Sayfa 638/1000 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,097 - 5,104 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Asıl tehlike kupon faizlerinin erimesi de değil, Powell çat diye faizleri enflasyon oranına çekerse (min 4%), bond fiyatları dip yapar. Bizim buradaki bankalar 4'ün üzerinde faiz verir. (5-6 bekliyorum) Bond'dan çıkma opsiyonu faizler yeniden sıfıra çekilinceye kadar rafa kalkar. Paraya ihtiyacınız olursa çok büyük zararla çıkmak zorunda kalırsınız.

Bankada dolar tutanlara Türkiye'de yaşadıkları sürece enflasyon anlamında bir şey olmaz. (başka tehlikeler olabilir, onları kastetmiyorum)

ytd
    Sn shorts'un yazdığı gibi ABD faizleri artarsa bizim eurobondlar da paralel artar, yeni gireceklere mevduatın yine üzerinde güzel getiri sağlar. Ama eskiden almış olanlara yapacak bir şey yok, düşük getiriyle bağlamış olurlar üzerine su içmek kalır.

2.  Alıntı Originally Posted by Arap Şükrü Yazıyı Oku
    Bu gibi durumlara karşı korunma pozisyonu almak aslında çok kolay.
    ABD 2-5-10-30 yıllıklarına ait vadeli kontratlar mevcut. Bunlarda kısa pozisyon açıldığı ve faizlerin yükseldiği senaryoda gelir elde edilir.
    Ben bunları alamıyorum, büyük yatırımcılar ya da kurumsal yatırımcılar yazdığınız şekilde bu riski hedge ediyordur ama küçük yatırımcı için kolay değil, ayrıca onun da maliyeti olacaktır.
    Neyse, göze almak lazım.
    Enflasyonun artışına müsaade edilmeyeceğini ve yine yüzde iki dolayına çekileceğini umuyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,081
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Ben bunları alamıyorum, büyük yatırımcılar ya da kurumsal yatırımcılar yazdığınız şekilde bu riski hedge ediyordur ama küçük yatırımcı için kolay değil, ayrıca onun da maliyeti olacaktır.
    Neyse, göze almak lazım.
    Enflasyonun artışına müsaade edilmeyeceğini ve yine yüzde iki dolayına çekileceğini umuyorum.

Adams, in a phone interview, noted that rising inflation has typically been a positive for equities until the rate surpasses 3.5% to 4%, which is when worries about rising wages and their potential pressure on margins begins to kick in.

https://www.marketwatch.com/story/wh...?mod=home-page

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Neyse, göze almak lazım.
    Küçük yatırımcı için ABD tahvil vadelilerinde pozisyon almak Eurobond alıp satmaktan bile daha kolay bence. Hadi ben işlem yapıyorum diye bana öyle geliyor olabilir - o yüzden karşılaştıralım, okuyanlar karar versin. (V: ABD tahvil vadeli, E: Eurobond)

V: Birçok aracı kurum bu hizmeti sunuyor. E: Kaç bankadan doğru dürüst Eurobond alınabiliyordu (vallahi tam bilmiyorum).
    V: Hafta içi sürekli açık. E: Kısıtlı işlem saatleri.
    V: Borsa yani herkes için aynı anlık fiyat ve dünyanın en derin tahtası. E: Kafasına göre temiz/kirli fiyat ve bond arzı
    V: Düşük teminat. Mesela en az 2K USD ile 130K USD değerinde yatırım hedgelenebilir (E: Bazı Eurobondları 200K USD getirmezseniz satmıyorlar bile). Yılbaşında bu kontratlarda 1 adet kısa pozisyon alındı diyelim. Fiyat 137'den şimdilerde 131'e geldiyse 6K USD kâr.
    --Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

5.  Alıntı Originally Posted by Arap Şükrü Yazıyı Oku
    Küçük yatırımcı için ABD tahvil vadelilerinde pozisyon almak Eurobond alıp satmaktan bile daha kolay bence. Hadi ben işlem yapıyorum diye bana öyle geliyor olabilir - o yüzden karşılaştıralım, okuyanlar karar versin. (V: ABD tahvil vadeli, E: Eurobond)

V: Birçok aracı kurum bu hizmeti sunuyor. E: Kaç bankadan doğru dürüst Eurobond alınabiliyordu (vallahi tam bilmiyorum).
    V: Hafta içi sürekli açık. E: Kısıtlı işlem saatleri.
    V: Borsa yani herkes için aynı anlık fiyat ve dünyanın en derin tahtası. E: Kafasına göre temiz/kirli fiyat ve bond arzı
    V: Düşük teminat. Mesela en az 2K USD ile 130K USD değerinde yatırım hedgelenebilir (E: Bazı Eurobondları 200K USD getirmezseniz satmıyorlar bile). Yılbaşında bu kontratlarda 1 adet kısa pozisyon alındı diyelim. Fiyat 137'den şimdilerde 131'e geldiyse 6K USD kâr.
    vergilendirmesi nasıl peki?

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    vergilendirmesi nasıl peki?
    (tırnak sayısına dikkat)
    """"""beyana tabi""""""
    Başka bir deyişle 2011-2021 arasının forex'i gibi. (O dönemde ne mükellefler ne kurumlar bu işle uğraşamadı, daha yeni stopaj geldi).
    --Kişisel görüşlerim olup, yatırım danışmanlığı tavsiyesi değildir

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Neyse, göze almak lazım.
    Vergi limitini aşmıyorsanız satıp, duruma göre pozisyon almak üzere beklenebilir.
    Ben şimdilik gözlemeye devam ediyorum..

Ama kısa vade tamam ancak uzun vadede de dağıttıkları bunca paranın yansıması olarak enflasyondan kaçabilecekler mi emin değilim

8.  Alıntı Originally Posted by Arap Şükrü Yazıyı Oku
    (tırnak sayısına dikkat)
    """"""beyana tabi""""""
    Başka bir deyişle 2011-2021 arasının forex'i gibi. (O dönemde ne mükellefler ne kurumlar bu işle uğraşamadı, daha yeni stopaj geldi).
    bu durumda bana uymuyor. beyan limit az altı biri olarak.

Sayfa 638/1000 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •