Sayfa 474/1000 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574974 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,785 - 3,792 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Selamlar,

Kupon ödemelerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ödeme döviz cinsinden olduğu için TL’ye çevirmeye elim gitmiyor. Parayı daha fazla uzun vadeli eurobonda da bağlamak istemiyorum. Döviz mevduat faizi zaten yok gibi birşey.

Fonlara baktım, döviz girişli fonlara haziranda devlet 15% ilave vergi koymuş. Bir yer bulamadım. Boş boş dursun da istemiyorum. Sizlere de bir danışayım dedim.

Teşekkürler

2.  Alıntı Originally Posted by Canth Yazıyı Oku
    Selamlar,

Ödeme döviz cinsinden olduğu için TL’ye çevirmeye elim gitmiyor. Parayı daha fazla uzun vadeli eurobonda da bağlamak istemiyorum. Döviz mevduat faizi zaten yok gibi birşey.

Fonlara baktım, döviz girişli fonlara haziranda devlet 15% ilave vergi koymuş. Bir yer bulamadım. Boş boş dursun da istemiyorum. Sizlere de bir danışayım dedim.

Teşekkürler
    Sn. Canth,

Kupon ödemelerini tekrar aynı bonoya yatırıma yönlendiriyoruz. Böylelikle bileşik faizin cazibesinden yararlanabiliyoruz.

Teorik anlamda oldukça basit olan bu işlem maalesef pratikte aynı bononun bulunmaması ya da minimum alım miktarı kadar kupon yatmaması nedeniyle zorludur. Bu nedenle yakın vadedeki bir bonoya ilave kaynak aktararak yapıyoruz.

Ancak şu an gözlemlediğim hiç bir gerçek kişi TL almıyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. Canth,

Kupon ödemelerini tekrar aynı bonoya yatırıma yönlendiriyoruz. Böylelikle bileşik faizin cazibesinden yararlanabiliyoruz.

Teorik anlamda oldukça basit olan bu işlem maalesef pratikte aynı bononun bulunmaması ya da minimum alım miktarı kadar kupon yatmaması nedeniyle zorludur. Bu nedenle yakın vadedeki bir bonoya ilave kaynak aktararak yapıyoruz.

Ancak şu an gözlemlediğim hiç bir gerçek kişi TL almıyor.
    Eurobond’dan aldığınızı, tekrar eurobonda yatırıyorsunuz yani? Dediğim gibi ben nerdeyse tüm portfoyü eurobonda yatırdığım için, alternatif birşeyler arıyordum.

Abd hisselerine yatırıp temettü alayım diye düşünüyordum ama orada da çifte vergilendirmeden sonra temettü kalmıyor nerdeyse. Al sattan doğan kur vergilendirmesi de cabası. Eurobonddan başka alternatif yok sanırım.

Teşekkürler

4. Alım limiti en düşük olan banka hangisidir mesela bin dolarla hangi bankadan alabilirim

5.  Alıntı Originally Posted by paracantası Yazıyı Oku
    Alım limiti en düşük olan banka hangisidir mesela bin dolarla hangi bankadan alabilirim
    Ben ziraat kullanıyorum. 1000 nominal ve katları şeklinde alınabiliyor.

6. Sn. Canth,

Ben kupon odemelerini mevcut global degiskenlere bakarak degerlendiriyorum. Ornegin su anda USD/EUR paritesi cok yukseldigi icin (1.15) tekrar USD'ye yatirmanin bilesik getiri anlaminda dezavantajli oldugunu dusunuyorum (lakin oturup detay hesap yapmadim)

Bunun yerine piyasalarin yukselen dalgasi hangisiyse, Borsa Altin Fon vs... direk ona ceviriyorum. Somut bir ornek vermek gerekirse yakin gecmiste aldigim tum kuponlar BIST'te degerlendi.

Agustos odemeleri ve sonrasi ise altina gidecek.

Umarim bir fikir verme anlaminda yardimci olmustur.

Alıntı Originally Posted by Canth Yazıyı Oku
    Selamlar,

Teşekkürler

7. bugün garanti'den usd cinsi dibs mail'i geldi. 6 ayda bir %1,50 yıllık %3 sabit kupon ödemeli. 2023 temmuz itfa. %10 stopaj. usd ye vergisi kaynakta kesilmiş, yıllık net %2,70 şu an için oldukça cazip aslında..

beyan sınırı altı eurobondun yanına çeşni olarak katsam mı bilemedim.

8. Teşekkürler

Garanti ten almaya çalıştım müşteri temsilcisi 5bin dolar ile en az alabilirsiniz dedi .Arayışa girdim ziraat hesabımda var ama alt yapısı çok kötü bankacılık olarak
    Başka alternatif varmı bin dolar lik arkadaşlar
     Alıntı Originally Posted by Canth Yazıyı Oku
    Ben ziraat kullanıyorum. 1000 nominal ve katları şeklinde alınabiliyor.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 474/1000 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •