Sayfa 431/1000 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531931 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Dudu sence 103.5 iyi bir fiyat mı matriks verilerine göre?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Günlük bülten sadece araştırmaya dayalı bir pazarlama aracı. Oradaki fiyatlara yakın fiyat hiç piyasada oluşmadı. Dediğim gibi bloomberg ekranında sohbet ile oluşan bir piyasa yani pek organize değil. Elbette istisnaları var. En azından son dönemlerde likidite yok denecek kadar az.

Ekranda gördüğüm kadarıyla 4 Mayısta Burgan iyi fiyat vermiş. Belki de kendinden satacak. Bazen aldık diyorlar. Piyasada işlem geçmeden alıyorlar.

Fiyata müdahale pek olmaz diğer yandan size her gün fiyatlama yapmaları bile bu ortamda iyi. Bankaların fiyatlama yaparkenki dinamikleri tamamen traderın başarısı gibi geliyor. İnanın biz otursak ekrana daha iyi fiyatlı buluruz ama oradan miktar sınırı oluyor.

Gavurlar ile biz doğrudan iletişimde olsak daha iyi fiyata alırız ama orada da ölçek problemi olur.
    Biz 100k almak isteriz onlar 2000k satmak ister Muhtemelen sizde de aynı ölçek sıkıntısı oluşmuştur.
    Bendeki sorun sabit bir döviz gelirim var her ay ve parça parça alabilmem mümkün. Fiyat kontrolü açısında da iyi olabilir.

Hepsini biriktirip almaya kalkınca da CDS ve fiyat uygun olmayabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bendeki sorun sabit bir döviz gelirim var her ay ve parça parça alabilmem mümkün. Fiyat kontrolü açısında da iyi olabilir.

Keşke hepimizin sabit bir döviz geliri gibi bir sorunu olsa

Neyse Burgan'ın fiyatlamalarını sayenizde öğrenmiş olduk.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

Ben de boyle bir sorunum olsun isterdim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
    Dudu sence 103.5 iyi bir fiyat mı matriks verilerine göre?
    Arastirmadim bilemiyorum. Gecen yaz calistigim bir kac banka ile konusmustum..
    Dolari eline alacaksin.
    Bankalari teker teker arayip soracaksin su kiymet sizde kaca diye demislerdi..
    Ellerinde o kiymetten o anda istenilen miktarda olmuyormus ve bir ekrandan bakip fiyat veriyorlarmis..
    Mesela ekranda istenilen kiymet X bankasinda var ve 102.50 istiyor, onu bana 103 dolardan teklif ediyorlarmis.. Telefonda okey denince de fiyat fixlenmis oluyormus, sonra da parayi bekliyorlarmis...
    Aksi halde parayi hangisinden bondu alacagimizi onceden bilemedigimiz icin surekli bankadan bankaya gezdirmek gerekiyor..
    Isleyis bu sekilde demislerdi bana..
    Yani karsilikli guven olmazsa olmaz bu isler..
    Kapalicarsi'daki ayakli borsa gibi.

Syg,

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Keşke hepimizin sabit bir döviz geliri gibi bir sorunu olsa

Neyse Burgan'ın fiyatlamalarını sayenizde öğrenmiş olduk.
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben de boyle bir sorunum olsun isterdim.

Syg,
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Arastirmadim bilemiyorum. Gecen yaz calistigim bir kac banka ile konusmustum..
    Dolari eline alacaksin.
    Bankalari teker teker arayip soracaksin su kiymet sizde kaca diye demislerdi..
    Ellerinde o kiymetten o anda istenilen miktarda olmuyormus ve bir ekrandan bakip fiyat veriyorlarmis..
    Mesela ekranda istenilen kiymet X bankasinda var ve 102.50 istiyor, onu bana 103 dolardan teklif ediyorlarmis.. Telefonda okey denince de fiyat fixlenmis oluyormus, sonra da parayi bekliyorlarmis...
    Aksi halde parayi hangisinden bondu alacagimizi onceden bilemedigimiz icin surekli bankadan bankaya gezdirmek gerekiyor..
    Isleyis bu sekilde demislerdi bana..
    Yani karsilikli guven olmazsa olmaz bu isler..
    Kapalicarsi'daki ayakli borsa gibi.

Syg,
    Altakke ver küllah
    103.1' den kopardık kafasını. Her ay benzer işlemim olduğu için bir yem attım sürümden kazan dedim ,bakalım önümüzdeki ay da benzer meblağ için pazarlığa girecek mi?

Bu ilk denemelerimden olduğu için çok kaba tahminlerime göre işyatırıma göre toplamda 23.000$'da 5 yıllık vade sonunda 650$'lık bir zararım olacak.

Kanaatim işyatırım ile 101.9 102 arasıbir yerde koparabilirdik kafayı bugün. 23.000$ için çok kabaca hesap yapmadan söylüyorum 600-650$ daha karlı olabilirdi 5 yılın sonunda.

Trade etmeyip vade sonuna kadar bekleyeceğim için sorun görmedim. Benim için kısa vade kupon faizi denge noktası daha önemliydi. Ancak trade edecekler için bu taktik çok uygun olmayabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
    Altakke ver küllah
    103.1' den kopardık kafasını. Her ay benzer işlemim olduğu için bir yem attım sürümden kazan dedim ,bakalım önümüzdeki ay da benzer meblağ için pazarlığa girecek mi?
    En guzeli bu sekilde..
    Acik ve surekli muzayede...
    Telefonlari acik tutacaksin..
    Su banka bunu teklif etti sen ne ediyorsun diyeceksin, sonra verilen fiyati digerine soyleyeceksin fiyat iyilestirme sansi vereceksin yani...

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
    Hele bir de miktar yuksek ise..
    Tadindan yenmez bu sekilde pazarlik etmek..
    Bankalar sonucta araciliktan da kar ediyorlar.
    Baskasindan alip sana satacak... Tas atip kolu mu yoruluyor tosbaalarin??

Syg,

Sayfa 431/1000 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •