Sayfa 468/1000 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by yatirimci7 Yazıyı Oku
    Selamlar,
    yazı çok güzel, paylaşım için teşekkür ederim. Emin olmak için size danışmak istediğim bir konu var. Yazıda yer alan aşağıdaki örnekte işyeri kira geliri diye ayrıca belirtilmiş. Bu örnekte tutarlar aynı kalmak koşuluyla ev kira geliri olsaydı sadece ev kirası için beyanname verecek, eurobond faiz geliri 49.000 TL yi aşmadığı için beyan gerekmeyecekti diye anlıyorum.

İş bankası vergi kılavuzunda şöyle yazıyor, "Elde edilen faiz gelirlerinin, stopaja tabi tutulmuş diğer menkul ve gayrimenkul sermaye iratları ile birlikte 49.000 TL lik beyan sınırını (2020 yılı için) aşması durumunda, gelirin tamamı beyan edilir."

Ev kira geliri stopaja tabi olmadığı için ev/iş yeri ayrımı önemli diye anlıyorum. Doğru mudur?

""
    -Kira geliri :30.000 TL

-Eurobond faizi : 24.000 TL

İşyeri kira tutarı ile Eurobond faizinin toplamı (54.000 TL) yıllık beyan haddi tutarı olan 49.000 TL yi geçtiğinden her iki gelir unsuru da yıllık beyannamede yer alacaktır.
    ""
    Merhaba herkese,
    Forumu uzun zamandır anonim olarak takip ediyordum. Forumu baştan sona okudum; paylaşılanlardan oldukça faydalandım ve faydalanmaya da devam ediyorum.. Başta Dudu, Epicurist ve Trade Shark olmak üzere kuran ve katkıda bulunan herkese teşekkür etmek isterim.

Ben de aylara dağıtacak şekilde bir portföy oluşturdum ve düzenli kupon ödemesi alıyorum.
    Bu soru ise benim de uzun zamandır kafamda. Defterdarlık için iletişime geçebileceğimiz aktif kullanılan bir mail adresi var mıdır yoksa şahsen gidip dilekçe vermeden yanıt alamaz mıyız ?

Bu arada sorunun yanıtına ulaşabilen olursa bilgilendirirse çok sevinirim.

2.  Alıntı Originally Posted by Argus Yazıyı Oku
    Merhaba Defterdarlık için iletişime geçebileceğimiz aktif kullanılan bir mail adresi var mıdır yoksa şahsen gidip dilekçe vermeden yanıt alamaz mıyız ?

Bu arada sorunun yanıtına ulaşabilen olursa bilgilendirirse çok sevinirim.
    Merhaba,

https://www.gib.gov.tr/vergi_iletisim_merkezi

Bir call center'ları var ama konuşacağınız kişi ne kadar donanımlı olur bilemem.

https://www.gib.gov.tr/dilekce/ozelge_talep_formu.html

Buradan özelge başvurusu yapılabiliyor.

Saygılar.
    Saygılar.

3. beyler bin iki bin tlnin hesabını yapmayın, öyle çok ciddi geçmiyorsanız kimse gelip sizin beyanlarınızı incelemeyecektir. bu ülkede hala binlerce ev sahibi eksik/yanlış beyan veriyor ama bir şey olduğu yok.

4. Bence de...sallayin gitsin....
    Yalandan kim olmus..
    Enflasyon verileri ne kadar dogruysa bizim vergi de o kadar dogru olur

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

5. bankadan satarken vergisi banka tarafından hesaplanıyor mu? bankaların böyle yıllık hesaplama hizmeti var mı?

6. - varsa , diğer bankadaki eurobond gelirleri ,

- varsa , diğer gelirler ne olacak ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Her alış ya da satışta aracı kurum/banka matbu bir belgeyi maliyeye gönderiyor. Bilginiz olsun.

Saygılar.
    Saygılar.

8. Turkey 5y CDS 521

1 haftadır CDS yükseliş trendine girmiş gibi.

Bu arada twitterda Murat Barışık gun içinde anlık kaynağından güvenilir veri paylaşıyor. İlgilenenler takip edebilir.

https://twitter.com/Barisikmurat/sta...517776386?s=09

Sayfa 468/1000 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •