Sayfa 540/1000 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Politik riskler hic bitmiyor maalesef. Ama en azından önümüzde somut "Aktif rasyo" kaldırılması var. Suni bir Eurobond talebini de doğurmuştu doğrudan veya dolaylı.

Kaldırılması ile birlikte bir etkisi olacak mıdır. Kisa vade bonolarda DTH tekrar rakip olabilir mi bireyseller için.
    Bankalar AR ile şişirdikleri eurobondları fiyatın yükselmesini fırsat bilip 31.12.2020 sonrasında satar mı bilemiyorum.

Ancak çoğunlukla TL tahvil aldıkları söyleniyordu. Ne kadar eurobond aldıklarına bakmak lazım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Mayıs , Ağustos ve Ekim 2020 tarihlerinde yaptığım alımlardan sonra özellikle Kasım başında Eurobond fiyatları bir anda fırladı. O nedenle muhtemelen belirli bir süre alım yapamayacağım.

Alım yapamayacağım bu sürenin ne kadarlık bir zamanı kapsayacağını ise tam kestiremiyorum.

Mayıs , Ağustos ve Ağustos Ekim arasındaki dalgalar hep 500 CDS'in üzerinde gitgeller olduğu için alım noktasını yakalamak kolaydı.

Şimdi ise alım noktası oluşmayacak dahi.

Sizler ne düşünüyorsunuz?

Sizce alım fırsatı vereceği zaman dilimi (Biden, olası AB yaptırımları,ittifaktaki çatlaklar v.b) hangi zaman aralığını kapsayabilir?

3ay , 6 ay ya da 1 yıldan fazla?
    Ben de küpümü doldurdum bu yıl, zaten daha alacak gücüm de kalmadı. Artık pasif izleyiciyim, kuponlardan gelenle ek alım yapabilirim, onu da artık ani krizlere falan denk getirmeye çalışırım.

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Ben de küpümü doldurdum bu yıl, zaten daha alacak gücüm de kalmadı. Artık pasif izleyiciyim, kuponlardan gelenle ek alım yapabilirim, onu da artık ani krizlere falan denk getirmeye çalışırım.
    Katılıyorum..
    Biçmeye hazır olmak için, şimdi ekme zamanı..

4. Hem çok şansli hem de şanssiz bir ülkedeyiz.
    Elimize geçen paranin degerini koruyabilmek icin surekli kafa patlatmamız firsat kollamamiz gerekiyor.
    Sansımiz ise boyle firsatlarin sık sık gelmesi.
    CDS'lerin birden bu kadar düsmesine mana veremiyorum.
    Bastaki sahisin iyi niyet dolu soylemleri merkez bankasinin masa basinda kapi kapatma , pencere acma operasyonlari gecici ferahlama saglar.

CDS'lerin düsmesini saglayacak fabrikalar mi acildi, uretim mi artti, buluslar mi yapildi.
    Covid vaka sayisini bile aciklayamiyoruz. Yalan. Enflasyon rakamlari yalan.

Turksat uydu gonderiyormus. Uyduyu yapan Fransiz airbus firması. Uyduyu fırlatan Elon Musk.
    Ha bire yerli milli lafi ediyoruz ama lafla peynir gemisi yurumuyor...bilmemne insansiz hava araci yerli dediler motoru kanadali cikti....
    Olmuyor, olmuyor.....

Son söz:CDS'lerin yukselmesi fazla sürmez max. 3ay.
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Mayıs , Ağustos ve Ekim 2020 tarihlerinde yaptığım alımlardan sonra özellikle Kasım başında Eurobond fiyatları bir anda fırladı. O nedenle muhtemelen belirli bir süre alım yapamayacağım.

Alım yapamayacağım bu sürenin ne kadarlık bir zamanı kapsayacağını ise tam kestiremiyorum.

Mayıs , Ağustos ve Ağustos Ekim arasındaki dalgalar hep 500 CDS'in üzerinde gitgeller olduğu için alım noktasını yakalamak kolaydı.

Şimdi ise alım noktası oluşmayacak dahi.

Sizler ne düşünüyorsunuz?

Sizce alım fırsatı vereceği zaman dilimi (Biden, olası AB yaptırımları,ittifaktaki çatlaklar v.b) hangi zaman aralığını kapsayabilir?

3ay , 6 ay ya da 1 yıldan fazla?
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

5.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Hem çok şansli hem de şanssiz bir ülkedeyiz.
    Elimize geçen paranin degerini koruyabilmek icin surekli kafa patlatmamız firsat kollamamiz gerekiyor.
    Sansımiz ise boyle firsatlarin sık sık gelmesi.
    CDS'lerin birden bu kadar düsmesine mana veremiyorum.
    Bastaki sahisin iyi niyet dolu soylemleri merkez bankasinin masa basinda kapi kapatma , pencere acma operasyonlari gecici ferahlama saglar.

CDS'lerin düsmesini saglayacak fabrikalar mi acildi, uretim mi artti, buluslar mi yapildi.
    Covid vaka sayisini bile aciklayamiyoruz. Yalan. Enflasyon rakamlari yalan.

Turksat uydu gonderiyormus. Uyduyu yapan Fransiz airbus firması. Uyduyu fırlatan Elon Musk.
    Ha bire yerli milli lafi ediyoruz ama lafla peynir gemisi yurumuyor...bilmemne insansiz hava araci yerli dediler motoru kanadali cikti....
    Olmuyor, olmuyor.....

Son söz:CDS'lerin yukselmesi fazla sürmez max. 3ay.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben merkez bankasının faiz artışını durdurduğu ve hafif hafif sıkılaşmadan geri adım atma sinyalleri geldiği süreçte CDS'te yükselil bekliyorum. Bunun zamanlaması olarak ta politikacının ajandası önemli. Seçimlere kabaca 930 gün var.

Politikacı bu sürenin 1/3'ü kadar bir zaman sabırlı olmayı başarabilir. Ancak seçimlere 2 yıl gibi bir süre kaldığında vadeli ve gecikmeli etkilerini de düşününerek mutlaka gevşek para politikasına dönülmesini isteyecektir. Bu konuda baskısını arttırabilir.

Bunun zamanlamasını öngörmek çok önemli olacak.

Ben kabaca 6 ay ile 1 yıl içerisinde politikacının kendi ajandasına uygun hamleleri deneyeceğini düşünüyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

6.  Alıntı Originally Posted by wazdano Yazıyı Oku
    Merhabalar
    Bir konuda tecrübeli arkadaşlardan fikir tecrübe paylaşımı rica edeceğim. İlk kez eurobond yatırımı yaptım. Tecrübesiz olduğum için yardım rica ediyorum.
    29 haziran tarihinde teb'ten 2040 vadeli eurobond'u 957,94 dolar karşılığı aldım. Amacım vade sonuna kadar beklemek değildi ortalama 4 yada beş kupon ödemesi aldıktan sonra 1000 dolar civarında satmayı düşünüyordum. Şuanda satış emri girdiğimde 1046,63 dolar gösteriyor 24 Kasım da hesabımda olacak şekilde lakin onay vermedim. Şuanki kura göre tl bazında %21 civarı getiri mevcut. Uzun süre mevduat yatırımı yapan bir vatandaş olarak getiri cazip geliyor. İhtiyacım olan bir para değil. Cds ler düşüyor bu noktada biraz daha beklemek daha mantıklı geliyor. Diğer tarafta dolar kuru biraz daha gevşeyecek gibi duruyor. Ne yapsam bilemedim.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2040 ın minimum alış miktarı 100.000 nominal değil mi yahu? iş yatırımda öyle. 2045 de 200.000 denmişti bana. allah allah.

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    2040 ın minimum alış miktarı 100.000 nominal değil mi yahu? iş yatırımda öyle. 2045 de 200.000 denmişti bana. allah allah.

Bankaların elinde parçalı olarak bulunabiliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bankaların elinde parçalı olarak bulunabiliyor.
    doğrudur. ama iş yatırım gibi bir yerin elinde bulunmaması ilginç? o anda ellerinde olmasa dahi şu anda parçalı yok elimizde, o yüzden böyle demesi gerekirdi.

hep muhatap olduğum mt den gına geldiğinden başka mt ye bağlandım. o da normal tarifeye bakıp oradaki işlem limitini mi söyledi anlamadım. gerçi hazineyi arayıp döndüğünde söyledi bunu..

yarın öbür mt yi arayıp bir sorasım geldi. enteresanlı.

Sayfa 540/1000 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •