükkan alımına göre çok daha mantıklı imiş

Ornegi özellikle yıllık getirisi 49 K TL de kalacak şekilde verdim ..yani aslında zaten 91 USD 'ye dükkan da yok o ayrı

4.  Alıntı Originally Posted by Mutlumur Yazıyı Oku
    MErhabalar
    Çok yakın bir süredir Eurobond'lar ile ilgileniyorum ve aslında bir aydınlanma yaşadım diyebilirim.
    ...
    aynı mantıkla ben de 2038, 2040 kağıtlarına yatırım yapıyorum. emeklilikte kira geliri gibi ek bir gelirim olsun mantığıyla. bir de temerrüde düşer mi, oyun sırasında kurallar değişir mi (vergi mevzuatı, sermaye kontrolü vs) endişeleri olmasa..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,032
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Evet okul ve sağlık harcamalarının matrahın %10'u kadarı düşülüyor.

Eğitim için:
    Eğitim ve öğretim kurumları, anaokulu, kreş ve etüt merkezlerine eğitim amacıyla yapılan ödemeler,
    Eğitim amaçlı kurs ücretleri,
    Okul servis ücretleri,
    Kitap (ders kitabı, hikaye, roman, deneme, bilimsel eser vb.), eğitim amaçlı CD, DVD ve kırtasiye alımları için yapılan harcamalar,
    Öğrencilerin özel yurtlarda ve pansiyonlarda kalmaları durumunda ödenen tutarlar,

Sağlık için :
    Teşhis ve tedavi amacı ile yapılan her türlü muayene, tahlil, röntgen, ultrason, tomografi, emar, check-up, ameliyat, fizik tedavi ve diş tedavisi ücretleri ile özel hastane ücretleri,
    İlaç, sağlık malzemesi, diş protez ücretleri, gözlük ve lens alımları gibi

Ayrıca:
    Matrahın %15'ini ve asgari ücretin yıllık tutarını(hangisi düşükse) aşmamak şartıyla
    özel sağlık sigortası primleri

Belgelerini almayı unutmayın.
    Egitim ve saglik hizmetleri bakmakla yukumlu oldugumuz aile bireyleri icin de dusuluyor..

Vakif universiteleri olmayacak..

Bu onemli bir konu..

Bagis ve yardimlari da indirebiliyoruz..

Her seyin belgesini saklamak gerekiyor.

https://www.muhasebeweb.com/Gelir-Ve...derler-6011653

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by SEYAK Yazıyı Oku
    Cevap için teşekkür ederim , 2020 yılı için beyan sınırının 49.000 olacağını nasıl biliyorsunuz bu konuda bi açıklama yapıldımı gib tarafından yoksa başka bi şekilde mi rakam artıyor
    bildiğim kadarıyla.. her yıl ekim ayında yıllık enflasyon rakamlarına bakılarak kasım ayında "yeniden değerleme oranı" açıklanıyor. cumhurbaşkanı değişiklik yapma hakkını kullanmazsa bir sonraki yıl için beyan sınırı bu oranda artırılıyor ve yılbaşından itibaren geçerli oluyor.

not: sn dudu yeniden değerleme oranları linkini göndermiş. şimdi gördüm. ikinci baskı olmuş. pardon. ama kaçıranlar için kalsın.. linki de tekrar koyalım madem.

https://www.muhasebedersleri.com/pra...-oranlari.html

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    aynı mantıkla ben de 2038, 2040 kağıtlarına yatırım yapıyorum. emeklilikte kira geliri gibi ek bir gelirim olsun mantığıyla. bir de temerrüde düşer mi, oyun sırasında kurallar değişir mi (vergi mevzuatı, sermaye kontrolü vs) endişeleri olmasa..
    Ben korktuğum için cesaret edemiyorum .

En iyisi pair trade currencyler arası etmek geliyor orada da açıkcası .

En son 2000 li yılların ortalarında alıyordum bond .

Euro'ya 7.5 üzerinde faizi vardı o zaman

8. Fazla reklam yapmasak iyi olur diye dusunuyorum.
    Esegin mi inegin mi aklina karpuz kabuğu dusurmek diye bir tabir vardi
    Bu forumlari okuyan memurlar vardir muhakkak...
     Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Sayfa 405/1000 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505905 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •