Sayfa 456/1000 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556956 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by samet1599 Yazıyı Oku
    2018 leri de okudum ama anlamadım, bugün vakifb a gittim, babam ile olan ortak hesaptan eurobond alımı için yatırım hesabını düzenlemelerini istedim çünkü 49K x 2= 98K limiti kullanarak vergiye girmek istemiyordum , önce yapılır sonra böyle birşey yapılamaz dediler, hesabı da sistem açtırmadı. Yardımcı olur musunuz??
    1- ortak hesap ile eubond nasıl alırım ki 49K x 2 = 98K limiti iki kişi için kullanabilirim?
    2- diyelim ki peder bondun günü gelmeden vefat etti, ne olur? Hesap ortak, ben telden hesabı yönetiyorum ama bondda nasıl olur bilemedim
    3- AL40 için $500K almak istiyorum diyince vakifb merkez de sadece bu konuya bakan kisiyi aradılar, istediğiniz kadar var diyince şaşırdım, geçenlerde gittiğimde satmıyoruz, kamular satmayacak bir süre diyordu. AR den dolayı Bankalar da Bond almaya başladı, bu bolluk nerden çıktı‽ Yabancı çıkışı olmuş ama bankada otururken bile bir adam geldi Bond aldı gitti, sabahtan ayirtmis, yani bu kadar talep varken bolluk nasıl olabilir?
    Allah gecinden versin. Ama Bence ATM tanımlı ise kuponlar hesaba yatar sende TL bozdurup cekersin.

2. MErhaba
    Anlamadığım bir konu var; ziraat bankası fiyatlamasına göre 3 tane bononun fiyatlamaları şöyle

17 Şubat 2028 vadeli

30/04 : 88,4
    29/05 : 92,7

30 Mayıs 2040

30/04 : 91,6
    29/05: 91,8

14 Ocak 2041

30/04 : 84,4
    29/05: 86,7

Yani özetle, bu 1 ay içerisinde CDS lerin düşmesi ile beraber 2 bononun fiyatı artmış iken 30 Mayıs 2040 olan bononun fiyatı özellikle son 2--3 gün içinde düşerek ( 96 lardan 92 lere) hemen hemen 1 ay önceki fiyata gelmiş. Aslında bu bononun kupon ödemesine 1 gün kaldığı için böyle bir fiyatlama olabilir diye düşünmekle beraber sanki temettü veren hissenin değeri aynı oranda düşer ama bono farklıdır diye anlamıştım..Yani eğer kupon ödemesi kadar düşecek se değeri, CDS düşmesinden kazanc nerede kaldı

Bilenler varsa yardım lütfen

3.  Alıntı Originally Posted by Mutlumur Yazıyı Oku
    MErhaba
    Anlamadığım bir konu var; ziraat bankası fiyatlamasına göre 3 tane bononun fiyatlamaları şöyle

17 Şubat 2028 vadeli

30 Mayıs 2040

14 Ocak 2041

Yani özetle, bu 1 ay içerisinde CDS lerin düşmesi ile beraber 2 bononun fiyatı artmış iken 30 Mayıs 2040 olan bononun fiyatı özellikle son 2--3 gün içinde düşerek ( 96 lardan 92 lere) hemen hemen 1 ay önceki fiyata gelmiş. Aslında bu bononun kupon ödemesine 1 gün kaldığı için böyle bir fiyatlama olabilir diye düşünmekle beraber sanki temettü veren hissenin değeri aynı oranda düşer ama bono farklıdır diye anlamıştım..Yani eğer kupon ödemesi kadar düşecek se değeri, CDS düşmesinden kazanc nerede kaldı

Sn. Mutlumur,

Bunlar kirli ya da temiz fiyat mı bilmiyorum ama 30 Mayıs 2040 vadelinin kupon ödemesi ile sadece kirli fiyat değişir. Diğer yandan henüz kupon ödemesi gerçekleşmediği gün aldığınız bu gösterge fiyatlar tamamen o bonoya ilişkin alım satın değerleri ile ilgili gibi geliyor. Daha öncede yüzeysel olarak konuşulmuştu. CDS ile eurobond fiyatı arasındaki ilişkiler durağandır (Stationary). Yani tam olarak o düştü bunlar yükselecek diye bir durum yok.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. Mutlumur,

Bunlar kirli ya da temiz fiyat mı bilmiyorum ama 30 Mayıs 2040 vadelinin kupon ödemesi ile sadece kirli fiyat değişir. Diğer yandan henüz kupon ödemesi gerçekleşmediği gün aldığınız bu gösterge fiyatlar tamamen o bonoya ilişkin alım satın değerleri ile ilgili gibi geliyor. Daha öncede yüzeysel olarak konuşulmuştu. CDS ile eurobond fiyatı arasındaki ilişkiler durağandır (Stationary). Yani tam olarak o düştü bunlar yükselecek diye bir durum yok.
    Bunlar Ziraat bankasındaki ( https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bir...tirim/eurobond) fiyatlar ve küsürtlı dolayısı ile kirli fiyattır diye düşünüyorum ve verdiğim fiyatlar sadece satış fiyatı..Aslında CDS lerle birebir ilişkiyi değilde genel olarak bono fiyatları artarken, kupon ödemesi ne 1-2 gün kalan bononun fiyatının aniden düşmesini anlayamadım..

Bugun, 30/05/2020 tarihinde 30/05/2040 eurobond unun % 3,375 faiz odemesi gelmistir, hayirli olsun. Pazartesi hesaplarinizi kontrol edebilirsiniz..
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6.  Alıntı Originally Posted by Mutlumur Yazıyı Oku
    MErhaba

17 Şubat 2028 vadeli

30 Mayıs 2040

14 Ocak 2041

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. Mutlumur,

Alıntı Originally Posted by Mutlumur Yazıyı Oku
    Bunlar Ziraat bankasındaki ( https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bir...tirim/eurobond) fiyatlar ve küsürtlı dolayısı ile kirli fiyattır diye düşünüyorum ve verdiğim fiyatlar sadece satış fiyatı..Aslında CDS lerle birebir ilişkiyi değilde genel olarak bono fiyatları artarken, kupon ödemesi ne 1-2 gün kalan bononun fiyatının aniden düşmesini anlayamadım..
    Genelde takas artı 3 gün olduğu için belki de 29 mayısta yapılan işlemin valörü 3 haziran olacağını hesap edip buna göre kirli fiyattan kupon ödemesini düşmüşlerdir.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. Bondları takip için global bir site , app de mevcut.
    Üyelik gerekiyor , takip edenlere faydalı olur diye umarım.

https://bondevalue.com/

ucretli ...

Alıntı Originally Posted by Ronin Yazıyı Oku
    Bondları takip için global bir site , app de mevcut.
    Üyelik gerekiyor , takip edenlere faydalı olur diye umarım.

https://bondevalue.com/
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 456/1000 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •