Sayfa 536/1000 İlkİlk ... 36436486526534535536537538546586636 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,281 - 4,288 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Vergi hesabı

İyi akşamlar. Beyan yapmamız gerektiğini farz ederek, dolar kuru coupon günü veya couponun hesabımıza geçtiği günü mü göze alarak hesap ediyoruz? Google'dan cevabı bir türlü bulamadım.

Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    derken şimdi baktım hesabıma geçmiş

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Birinsan Yazıyı Oku
    İyi akşamlar. Beyan yapmamız gerektiğini farz ederek, dolar kuru coupon günü veya couponun hesabımıza geçtiği günü mü göze alarak hesap ediyoruz? Google'dan cevabı bir türlü bulamadım.
    https://dividendexpert.blogspot.com/.../eurobond.html
    geçmiş sayfalarda da bulabilirsiniz.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Birinsan Yazıyı Oku
    Konunun ilk sayfasına temel soru cevapların yazılması gerekiyor

Konu sahibine düşüyor iş

4. İsterseniz her sayfanın başına yazın fark etmez. O soru sorulacak.

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Çok teşekkür ederim.

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    https://dividendexpert.blogspot.com/.../eurobond.html
    geçmiş sayfalarda da bulabilirsiniz.
    syg.

6. Merhabalar
    Bir konuda tecrübeli arkadaşlardan fikir tecrübe paylaşımı rica edeceğim. İlk kez eurobond yatırımı yaptım. Tecrübesiz olduğum için yardım rica ediyorum.
    29 haziran tarihinde teb'ten 2040 vadeli eurobond'u 957,94 dolar karşılığı aldım. Amacım vade sonuna kadar beklemek değildi ortalama 4 yada beş kupon ödemesi aldıktan sonra 1000 dolar civarında satmayı düşünüyordum. Şuanda satış emri girdiğimde 1046,63 dolar gösteriyor 24 Kasım da hesabımda olacak şekilde lakin onay vermedim. Şuanki kura göre tl bazında %21 civarı getiri mevcut. Uzun süre mevduat yatırımı yapan bir vatandaş olarak getiri cazip geliyor. İhtiyacım olan bir para değil. Cds ler düşüyor bu noktada biraz daha beklemek daha mantıklı geliyor. Diğer tarafta dolar kuru biraz daha gevşeyecek gibi duruyor. Ne yapsam bilemedim.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by wazdano Yazıyı Oku
    Merhabalar
    Bir konuda tecrübeli arkadaşlardan fikir tecrübe paylaşımı rica edeceğim. İlk kez eurobond yatırımı yaptım. Tecrübesiz olduğum için yardım rica ediyorum.
    29 haziran tarihinde teb'ten 2040 vadeli eurobond'u 957,94 dolar karşılığı aldım. Amacım vade sonuna kadar beklemek değildi ortalama 4 yada beş kupon ödemesi aldıktan sonra 1000 dolar civarında satmayı düşünüyordum. Şuanda satış emri girdiğimde 1046,63 dolar gösteriyor 24 Kasım da hesabımda olacak şekilde lakin onay vermedim. Şuanki kura göre tl bazında %21 civarı getiri mevcut. Uzun süre mevduat yatırımı yapan bir vatandaş olarak getiri cazip geliyor. İhtiyacım olan bir para değil. Cds ler düşüyor bu noktada biraz daha beklemek daha mantıklı geliyor. Diğer tarafta dolar kuru biraz daha gevşeyecek gibi duruyor. Ne yapsam bilemedim.

Bunun cevabını bilen tecrübeli arkadaş yoktur. Ancak size al tut sat şeklinde tavsiye verilebilir.
    Bunu da verebilecek kişi var mı bilemedim...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8. Al sat tut beklemiyorum sadece mevcut şartlarda hesabım doğru mu. İlerleyen pozitif dönemde eurobond fiyatı 110 lara doğru gitmesi beklenebilir mi? Ben kimseden sat veya satma tavsiyesi beklemiyorum.

Sayfa 536/1000 İlkİlk ... 36436486526534535536537538546586636 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •