Special Days Image
Sayfa 471/1000 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571971 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by cem1473 Yazıyı Oku
    Selam Arkadaşlar,
    yatırım için fikrinizi sormak istedim, eşim ve benim adıma eurobond alımı yapmıştım, daha fazla adımıza alamıyoruz. Şimdi mevduattan 600bin lira civarı bir para gelecek, bir çocuğum da 17 yaşında, çocuğum adına daha önceki denemede eurobond alamamıştım. Siz olsanız neye yatırım yaparsınız?
    Çocuğum adına yine eurobond alımı
    Gayrimenkul
    Altın
    (bu elimdeki son para)
    (Kendi evim var)

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    çeşitlendirme adına normalde konut derdim fakat bu ara fiyatları cok arttı, bu ara fiyatları çok artmaya bir tek eurobond kaldı gibi o da cds yüksek olması kaynaklı.

2. Burada kimse yatirim tavsiyesi vermez....vermemeli...
    Sorunuza gelince; çeşitlendirme yapmak mantiklı.... neyin ucuz kaldığını düşünüyorsanız onu alın...

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Burada kimse yatirim tavsiyesi vermez....vermemeli...
    Sorunuza gelince; çeşitlendirme yapmak mantiklı.... neyin ucuz kaldığını düşünüyorsanız onu alın...

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar
    Borsa güven vermiyor, maaş gibi gelir için eurobond çok tatlı geliyor yine eurobond almaya çalışacağım sanırım.
    Teşekkürler

Alıntı Originally Posted by cem1473 Yazıyı Oku
    Selamlar
    Borsa güven vermiyor, maaş gibi gelir için eurobond çok tatlı geliyor yine eurobond almaya çalışacağım sanırım.
    Teşekkürler

Eurobond'un mantıklı olması için doların düşük kur ile alınmış olması gerekir bana göre. Şu anda dolar kurunu düşük olarak görüyorsanız bilemem. Dolar alırken %1 vergi vereceğinizi de unutmayın tabii

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

5.  Alıntı Originally Posted by cem1473 Yazıyı Oku
    Selam Arkadaşlar,
    yatırım için fikrinizi sormak istedim, eşim ve benim adıma eurobond alımı yapmıştım, daha fazla adımıza alamıyoruz. Şimdi mevduattan 600bin lira civarı bir para gelecek, bir çocuğum da 17 yaşında, çocuğum adına daha önceki denemede eurobond alamamıştım. Siz olsanız neye yatırım yaparsınız?
    Çocuğum adına yine eurobond alımı
    Gayrimenkul
    Altın
    (bu elimdeki son para)
    (Kendi evim var)
    birikiminizin tümünü ya da tümüne yakınını eurobonda yatırmak bizim gibi oyun kuralları oyun içinde, geriye dönük de dahil değişme potansiyeli yüksek bir ülkede biraz fazla riskli olur bence. ülkenin ve dolayısıyla özel sektörün riski de cabası.

yoksa ben ve eminim buraya yazanların çoğu parayı toptan eurobonda gömerdi

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    birikiminizin tümünü ya da tümüne yakınını eurobonda yatırmak bizim gibi oyun kuralları oyun içinde, geriye dönük de dahil değişme potansiyeli yüksek bir ülkede biraz fazla riskli olur bence. ülkenin ve dolayısıyla özel sektörün riski de cabası.

yoksa ben ve eminim buraya yazanların çoğu parayı toptan eurobonda gömerdi
    Ne yazık ki çok haklısınız, yumurtalar tek sepetteyse hepsinin kırılma riskinide almış oluruz, bir kaç güne kadar karar vereceğim, kiracı ile de uğraşmak kesinlikle istemiyorum. Hayırlısı bakalım, ne yapacağım

7. bu kiracı meselesi çok abartılıyor bence, bazen görüyorum öyle bir anlatılıyorki ülkede kimse kirasını ödemiyor bütün kiracılar sorunlu vs. gibi.
    aldığınız konut sosyo ekonomik olarak iyi bir yerde ise ve kiracıyı kendiniz görüp seçerseniz cok büyük sorunlar yaşamazsınız kanımca.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    bu kiracı meselesi çok abartılıyor bence, bazen görüyorum öyle bir anlatılıyorki ülkede kimse kirasını ödemiyor bütün kiracılar sorunlu vs. gibi.
    aldığınız konut sosyo ekonomik olarak iyi bir yerde ise ve kiracıyı kendiniz görüp seçerseniz cok büyük sorunlar yaşamazsınız kanımca.
    Deneyimle sabit şu dönemde iyi geliri olan zaten kredi ile ev alıyor. Potansiyel kiracı adayları mesleği nedeniyle sık şehir değiştirenler. Dolasıyla eskisi kadar iyi kiracı bulmanız zor. İyi kiracı bulunan muhitlerde ise kira çarpanı yüksek.
    Eskide ev çocuklar için alınırdı. Evlenince kiracı çıkartılırdı. Şimdi ev yaşlandıkça değeri ciddi şekilde düşüyor. Bu nedenle o kapıda kapalı gözüküyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 471/1000 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •