Sayfa 624/1000 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 4,985 - 4,992 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. "59 yasına giriyorum o yasta napayım donen parayı dedim.".........

Bu yaş konusuna katilmiyorum.Para asil yaslilikta lazim....elden ayaktan dusunce kimseye muhtac olmamak onemli....

Not: 67 yasindayim

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

2. Selamlar herkese,
    Eurobondu virman ile eşime göndermek istiyorum ama bir şekilde vergiye tabi oluyor muyuz ?
    Bir ara yazışıldı bu konu ama vergi kanununa dayanan net bir sonuca ulaşıldı mı?
    Bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim.

Saygılarımla,

3. 1 haftadır ziraatten eurobond almaya çalışıyordum stokta yok vs diyordu sonunda başardım. Ortalama bileşik faiz 6,5. ortalama vadelerim 10yıl. Toplam 17000 dolar nominal değerden 6 farklı bond aldım. Yıllık 1110 dolar kupon getirisi oldu. Aylık 92dolar(750tl). Forum gerçekten çok bilgilendirici 400 sayfasını okudum çoğu cevabımı buldum.

Cevabımı bulamadığım bir soru var belki ben kaçırdım. Diyelim ben öldüm mirasçılarım itfa tarihine kadar bekleyebiliyolar mı? Yoksa öldün bozdurman gerekiyor deyip bozduruyolar mı?

4.  Alıntı Originally Posted by furkan29 Yazıyı Oku
    1 haftadır ziraatten eurobond almaya çalışıyordum stokta yok vs diyordu sonunda başardım. Ortalama bileşik faiz 6,5. ortalama vadelerim 10yıl. Toplam 17000 dolar nominal değerden 6 farklı bond aldım. Yıllık 1110 dolar kupon getirisi oldu. Aylık 92dolar(750tl). Forum gerçekten çok bilgilendirici 400 sayfasını okudum çoğu cevabımı buldum.

Cevabımı bulamadığım bir soru var belki ben kaçırdım. Diyelim ben öldüm mirasçılarım itfa tarihine kadar bekleyebiliyolar mı? Yoksa öldün bozdurman gerekiyor deyip bozduruyolar mı?
    Öldüğünüz zamanki değer üzerinden veraset vergisi verdikten sonra itfa tarihine kadar elde tutabilirler.
    Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by Argus Yazıyı Oku
    Selamlar herkese,
    Eurobondu virman ile eşime göndermek istiyorum ama bir şekilde vergiye tabi oluyor muyuz ?
    Bir ara yazışıldı bu konu ama vergi kanununa dayanan net bir sonuca ulaşıldı mı?
    Bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim.

Saygılarımla,
    Maliye bunu bir satış olarak görebilir. (Sonuçta siz eurobondu sattığınızda da banka alıcının hesabına kıymeti virmanlıyor. İşlem bire bir aynı işlem. Bu alıcının eşiniz olması çok bir şey fark ettirmeyebilir.) .Hem size hem de eşinize vergi çıkabilir.

Siz 2. elde sattığınız için kur farkı da dahil olmak üzere gelir vergisi beyanına tabi olabilirsiniz.

Eşiniz de kıymeti ivazsız intikalden elde ettiği için ayrıca bir gelir vergisi beyanı vermek zorunda kalabilir.

Yine de bir vergi uzmanına danışmanızda fayda var.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Öldüğünüz zamanki değer üzerinden veraset vergisi verdikten sonra itfa tarihine kadar elde tutabilirler.
    tesekkurler

7. ABD yıllık ÜFE %4,2. Önceki ay %2,8 idi.

ABD'de enflasyon canavarı ortaya çıkıyor gibi.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Maliye bunu bir satış olarak görebilir. (Sonuçta siz eurobondu sattığınızda da banka alıcının hesabına kıymeti virmanlıyor. İşlem bire bir aynı işlem. Bu alıcının eşiniz olması çok bir şey fark ettirmeyebilir.) .Hem size hem de eşinize vergi çıkabilir.

Siz 2. elde sattığınız için kur farkı da dahil olmak üzere gelir vergisi beyanına tabi olabilirsiniz.

Eşiniz de kıymeti ivazsız intikalden elde ettiği için ayrıca bir gelir vergisi beyanı vermek zorunda kalabilir.

Yine de bir vergi uzmanına danışmanızda fayda var.
    Teşekkürler, haklısınız..
    Aşağıdaki yazıyı buldum, orada da belirtilmiş.
    Diğer forumdaşlar ileride ihtiyacı olursa diye buraya da bırakayım.

https://www.verginet.net/dtt/5/Eurob...nGer_7957.aspx

Sayfa 624/1000 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •