Sayfa 457/457 İlkİlk ... 357407447455456457
Arama sonucu : 3651 madde; 3,649 - 3,651 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Ronin Yazıyı Oku
    Bondları takip için global bir site , app de mevcut.
    Üyelik gerekiyor , takip edenlere faydalı olur diye umarım.

https://bondevalue.com/
    Bu site eurobondun cryptosunu da çıkaracak sanırım. Bu arada Amerikan Hazine tahvilleri için de girişim başlamış.

The crypto industry is taking aim at one of Wall Street’s oldest redoubts: investing in the $17 trillion market for U.S. Treasury bonds.

Valörsüz düşük komisyonlu vergisiz tahvil ve eurobond tadından yenmez .

2.  Alıntı Originally Posted by samet1599 Yazıyı Oku
    2018 leri de okudum ama anlamadım, bugün vakifb a gittim, babam ile olan ortak hesaptan eurobond alımı için yatırım hesabını düzenlemelerini istedim çünkü 49K x 2= 98K limiti kullanarak vergiye girmek istemiyordum , önce yapılır sonra böyle birşey yapılamaz dediler, hesabı da sistem açtırmadı. Yardımcı olur musunuz??
    1- ortak hesap ile eubond nasıl alırım ki 49K x 2 = 98K limiti iki kişi için kullanabilirim?
    2- diyelim ki peder bondun günü gelmeden vefat etti, ne olur? Hesap ortak, ben telden hesabı yönetiyorum ama bondda nasıl olur bilemedim
    3- AL40 için $500K almak istiyorum diyince vakifb merkez de sadece bu konuya bakan kisiyi aradılar, istediğiniz kadar var diyince şaşırdım, geçenlerde gittiğimde satmıyoruz, kamular satmayacak bir süre diyordu. AR den dolayı Bankalar da Bond almaya başladı, bu bolluk nerden çıktı‽ Yabancı çıkışı olmuş ama bankada otururken bile bir adam geldi Bond aldı gitti, sabahtan ayirtmis, yani bu kadar talep varken bolluk nasıl olabilir?
    Upppppppppp

3. Merhaba arkidişler,

Aklımda Euro-tahviller ile ilgili birkaç soru var. Sizlere de yazayım, bilenler olursa bilgilendirebilir diye düşündüm. Özellikle ilk sorunun yanıtı ile ilgili bu profesyonel olarak andığımız kurumun kıdemli çalışanının da net bilgi veremiyor olması beni üzdü.

1) İş Yatırım'ın günlük euro-tahvil bültenindeki/çalışmasındaki (SGMK günlük bülten) fiyatlar kirli midir temiz midir acaba?

2) İş Yatırım'ın bu bülteninde listelenen euro-tahviller Türkiye Devleti ya da Türkiye menşeili kurumların çıkardıkları tüm tahviller midir? Türkiye orijinli tahvillerinin tümü bu listede midir?

3) 2. sorunun yanıtı sizce "Hayır" ise, bu tüm listeyi nasıl edinebiliriz? Bloomberg ekranı olan bir forumdaş kontrol etmek ister mi?

Hepinize selamlar

Sayfa 457/457 İlkİlk ... 357407447455456457

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •