Sayfa 526/1000 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,201 - 4,208 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,932
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Eurobond işini sağda solda fazla dillendirmeyelim lütfen. Niş bir ürün olarak kalsın genele yayılmasın. Anlamışsınızdır..
    Anladim ve katiliyorum.
    Aksi halde ilave vergi veya kural degisikligi gelir..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. Doğru tespit bence :

Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Anladim ve katiliyorum.
    Aksi halde ilave vergi veya kural degisikligi gelir..
    Syg,
    Şöyle bir detay daha var. Eurobond fiyatlarını yukarı çeken (faizleri sınırlayan) bir bakıma 1-2 yıldır yurt içi eurobond alıcısı ve yurtiçi eurobond fonları olabilir.

Tam emin olamamakla birlikte bu ihtimal gözardı edilmemeli.

Yurt içi yatırımcı için zaten çok ağır vergisel yükler söz konusu. Çok çetrefilli ve karışık bir sistem ile yurt dışı yatırımcıya nazaran yurtiçi yatırımcının üzerinde ciddi bir yük kalıyor.

Örneğin Eurobond fonlarına getirilen ek vergi nedeniyle sorun çıkmaya başlayabileceğini düşünüyorum.

O nedenle bu çok tehlikeli bir oyun olabilir. Sonuçta bu tür ürünlerde vergi ve her türlü ek maliyetin faiz yükü üzerine ek yük yaratması olasılıklar arasında.

Önümüzdeki 5 sene (en azından pandeminin etkileri tamamen kalkana kadar) eurobond kıymetlerine çok fazla yabancı yatırımcının ilgi duymayabileceği ihtimali de eklendiğinde oyun sahası daralıyor.

Yine de devletin kendi kararıdır tabi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Şöyle bir detay daha var. Eurobond fiyatlarını yukarı çeken (faizleri sınırlayan) bir bakıma 1-2 yıldır yurt içi eurobond alıcısı ve yurtiçi eurobond fonları olabilir.
    Tam emin olamamakla birlikte bu ihtimal gözardı edilmemeli.
    Yurt içi yatırımcı için zaten çok ağır vergisel yükler söz konusu. Çok çetrefilli ve karışık bir sistem ile yurt dışı yatırımcıya nazaran yurtiçi yatırımcının üzerinde ciddi bir yük kalıyor.
    Örneğin Eurobond fonlarına getirilen ek vergi nedeniyle sorun çıkmaya başlayabileceğini düşünüyorum.
    O nedenle bu çok tehlikeli bir oyun olabilir. Sonuçta bu tür ürünlerde vergi ve her türlü ek maliyetin faiz yükü üzerine ek yük yaratması olasılıklar arasında.
    Önümüzdeki 5 sene (en azından pandeminin etkileri tamamen kalkana kadar) eurobond kıymetlerine çok fazla yabancı yatırımcının ilgi duymayabileceği ihtimali de eklendiğinde oyun sahası daralıyor.
    Yine de devletin kendi kararıdır tabi.
    yurt içi fonların fiyatı yukarı çektiğini teyit ederim.
    Birkaç portföy yönetim şirketi ile görüşmüştüm. Hemen hepsi ana politikamız sadece Hazine eurobondu alınmasıdır demişti.
    -
    En son Haziran ayında ise serbest döviz fonlara vergi gelmişti.
    https://www.finansgundem.com/yazarla...yazisi/1496451
    ekstra bir vergi getirerek kendi ayaklarına sıkmazlar diye düşünüyorum.
    Syg
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Eurobond işini sağda solda fazla dillendirmeyelim lütfen. Niş bir ürün olarak kalsın genele yayılmasın. Anlamışsınızdır..
    Sayın pilavlı daha "niş" yatırımlar da var dolar bazında benzer hatta daha yüksek getirili. Sizin gibi bir profesyonelden daha "niş" yatırım önerileri de duymak isterim. Eurobond artık biraz "eski" bir yatırım gereci, her ne kadar portföyümde bulunsa da.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Sayın pilavlı daha "niş" yatırımlar da var dolar bazında benzer hatta daha yüksek getirili. Sizin gibi bir profesyonelden daha "niş" yatırım önerileri de duymak isterim. Eurobond artık biraz "eski" bir yatırım gereci, her ne kadar portföyümde bulunsa da.
    Paylaşabilirseniz sevinirim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Profesyonel değilim, finans sektörüyle alakasız bir işte çalışan küçük bir yatırımcıyım. Yatırım önerisi vermek de bilirsiniz ki suçtur.
    Dolar bazında daha yüksek getirili yatırım da ben bilmiyorum, siz bildiğinizi paylaşsanız keşke.

8. 12:30 TEB fiyatları

BG46 90,42 temiz fiyat. Bilesigi 7,72

Edit: maalesef iznim yok hata veriyor ss upload edemedim.

Sayfa 526/1000 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •