Sayfa 448/1000 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,577 - 3,584 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    işcep üzerinden alınmıyor sanırım yada ben bulamadım.

direk isyatırım sitesindemi yaptınız alışı.
    işyatırım'da internetten eurobond alım-satımı yapamıyorsunuz. MT ile telefonla görüşüp anlık fiyat alıp emir veriyorsunuz (yoğun zamanlarda MT ye ulaşmak güç olabiliyor bazen). fiyat genellikle (alımda) işbank sitesindeki fiyatlarla ya aynı ya da biraz altında oluyor. benim ilgilendiğim kağıtlarda genelde böyle oldu en azından.

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Sanırım her kurum kendine göre farklı parçalı bond bulunduruyor. İşyatırımın listesinde 3-4 adet parçalı devlet bondu vardı. Ama ct57 yoktu. Belki diğer kurumlarda da farklı bondların parçalı versiyonları var dediğiniz gibi.

Finansal kuruluş olarak bankaların büyük ihtimal ile bütün olarakalıp parçalayıp , parçalı satış yapma kabiliyeti var. Ancak ben bankaya birleştirme yapıp yapamayacaklarını sormuştum. Örneğin eğer 2 farklı tarihte AW05 aldıysam bunların nominallerini tek kağıtta birleştirebilirmisiniz demiştim. Bunu yapamayız demişlerdi.
    Ben geçen yıl bu zamanlar iki ayrı tarihte CT57'yi parçalı alabilmiştim. 7 farklı Usd cinsinden bir adet de EURO cinsinden Eurobond var. 1,5 yıldır 1000'erli olarak farklı vadelerden topluyorum. Farklı tarihte olan nominalleri de otomatik birleştirdiler. 5 parçalı olan var. Hepsi tek ortalama maliyetle görünüyor.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    işyatırım'da internetten eurobond alım-satımı yapamıyorsunuz. MT ile telefonla görüşüp anlık fiyat alıp emir veriyorsunuz (yoğun zamanlarda MT ye ulaşmak güç olabiliyor bazen). fiyat genellikle (alımda) işbank sitesindeki fiyatlarla ya aynı ya da biraz altında oluyor. benim ilgilendiğim kağıtlarda genelde böyle oldu en azından.

İşyatırımın aşağıdaki bağlantıda belirtilen fiyatları temiz midir kirli fiyat mıdır? İş yatırım hesabım daha açılmadığı için bu bilgiye ulaşamadım. İş bankası internet şubesindeki kirli fiyatlar ile karşılaştırdığımda o kirli fiyatlardan hesapladığım temiz fiyatlardan da 0.5 puan kadar düşük belirtilen satış fiyatı, o nedenle ben temiz fiyat olduğunu düşündüm. Ancak emin olamadım.

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...01819760_1.pdf
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İşyatırımın aşağıdaki bağlantıda belirtilen fiyatları temiz midir kirli fiyat mıdır? İş yatırım hesabım daha açılmadığı için bu bilgiye ulaşamadım. İş bankası internet şubesindeki kirli fiyatlar ile karşılaştırdığımda o kirli fiyatlardan hesapladığım temiz fiyatlardan da 0.5 puan kadar düşük belirtilen satış fiyatı, o nedenle ben temiz fiyat olduğunu düşündüm. Ancak emin olamadım.

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...01819760_1.pdf
    bu konuda bilgim yok ancak dediğiniz gibiyse temiz fiyat olsa gerek.

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bu konuda bilgim yok ancak dediğiniz gibiyse temiz fiyat olsa gerek.
    Evet zira kirli fiyat olsaydı diğer fiyatlara göre çok ciddi iskontolu olması gerekirdi.

Ancak Temiz , kirli fiyat ibaresinin belirtilmemesini garip buluyorum.

Örneğin ziraat bankası ve iş bankası sitesinde satış fiyatı = kirli fiyat olarak tanımlanırken işyatırımda da temiz fiyat olduğunu düşündüğümüz fiyat sütunu satış fiyatı olarak belirtilmiş.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet zira kirli fiyat olsaydı diğer fiyatlara göre çok ciddi iskontolu olması gerekirdi.

Ancak Temiz , kirli fiyat ibaresinin belirtilmemesini garip buluyorum.

Örneğin ziraat bankası ve iş bankası sitesinde satış fiyatı = kirli fiyat olarak tanımlanırken işyatırımda da temiz fiyat olduğunu düşündüğümüz fiyat sütunu satış fiyatı olarak belirtilmiş.
    Kirli fiyat yerine birikmiş faizi koymuşlar. Genel kitle için daha anlaşılır bilgiyi paylaşmışlar.

7.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Kirli fiyat yerine birikmiş faizi koymuşlar. Genel kitle için daha anlaşılır bilgiyi paylaşmışlar.

Evet onun farkına vardım ama bu durumda fiyat kolonunu satış fiyatı şeklinde etiketlemek yerine temiz satış fiyatı şeklinde etiketlemesi gerekirdi. Zira işyatırımın ana hissedarı olan İş bankasında satış fiyatı ibaresinin = kirli fiyat olduğu açıkça belirtilmiş.

Bu tür farklı tanımlamar anlık fiyat karşılaştırması yapanlar için karışıklık yaratabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet onun farkına vardım ama bu durumda fiyat kolonunu satış fiyatı şeklinde etiketlemek yerine temiz satış fiyatı şeklinde etiketlemesi gerekirdi. Zira işyatırımın ana hissedarı olan İş bankasında satış fiyatı ibaresinin = kirli fiyat olduğu açıkça belirtilmiş.

Bu tür farklı tanımlamar anlık fiyat karşılaştırması yapanlar için karışıklık yaratabilir.
    Kesinlikle katılıyorum. Temiz fiyat yazmaları lazımdı.

Sayfa 448/1000 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •