Sayfa 434/1000 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534934 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,465 - 3,472 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Merhaba,

Investing'i bilmiyorum ama benim baktığım yerler genelde temizi yazıyor.

Süpheniz varsa;

https://www.finanzen.net/anleihen/a1...uerkei-anleihe

Buraya gidin. Ben sizin bonoyu arattırdım.

Aşağılarda yer alan "Analyse und Rating" başlığında hem temiz, hem de kirli fiyatları yazıyor.
    Tesekkurler. Verdiginiz sitedeki makas cok iyiymis. Keske bankadaki fiyatlar da bu sekilde olsa. Bonoyu alir almaz %2,5 - 3 kadar makas farki cikiyor ama yapacak birsey de yok sanirim. Bankalar hem bu makastan, hem de fiyatlara yedirdikleri kar paylarindan cok iyi kazaniyorlar bu durumda.

2.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Rica ederim. Eurobond'da stopaj %0 olarak uygulanıyor. Tevkifatsız M.S.İ genelde yurtdışından elde edilen hisse, faiz vb. gelirler.

Yine de dediğinizi denedim, mevzuata uyumlu şekilde, toplam gelir 40.000 TL geçsin geçmesin beyanname verilmeli diye çıktı. Tevkifatsızlardaki beyan sınırı 2.200 TL.

Bir şeyi ekleyeyim, açık diye özellikle belirtmedim ama bist'te işlem gören hisselerin temettü gelirleri(brüt) de beyan sınırı ile karşılaştırmada ekleniyor.

https://hazirbeyan.gib.gov.tr/beyanname-vermelimiyim

Beyanname vermek durumunda olan tüm arkadaşlar gelirlerini girip kendi sonuçlarını buradan görebilir.
    Aslında eurobondlarda tevkifat yok ama beyan sınırına kadar olan miktar tevkifat yapılmış sınıfında değerlendiriyor vergisel olarak anladığım kadarıyla.
    Açıklamalar için tekrar teşekkürler. Herkes için referans oldu gerçekten.

Saygılarımla

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    60-70 milyar$ olduğu söyleniyor.

Bültenlerde gördüğüm kadarıyla sukuk hariç hacim toplamı 62-63 milyar$ gibi. Sukuk dahil 68-69 milyar$ olmalı
    Bende oldukça az diye biliyorum da merak ettim

Merhaba,
    fiyatta kusurat gormuyorsaniz ve ek bilgi olarak ta sunu soylemek isterim genellikle de temiz fiyat yayinlanir

yani bi fiyat 888.73 degil ise temiz dir yani 865 yada 905 gibi bir deger gorurseniz o fiyat temizdir kisaca boyle anlasilir

4-5 yillik fon kisa vade ile orta vadeli arasinda dir, o bond yada bu bond demek dogru degildir, sizin vadeniz, kupon ihtiyaciniz vb sizin satin alma kararinizda etkili olacaktir

not kismi size kalmis, karar sizin, para sizin

saygilarimla

Alıntı Originally Posted by eurobonder Yazıyı Oku
    Merhabalar, araniza yeni katildim. Okuyabildigim kadar da gecmis sayfalardan bir kismini okudum. Oncelikle bu sayfada emegi gecen, uzun suredir burada paylasim yapan herkese tesekkur ederim.
    Ilk sorum investing veya benzeri finans portallarinda gosterilen bond fiyatlari temiz fiyat midir?

US900123CF53 (03/22/2024 vadeli 5,75) bu bonddan portfoyume bir miktar ekledim. Alis fiyatim 97,95.. Bu bond hakkindaki yorumunuz nedir acaba?
    Not: Eurobond fiyatlari ciddi bir artis gosterirse satabilirim, bununla birlikte kira geliri gibi gelir elde etmek isteyen uzun vade / dusuk risk profilinde bir yatirimci olarak vade sonunu bekleyebilirm.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Dostlar, yarin 14/05/2020 tarihinde 14/11/2024 eurobond unun % 2,8 faiz odemesi gelecektir, hayirli olsun
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6. Diyelim ki Türkiye Eurobond'da temerrüte düştü. Bu durumda aldığımız Eurobond'lara ne oluyor? Eurobond'a yatırdığımız temel parayı alabiliyor muyuz? Herhangi bi garanti var mı?

7.  Alıntı Originally Posted by anurlu Yazıyı Oku
    Diyelim ki Türkiye Eurobond'da temerrüte düştü. Bu durumda aldığımız Eurobond'lara ne oluyor? Eurobond'a yatırdığımız temel parayı alabiliyor muyuz? Herhangi bi garanti var mı?
    Garantisi yok, o yüzden faizleri yüksek. Default oldu mu, ana paran da yanıyor.

8. Bir bardak soğuk su .

Cumhuriyet tarihinde hiç yaşanmadı bu

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 434/1000 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534934 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •