Sayfa 429/1000 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,425 - 3,432 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by deepbreathe Yazıyı Oku
    Dün a para kanalında Işık Ökte, devletin iç yatırımcılar için döviz tahvili çıkarması gerektiğinden ve hazinenin de bununla ilgili yasa çıkarması gerektiğinden bahsetti. Böyle bir durum olursa biz yatırımcılar için etkisi nasıl olur acaba?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Daha önce çıkardı, geçen yıl mıydı önceki yıl mıydı hatırlamıyorum bir sürü de reklamı dönmüştü. Faizi %4 idi, o sırada eurobond faizleri ise %7.5 idi. İsteyen alsın ben almayayım.

2.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Benim anladigim CDS sadece bir gosterge.
    Bond fiyatlari ise bunlari alip satan kurum ve kisilerin talebi ile olusuyor.
    CDS degeri yukselse bile eger ilgi coksa fiyat dusmuyor.
    Ilgiyi yukselten parametrelerden biri de bu forumda yazilan yazilar olabilir.....
    Paradoks gibi.

Hep diyorum fazla yazmayin diye.....
    Geriye dogru okusaniz yeter zaten....
    Eurobond'un tarihi yatiyor arka sayfalarda....

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eurobond fiyatını ne belirliyor diye biraz araştırırsanız net bilgiye ulaşırsınız. ABD faizleri de doğrudan etkilidir mesela, adamlar %2 civarından faizleri sıfıra düşürünce bizim eurobondlar da %2 faiz kaybetti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,048
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Eurobond fiyatını ne belirliyor diye biraz araştırırsanız net bilgiye ulaşırsınız. ABD faizleri de doğrudan etkilidir mesela, adamlar %2 civarından faizleri sıfıra düşürünce bizim eurobondlar da %2 faiz kaybetti.
    Iste bu nedenle papas krizinde cdsler daha dusuk yani 500 iken bizim eurobond getirileri 8-9 araliginda idi..
    Simdi cdsler 600 civari ama eurobond getirisi o kadar yuksek degil, cunku ABD faizleri de dusuk.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Son düzenleme : Trade Shark; 12-05-2020 saat: 11:03.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5. geçtiğimiz sayfalarda yine geçmiş konusu;
    aşağıdaki madde yani tevkifata tabi tutulmuş gayrimenkul demek stopaja tabi gayrimenkul demek değil mi? ben konut sermaye iradi dahil değil diye anlıyorum ama tam bi sonuç çıkaramadım.

"Türkiye'de tevkifata tabi tutulmuş olmak kaydıyla elde edilen Gayrimenkul sermaye iratları toplamının dikkate alınması gerekmektedir.(GVK Md.86-c)"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,048
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    geçtiğimiz sayfalarda yine geçmiş konusu;
    aşağıdaki madde yani tevkifata tabi tutulmuş gayrimenkul demek stopaja tabi gayrimenkul demek değil mi? ben konut sermaye iradi dahil değil diye anlıyorum ama tam bi sonuç çıkaramadım.

"Türkiye'de tevkifata tabi tutulmuş olmak kaydıyla elde edilen Gayrimenkul sermaye iratları toplamının dikkate alınması gerekmektedir.(GVK Md.86-c)"
    Dogrudur..

Tevkifat demek stopaj uygulanmis demektir..

Isyeri kirasinda stopaj var..

Konut kirasinda yok...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7. Tüm bu etkilerin yanında bana göre kısmi bir sermaye kontrolü/regulasyonu olarak nitelendirilebilecek AR rasyosu da Eurobond fiyatlarını etkiliyor olabilir. CDS'ten ayrışmanın bir nedeni de bu olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Ayni sey degil , 1 yil vadeli bond bulursaniz 7.5 ~dan bulursaniz degerlendiri tabi, birde hazine kagidinda vergi yok, bond da ne oldugu belirsiz

Sayfa 429/1000 İlkİlk ... 329379419427428429430431439479529929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •