Sayfa 415/1000 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,313 - 3,320 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Zorunlu bir sebep yoksa, vade sonunu beklemek icin Eurobond yatirimi yaparim.

Benim amacim, kira getirisi elde eder gibi, her ay duzenli kupon odemesi saglayacak bir pasif getiri enstrumaninin portfoyde olmasi.

Haa olurda, CDS'ler cok duser, ve Eurobond fiyatlari benim aldigim fiyatlarin ustune cikarsa, vergi kesintisine bakar belki erken cikarim; ama dusuk bir ihtimal bu.

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    hayırlı olsun ,eurobont alımlarını ara ara yapıyorsunuz sanırım ,peki vade sonunu bekliyormusunuz,yoksa erken satış yapıyormusunuz?

Bugun isbankasinda biraz cesitlilik var.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    imza yok.

3. Ziraatte satış yok

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Garanti mobilde yok maalesef.. internet bankacılığında var.
     Alıntı Originally Posted by bravoecho Yazıyı Oku
    HSBC'de degil mobil, internet bankaciliginda bile yok Eurobondlar. Tamemen MT ile goturuyorsunuz isleminizi.

Garanti'de ise olanlarin hepsi hem web hem mobilde listeleniyor, hatta ilgilendiginiz Eurobondun piyasa mevcutta satin alinabilir kac adedi var onu bile gosteriyor.

Akbank da gosteriyor yanlis hatirlamiyorsam,diger bankalari bilemiyorum.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Is bankasinda bu kadar bol bond bulundugunu uzun suredir ilk defa goruyorum.
    Hayirlara vesile olsun insallah !!!

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Teb'in internet bankacılığında var ama mobilde eurobondunuzu göremiyorsunuz bile. Aldım attım köşeye biraz. Ama bu Eurobondların KY tarafından alınmasını istiyorlarsa hisse senedi gibi alım satımdan ya vergi alınmayacak ya da vergi direkt vadeli hesap gibi otomatik satımda kesilecek. Bu beyanname işi sıkıntılı ve çağdışı. İnternetten anında aldığım bir şeyin satarken vergisini anında vereyim ki turnover sağlıklı olsun. O zaman hacimli bir piyasa çıkar ortaya.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    istemiyorlar, bunlar yurtdışı için ihraç edilmiş, ky bunu alırsa döviz yurtdışına çıkar, ky bunu almasın bankada mevduat yapsın. piyasasının hacimli olması, ikinci elinin olması falan da önemli değil, devleti ilgilendiren ilk ihraç, sonrasındaki piyasanın devlete faydası yok. ilk ihraçta yeterli talep geliyor ve hepsi satılıyor, ky de taş yesin.

7.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Is bankasinda bu kadar bol bond bulundugunu uzun suredir ilk defa goruyorum.
    Hayirlara vesile olsun insallah !!!

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    evet bugün benim de dikkatimi çekti. bin altı beklediğim bondlar belki fırsat yaratır ama dolar da 7 yi geçti ya bakalım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,042
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    evet bugün benim de dikkatimi çekti. bin altı beklediğim bondlar belki fırsat yaratır ama dolar da 7 yi geçti ya bakalım.
    Agzimdan yel alsin ama bir eski banka muduru dostum demisti.
    Bankalar bonolarin odenmeyecegini anladiklari anda halka cakarlar.
    Yani kucuklerin elinde patlar..
    Aklima bu geldi simdi..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 415/1000 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz