Sayfa 447/1000 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,569 - 3,576 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Eşin yalnız başına mirasçı olması halinde ise kendisine isabet eden miras payının (2020 yılı için) 613.582 TL'sı istisnadır.(GİB'den alıntı)
    İstisna matrahtan düşülür yani 1.000.000 TL miras kaldıysa 387.418 TL nihai matrah kalır.
    Bunun 350.000 TL'si için %1 yani 3.500TL,
    kalan 37.418 TL'si için %3 yani 1.122 TL
    Toplam 4.622 TL vergi çıkar.
    Çok teşekkürler, dediğiniz gibi ben ivazsız oranlara bakmışım.

2.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Isbankası yüzde 2 kadar komisyon alıyor. Isyatırımda bu oran daha düşük. Yaptığım işlemlerden biliyorum. Vakıfbankta komisyonlar 2 katıydı diyebilirim.
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Ben 2019 ocak ayında bankaların özel şubelerin aramıştım. 100k dolar için aldığım komisyon oranları sırasıyla şöyleydi : Isyatırım 1k-2k dolar arası bişeydi, vakıfbank 4k dolar, diğer bankaları hatırlamıyorum ama yüksekti : ) Param vakıfbanktaydı, eurobondlara sıcak bakmadıkları için komisyon oranını hiç düşüremediler. Cünkü eurobondda para bankadan cıkıyor. Kirli fiyatları otomatik hesaplıyorlar.
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Aslında bankanın aldığı komisyonu tam olarak tespit edebilmek için o bondu gerçekte kaça aldığını veya bu bilgi yoksa dernlikli ve hacimli eurobond borsalarında en iyi satıcının kaçtan sattığını bilmek gerekli. Zira banka o bondu 100 nominal ile almamış olabilir.

O nedenle o eksi başlanan 1200 doların bir kısmı borsa satış fiyatına bir kısmı komisyona ve eğer birikmiş faiz de bu fiyata dahil ise bir kısmı da birikmiş fiyata ait olabilir. O nedenle bankanın gerçek komisyonunu direk görmek mümkün olmayabilir.
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Isyatırım ne kadar komisyon alıyor?
    mart ayında işyatırımdan aldığım eurobond'un işlem formu..

komisyon = 0

temiz fiyat 90, kirli 90,320 idi alırken.

yıllık %7,25 ten 15 günlük birikmiş faizi vardı kağıdın.

kirli fiyat= 90 + 7,25/360x15 = 90,320 (eurobondlarda yıl 360, 6 ay 180 gün diye alınıyor bildiğim)

yani komisyonu kirli temiz fiyat arasına sokuşturma da yok, sonrasında yansıtılan bir masraf da. temiz fiyatın içine ittiriveriyorlarsa onu bilemem:)
    Son düzenleme : shorts; 18-05-2020 saat: 02:57.

3. saklama komisyonu ise nisan ayı için 6,13 tl, bsmv 0,31 tl olarak gerçekleşmiş tüm portföy için.

4.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    mart ayında işyatırımdan aldığım eurobond'un işlem formu..

komisyon = 0

temiz fiyat 90, kirli 90,320 idi alırken.

yıllık %7,25 ten 15 günlük birikmiş faizi vardı kağıdın.

kirli fiyat= 90 + 7,25/360x15 = 90,320 (eurobondlarda yıl 360, 6 ay 180 gün diye alınıyor bildiğim)

yani komisyonu kirli temiz fiyat arasına sokuşturma da yok, sonrasında yansıtılan bir masraf da.
    Banka hayrına iş yapıyor o zaman : ). Komisyondan farklı bişey bahsediyoruz. Ilk elde temiz fiyatı 88 hatta 87 miydi acaba . Banka ekranında gördüğün sana satılan temiz fiyat Aradaki fark bankaya gidiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Banka hayrına iş yapıyor o zaman : ). Komisyondan farklı bişey bahsediyoruz. Ilk elde temiz fiyatı 88 hatta 87 miydi acaba . Banka ekranında gördüğün sana satılan temiz fiyat
    al sat arasından kazanıyorlar tabi ki.. ayrıca temizin içine ittiriyorlar mı bilinmez diye editlemiştim zaten yazımı.

Dogru kazalar da olabilir yahu.... o zaman parayi cekip vergimizi catir catir verip kalani bar da mi ezsek hehe....

Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Kayınlara pay yok. Yalnız, Allah gecinden versin, trafik kazası olur önce siz belli bir süre sonra hanım hakka yürürse bilemem.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    al sat arasından kazanıyorlar tabi ki.. ayrıca temizin içine ittiriyorlar mı bilinmez diye editlemiştim zaten yazımı.
    işcep üzerinden alınmıyor sanırım yada ben bulamadım.

direk isyatırım sitesindemi yaptınız alışı.

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    Temizin içine ittiriyorlar biraz, o nedenle bankalar arası fiyat farkı oluyor.
    Ayrıca internette finans sitelerinde bulduğum fiyattan hep biraz fazla oluyor banka fiyatı, bir de satarsanız alım satım makasından kazanıyorlar.
    Olsun makul bence, hayrına iş yapacak değiller.

Sayfa 447/1000 İlkİlk ... 347397437445446447448449457497547947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •