Sayfa 55/1000 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 433 - 440 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    komisyon fiyatin icinde

isyatirimi aradim ogrendim
    ayrica kisa vadeye kimse girmez demissiniz ama isyatirim raporunda bir suru baska banka eurobondlari var daha uzun vadeli ve getiri yine %15 civarinda

ben yalnizca ornek olsun diye 40 gun sonra son bulacak olani gosterdim

isbankasi kale gibibanka neden bu kadar yuksek faiz var acaba yabancilar cok zor gunlermi bekliyor bizim goremedigimiz?
    Problem varsa banka özelinde olduğunu sanmıyorum. Bayramdan önceki hafta Coca-Cola 'nın 1 Ekim vadeli eurobondu %60 getiri ile işlem gördü.
    Bana kalırsa, eurobondun likiditesinin az olduğunu da dikkate alan riske duyarlı yabancı yatırımcı satışı. Sonuçta adam bir kupon ödemesinden(iș bankası durumunda) vazgeçmiş gibi oluyor ama Türkiye riskinden kurtuluyor.
    Komisyon konusuna gelince, keşke komisyon var deseler o komisyonu vergiden düşebiliyoruz. Komisyon yok diyorlar ama sattıkları fiyatlar piyasadaki geçerli fiyatlar değil. Tabi bankanın veya aracı kurumun pozisyonu ve portföyü de önemli, likide dönmek isteyen banka piyasadaki satış fiyatından veriyorsa bilmem. Normal zamanda burunlarından kıl aldırmıyorlar.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Saygılar.

2. Bugun için fiyat alan varmi hiç, 2022,2023 iş bankasi ve yapi kredi 2022 için ?

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Bugun itibari ile isbankasinin 10 ekimde sonlanan eurobond u %15 yillik bazda getirisi var

Ya alla alla benmi kafayi yiyorum Isbankasinin onumuzdeki 40 gun icinde iflas etme ihtimali yok gibi bir sey. Ee bu piyasa neden sacma bir sekilde fiyatlandirmis bu bonoyu?

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...13728534_1.pdf
    Size verilen fiyatlar, mevcut piyasa fiyatlarindan %5 kadar yukarida zaten. Komisyonu fiyatin icine koymuslar gibi duruyor.
    Getiri konusunda 'usd/tl nin oynakligindan kaynaklidir' dusuncesine kagilmiyorum. Sonucta yabanci usd ile alim yapacak. Geri odemesinide usd olarak alacak.

Tek gecerli sebep, derinlesebilecek bir krizde, likite donebilmekte zorlanacaklari dusuncesi bence.

Birde biz bu bankalarin batacagina inanmasakda, Amerikada bir cok bankanin battigina bizzat taniklik eden yabanci, bu riski almak istemiyor bence.

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Matt1954 Yazıyı Oku
    Bugun için fiyat alan varmi hiç, 2022,2023 iş bankasi ve yapi kredi 2022 için ?
    Ben haziran 2019 halkbank icin fiyat istedim. Bekliyorum. Mevcut fiyatlara yakin bir fiyat gelirse, alacam.

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Sn. yldream ile piști olmuşuz.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Saygılar.

Ahmetg Guest
    Arkadaslar ben daha once burada Eurobond larin getirisini yani yillik bazda dolar cinsinden getirisini excel de XIRR ile hesapladigimi yazmistim ama anladigim kadariyla bu yontem dogru degil

Bunu financial calculator ile yapilmasi gerekiyormus ama benim financial calculator um yok. Internette hesap eden site bulamadim bilen varmi?

Bunu sundan soruyorum telefonda broker bana fiyat verdigi zaman o anda getiriyi hesaplamam lazimki obur eurobond larla karsilastirabileyim. Tabiki broker a sorsamda olur ama kendim gozumle gormek istiyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Arkadaslar ben daha once burada Eurobond larin getirisini yani yillik bazda dolar cinsinden getirisini excel de XIRR ile hesapladigimi yazmistim ama anladigim kadariyla bu yontem dogru degil

Bunu financial calculator ile yapilmasi gerekiyormus ama benim financial calculator um yok. Internette hesap eden site bulamadim bilen varmi?

Bunu sundan soruyorum telefonda broker bana fiyat verdigi zaman o anda getiriyi hesaplamam lazimki obur eurobond larla karsilastirabileyim. Tabiki broker a sorsamda olur ama kendim gozumle gormek istiyorum.
    https://www.boerse-stuttgart.de/en/T...d-XS0808632250
    Sizin bahsettiğiniz bono için; yukarıda sağda yield calculator var ona tıklayın, açılan sayfada current price kısmına istediğiniz fiyatı girin, calculate düğmesine basın.

8. Bu sayfada yield calculator var, oraya aldiğiniz fiyati yazdığınızda hesapliyor ...submit deyince bir oran çıkıyor

http://en.boerse-frankfurt.de/bonds/...n=XS0847042024

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku

Sayfa 55/1000 İlkİlk ... 545535455565765105155555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •