Sayfa 612/1000 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,889 - 4,896 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Eurobond yatırımı düşünen arkadaşlara tavsiyem aynen sayın Shorts'un dediği gibidir. Ben de Eurobond düşündüğüm zaman açtım 1. sayfayı son sayfaya kadar okudum, aklıma takılan yerlerde tekrar döndüm, notlar aldım, sorular sordum. Hala da bazı konularda geçmişte forumda bilinmeyen detayları öğreniyorum takip ettikçe. Forumdaki bilgi sürekli gelişiyor üstadlar sağolsun.

O yüzden ciddi miktar düşünen arkadaşlar, konuyu detaylı incelesin derim. Vergi istisnasından, miras durumuna, temiz kirli fiyat, kupon, prim gibi terimlerine kadar çok karmaşık olmayan ama mevduatçıya yabancı detayları var.

Son bir not olarak, bu forumu takip eden kişi, en iyi MTden daha iyi bilir eurobond detaylarını.
    Sizi tebrik ediyorum. Ben de aynı yöntemle buradaki çok faydalı bilgiler sayesinde bir çok soruma yanıt buldum. Hatta baştan sona okunmasına bile gerek yok. "advanced search" taktikleri ile aradığınıza ulaşabilirsiniz.

Çok faydalı ve özenli yazılar yazılmış burada. Her yazarın emeğine sağlık.

Not: CDS'ler hareketlenince nitelikli olmasa da burası da hareketlenmiş Fakat bu aralar US10Y da ciddi muğlak. Bol kazanç herkese.

2. Merkez bankası reel efektif döviz kurlarına bakarken gösterge niteliğinde olanamı bakmak gerekiyor yada link varsa paylaşırsanız sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by maranga Yazıyı Oku
    Merkez bankası reel efektif döviz kurlarına bakarken gösterge niteliğinde olanamı bakmak gerekiyor yada link varsa paylaşırsanız sevinirim.

Linkte bulunmaktadır.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4. [QUOTE=diproyal;5257261]Linkte bulunmaktadır.[/Qcevabınız için teşekkür ederim ben beyannağme verirken eurobond ilk alıdığımızda ve kupon ödemelerini tl ye çevirmek için sormuştum.

5. https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conn...nkasi+kurlarii eurobond kupon ödemelerini beyanname verirken buradaki tarihi seçip döviz alış kuruna bakarakmı hesaplıyoruz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by maranga Yazıyı Oku
    https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/conn...nkasi+kurlarii eurobond kupon ödemelerini beyanname verirken buradaki tarihi seçip döviz alış kuruna bakarakmı hesaplıyoruz

evet.
    https://www.tcmb.gov.tr/kurlar/kurlar_tr.html
    efektif döviz alış kuru
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7. Arkadaşlar beyanname doldururken iradın elde edildiğ yer hazine bakanlığı yazdık vergi numarası soruyor.yoksa eurobond u aldığımız bankayı ve vergi numarasınımı yazmamız gerekiyor

8. Beyanname nasil doldurulacak ....muamma...
    Bir suru soru cikiyor....beyanname sitesinde yeterli aciklama yok.....
    Vergi almak istemiyorlar herhalde.....

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Sayfa 612/1000 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •