Sayfa 613/1000 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,897 - 4,904 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Bugun HSBC'den 2040 vadeli eurobondu 91,5 temiz fiyat ile aldım. Vakıfbank sayfasında ise temiz fiyat 92,79 görünüyor. CDS'in yükseldiği bu günlerde alım yapmak isteyenler için bilgi olması açısından paylaşmak istedim.

2.  Alıntı Originally Posted by Mcfadden Yazıyı Oku
    Bugun HSBC'den 2040 vadeli eurobondu 91,5 temiz fiyat ile aldım. Vakıfbank sayfasında ise temiz fiyat 92,79 görünüyor. CDS'in yükseldiği bu günlerde alım yapmak isteyenler için bilgi olması açısından paylaşmak istedim.
    Buradaki üstadlar daha iyi bilir ama ödeyeceğimiz fiyat temiz fiyat değil. Bunun kirli fiyatını nasıl hesaplayabiliriz?

100k nominal almak istesek 91500 dolardan fazla ödenecektir diye biliyorum...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Buradaki üstadlar daha iyi bilir ama ödeyeceğimiz fiyat temiz fiyat değil. Bunun kirli fiyatını nasıl hesaplayabiliriz?

Kirli fiyat= Temiz fiyat + (Nominal bazda anapara)* (kupon faizi)*(bir önceki kupon tarihinden eurobondun alım tarihine kadar işleyen gün sayısı)/365
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku

Bazı bankalar kirli fiyat verir bazıları temiz fiyat...Onu hesaplamak için 6 aylık dönem faizini hesaplayıp onu oradan bulabilirsiniz...

mesela 2040 vadeli dün işbankta 90 dı bu gün 94 küsür olmuş...bildiğim kadarıyla kirli fiyatı...

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku

Kirli fiyat 93,675 olarak ödedim. Diğer bankalarla kıyaslama yapılabilmesi için temiz fiyatı yazmıştım.

6.  Alıntı Originally Posted by maranga Yazıyı Oku
    Arkadaşlar beyanname doldururken iradın elde edildiğ yer hazine bakanlığı yazdık vergi numarası soruyor.yoksa eurobond u aldığımız bankayı ve vergi numarasınımı yazmamız gerekiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Vergi no kısmını boş geçmeye izin veriyorsa sistem, boş geçilmesi sorun yaratmaz diye düşünüyorum.
    Bende de aynı sorun var. Daha sistemde denemedim.

7.  Alıntı Originally Posted by ozzy Yazıyı Oku
    Vergi no kısmını boş geçmeye izin veriyorsa sistem, boş geçilmesi sorun yaratmaz diye düşünüyorum.
    Bende de aynı sorun var. Daha sistemde denemedim.
    Yapamadık TC hazine bakanlığı yazdık.vergi kısmında 1111111 falan yazdık.buraya kadar sorun yok.eğitim gideri vardı onuda düştük.kayıt ettik en son bitir kısmına basınca hata veriyor.maliyeye telefon açtık onlarda bilmiyor.olmadı benim muhasebeci de anlamdı neden olduğunu.ne yapacağız bilmiyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by maranga Yazıyı Oku
    Yapamadık TC hazine bakanlığı yazdık.vergi kısmında 1111111 falan yazdık.buraya kadar sorun yok.eğitim gideri vardı onuda düştük.kayıt ettik en son bitir kısmına basınca hata veriyor.maliyeye telefon açtık onlarda bilmiyor.olmadı benim muhasebeci de anlamdı neden olduğunu.ne yapacağız bilmiyorum.

Maksat oraya birşey yazıp sisteme kabul ettirmek ise,
    kutuda tc no veya vergi no diyor,
    kendi tc no nuzu yazsanız kabul eder belki.

Sayfa 613/1000 İlkİlk ... 113513563603611612613614615623663713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •