Sayfa 490/1000 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,913 - 3,920 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    2030 vade iyi irdelenmeli , uzun vadeli yatırımcı için çok avantajlı değil gibi gözüküyor. Al-sata uygun bir kıymet ama orada da vergisel detaya çok dikkat etmek lazım.

Ben 134'lük temiz fiyatıyla pek avantajlı bulmadım kendi açımdan.
    evet yüksek faizi sebebi ile ilk alanlar hiç tezgah üstü piyasaya çıkarmamış gibi duruyor...zaten o sebeple yaptım yorumu yoksa, pek avantajlı değil şu anda itfa bekleme odaklı yatırım yapanlar için...sanırım 2003 gibi sadece nominal değerinin altında işlem gördü, yarihi zirvesinin de 200 civarı olması gerekir...

2. Peki incedeiginizde hangisi daha cazip geliyor ?

Kısa/Orta ve Uzun vade diye ayri sınıflandırarak hatta

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    faizi yüksek olduğundan vergisel boyutu baya fazla olur. cds ve kriz yıllarında bile fiyatı yüksekti hep.

basit mantıkla : 100bin nominale net getirisi 9 yılda 72.190 dolar
     Alıntı Originally Posted by erinc Yazıyı Oku
    evet yüksek faizi sebebi ile ilk alanlar hiç tezgah üstü piyasaya çıkarmamış gibi duruyor...zaten o sebeple yaptım yorumu yoksa, pek avantajlı değil şu anda itfa bekleme odaklı yatırım yapanlar için...sanırım 2003 gibi sadece nominal değerinin altında işlem gördü, yarihi zirvesinin de 200 civarı olması gerekir...
    Başka bir kağıttan mı bahsediyoruz? Bahsedilen kıymet 15.1.2030 US900123AL40 değil mi?

Bu kağıdın getirisi diğerlerinin epey gerisinde. En kötü getiriye sahip kağıt diyebiliriz.

yıllık kupon getirisi benim taylor serisi yakınsaması hesabıma göre yıllık %6.1-%6.3 brüt vergi sonrası ise sadece örneğin %40'lık vergi dilimine giren bir kişi için net getirisi %4'ün epey altında.

Aynı kağıttan mı bahsediyoruz.

Deseler ki başka kıymet kalmadı bunu alır mısın? Açıkçası 134.5 -135 lik temiz fiyatı ile epey düşünürüm. Almama ihtimalim de yüksektir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Peki incedeiginizde hangisi daha cazip geliyor ?

Kısa/Orta ve Uzun vade diye ayri sınıflandırarak hatta

2 gün önce paylaştığım, ekran görüntüsü üzerinden konuşursam,

benim en çok hoşum giden 2038 vadeli olan, 7.25 kupon faizi

1 milyon doları olup, yatırım yapan, 1/3 ü vergiye gitse

yıllık temiz 48.600 dolar alır.

5.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku

Evet BB58 taylor serisi yakınsaması hesabıma göre 2040 vadedeki BG46 ile zirvededir.

Ama benim hesabıma göre de BB58 BG46'yı kıl payı döver. farklı bir yakınsama derecesinde (vergisel optimum) BG46'nın da dövdüğü iddia edilebilir.

CG37 de iyilerden. Ama o kağıdın likiditesi az ve vade riski biraz daha yüksek olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. Cevaplar için teşekkürler BG46 ile bende bir oy atayım. Kupon faiziyle olmasa da bileşikte genelde öne çıktığı için tercih etmiştim.

7.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku

1milyonu olan iyimiş

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Başka bir kağıttan mı bahsediyoruz? Bahsedilen kıymet 15.1.2030 US900123AL40 değil mi?

Bu kağıdın getirisi diğerlerinin epey gerisinde. En kötü getiriye sahip kağıt diyebiliriz.

yıllık kupon getirisi benim taylor serisi yakınsaması hesabıma göre yıllık %6.1-%6.3 brüt vergi sonrası ise sadece örneğin %40'lık vergi dilimine giren bir kişi için net getirisi %4'ün epey altında.

Aynı kağıttan mı bahsediyoruz.

Deseler ki başka kıymet kalmadı bunu alır mısın? Açıkçası 134.5 -135 lik temiz fiyatı ile epey düşünürüm. Almama ihtimalim de yüksektir.
    Evt Sn.Rxpu ....nam-ı diğer " altın bono"
    Takip listemde olsa da alım konusunda fiyatın "100" e yakınsamasını tercih ederim.
    Tarihi Dip 72 dolar
    Tarihi zirvesi 200 dolar
    -kaynak-Lüksemburg borsası

Ayrıca hükümetin hiç sevmediği bonolardan bi tanesidir. TV'de "geçmişte yüksek faizle borçlanıldı" denilerek kastedilen bonodur

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 490/1000 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •