Sayfa 463/1000 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563963 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,697 - 3,704 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Selamlar, eurobond yatırımım olmasa da bu başlığı ilgiyle takip ediyorum.
    Geçmişte hevesim oldu ama şimdi kim gidip ziraatten işten hesap açacak diye geçiştirdim.
    ykb internet bankacılığında eurobond menüsü olmasına rağmen yıllardır, ki birkaç ayda bir bakarım, alış hep kapalı şubeye gidiniz modu.
    Geçen tıkladım, e nihayet! açmışlar. Fazla deşmedim, çünkü minimum alış miktarı bile yazmıyordu detayda ya da çok küçük bir değer girip almaya çalışınca, herhalde onu da bir kaç seneye düzeltirler. Neyse, bir tane eurobonda tıkladım, sonra gidip ziraatin sitesinden kirli temiz fiyatına baktım, hemen hemen aynı.
    Faizler 9-10'a yaklaşırsa minimum minimum toplamaya başlamayı düşünüyorum. vergi mevzularından bağımsız olarak bu kadar uzun vadeli bir yatırımda tüm portföyün %10'undan fazlasını geçmem herhalde.
    --Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

2.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Gördüğümün en iyisi İş Yatırım'ın ücretsiz abone olunan SGMK bülteni fakat günlük.

Onun dışında yurtdışı bir kaç borsanın sitesi gayet iyi. Lüksemburg vs.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    markets.businessinsider.com ' u öneririm. TEB'den yaptığım için Eurobondun ISIN'ini google kopyalayınca ilk 5 sırada oluyor. Orada her baktığım eurobond vardı, en azından son 2 seneki fiyat ilerlemesini görebilirsiniz. Ayrıca bononun başka bilgileri de derli toplu veriliyor, gayet faydalı. İşbankasını biliyorum başka aracı olarak, orada 3 haneli kod var, önce onun ISINini bulmak gerek.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    İş yatırım bülteninde , Devlet Eurotahvilleri bölümüne Eximbank'ın eurobondları da eklenmiş. vadeleri daha kısa.
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...83209094_1.pdf
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    İş yatırım bülteninde , Devlet Eurotahvilleri bölümüne Eximbank'ın eurobondları da eklenmiş. vadeleri daha kısa.
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...83209094_1.pdf
    Sn. Trade Shark,

Paylaşım için teşekkürler. Devlet Eurotahvilleri bölümü yerine Özel Sektör Eurotahvilleri yerine koymaları gerekmez miydi?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. Trade Shark,

Paylaşım için teşekkürler. Devlet Eurotahvilleri bölümü yerine Özel Sektör Eurotahvilleri yerine koymaları gerekmez miydi?
    evet oradaydı.
    bir an banka ekranından kontrol ettim alabiliormuyuz diye. hazine harici olanları müşteri temsilcisiyle alınabiliyor malesef.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Dostlar, yazlikta idim kusura bakmayin ama bu haberi simdi yaziyorum.

23/06/2020 tarihinde 23/12/2023 eurobond unun % 3,625 faiz odemesi gelmistir, hayirli olsun
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Gördüğümün en iyisi İş Yatırım'ın ücretsiz abone olunan SGMK bülteni fakat günlük.

Onun dışında yurtdışı bir kaç borsanın sitesi gayet iyi. Lüksemburg vs.

Teşekkürler, özellikle luxemburg borsası çok detaylı bilgiler veriyormuş. Ama ben portfoy oluşturup, portfoydeki bond fiyatlarını ve artış azalış trendlerini anlık takip edebileceğimiz ücretsiz bir uygulama arıyordum. Malum cds bilgisine ulaşamıyoruz, bari durumu böyle takip edeyim diye düşünüyorum.

İnvest’in uygulaması buna uygun ve ücretsiz ama dediğim gibi tüm bondlar yok sanırım.

8. Turkey 5Y CDS : 503

Tekrar 500 üzerine attı.

Sayfa 463/1000 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •