Sayfa 646/1000 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,161 - 5,168 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Argus Yazıyı Oku
    Sanki ev sahibi iseniz ve kira beyannamesi vermiyorsanız ona da "bu evi ne yapıyoruz" diye araştırıldığını duymuştum ama gerçek mi/yaşayan var mı bilemiyorum.
    Doğrudur, o kadar ayrıntıdan haberim yok. Muhabbeti başlatan kişi bu usulsüz kira işleri bu şekilde çok yaygın dediği için nedenini yazdım.

Arkaplanda neler oluyor bilemiyorum.

Devlet araştırmasa bile kiracı ile sorun yaşanınca başka bir takım problemler çıkabilir. Kiracı mal sahibinin böyle katakullilere girdiğinin fakındaysa onu kendi lehine kullanabilir... Riski işler. Hiç gerek yok.

Kurallara uyan birisinin başı 90% ağrımaz. Belki biraz daha az kazanırsınız ama bir sürü gereksiz riskten kurtulursunuz. Normalde 100% ağrımaz yazmam gerekirdi ama ülkede kuralsızlık yuva etmeye başladı son yıllarda. Kurallara uyanların da başına işler geliyor artık.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,109
    Kirada evi olanin kiracisi elektrik, su, dogalgaz, telefon gibi abonelikleri kendi uzerine alinca ki son donemde artik boyle oluyor, dovlet kiradaki evleri cok rahat gorur, anlar.
    Tuketimden hangi evlerin kullanildigi da hemen belli olur.
    Bence yapilabilecek sey kira gelirini tamamen gizlemek degil de birazini aciktan nakit elden tahsil etmektir.
    Bir cok kisinin yaptigini biliyorum.
    Ancak kiraci ile ara acilirsa herhangi bir ihtilaf durumunda yani, kiraci aciktan odedigini odemez, bankaya yatirilan kisim ile devam edebilir.
    Cikarmak da bayagi zor olabilir.
    Kirada mulkleri olanlardan biliyorum.
    Yanlis anlasilmasin benim oturdugum evden baska hic bir zaman mulkum olmadi olmaz da.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kirada evi olanin kiracisi elektrik, su, dogalgaz, telefon gibi abonelikleri kendi uzerine alinca ki son donemde artik boyle oluyor, dovlet kiradaki evleri cok rahat gorur, anlar.
    Devlet kafaya koysa kimse hiç bir koldan 1 kuruş vergi kaçıramaz da soralım bakalım devlet gerçekten bunu istiyor mu?

Sedat Peker de videosunda bahsediyordu. İsteseler hırsızlığı bitirirler ama sorun bakalım bitirmek istiyorlar mı diye. Onun söylemesine gerek yok gerçi de bu aralar içeriden birisi olarak konuştuğu için argümanları kuvvetlendirici etki yapıyor söyledikleri.

Benim düşünceme göre vatandaşı bu şekilde tuzağa çekiyorlar. (öbür yandan vatandaşların çoğu zaten bu işlere meyilli diyebilirim)

Ufak tefek vergi kaçırma işlerine bulaşan vatandaş büyük büyük çalanlara çok ses çıkaramıyor çünkü sistem temizlenir de herkes dürüst olursa kendi kazancının da azalacağını düşünüyor.

Anlatabiliyor muyum?

Herkes vergi verir de verdiği verginin hesabını sorarsa Allah korusun Almanya gibi oluruz. :D O zaman bu şehir hastanaleri, geçiş garantili otobanlar, köprüler nasıl yapılacak? Cık, bize uymaz.

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Doğrudur, o kadar ayrıntıdan haberim yok. Muhabbeti başlatan kişi bu usulsüz kira işleri bu şekilde çok yaygın dediği için nedenini yazdım.

Arkaplanda neler oluyor bilemiyorum.

Devlet araştırmasa bile kiracı ile sorun yaşanınca başka bir takım problemler çıkabilir. Kiracı mal sahibinin böyle katakullilere girdiğinin fakındaysa onu kendi lehine kullanabilir... Riski işler. Hiç gerek yok.

Kurallara uyan birisinin başı 90% ağrımaz. Belki biraz daha az kazanırsınız ama bir sürü gereksiz riskten kurtulursunuz. Normalde 100% ağrımaz yazmam gerekirdi ama ülkede kuralsızlık yuva etmeye başladı son yıllarda. Kurallara uyanların da başına işler geliyor artık.
    Katılıyorum.. Bu sene aşma durumum var, paşa paşa beya edip ödeyecem bakalım ne kadar çıkacak.
    Vergiden kaçma değil ancak kaçınma yöntemlerini araştırman anlamlı olacaktır.
    Örneğin çocukların eğitim masraflarını düşebiliyoruz; iki çocuk bakalım ne kadarını kurtaracak seneye Mart ayında göreceğiz

5. Kiraya verdiğimiz evi 2006'da satıp ,artık satıştan dolayı beyyanname vermicez dilekçesi vermiştik.

4-5 sene sonra, kapıya kadar gelip , ''neden beyanneme vermiyorsunuz'' demişlerdi!

VD'sine gidip GMSİ mükellefiyetini kaldırdık...

MSİ olarak değiştirdik.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,109
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Kiraya verdiğimiz evi 2006'da satıp ,artık satıştan dolayı beyyanname vermicez dilekçesi vermiştik.

4-5 sene sonra, kapıya kadar gelip , ''neden beyanneme vermiyorsunuz'' demişlerdi!

VD'sine gidip GMSİ mükellefiyetini kaldırdık...

MSİ olarak değiştirdik.
    Bana da yillarca msi beyannamesi verdim bir kac sene satis yaptigimdan dolayi vermemistim, aradilar alismiatik neden vermediniz dediler.
    Saka gibi gercekten.
    Mkk'ya baksa gorecek artik menkul kiymetimin olmadigini..
    Isin kolayina kaciyorlar veya bak vermezsen goruruz, farkina variriz demek istiyollar.
    Verilen beyannameleri pek kontrol ettiilerini sanmiyorum.
    Isleri vermeyenlerle.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,109
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Devlet kafaya koysa kimse hiç bir koldan 1 kuruş vergi kaçıramaz da soralım bakalım devlet gerçekten bunu istiyor mu?

Sedat Peker de videosunda bahsediyordu. İsteseler hırsızlığı bitirirler ama sorun bakalım bitirmek istiyorlar mı diye. Onun söylemesine gerek yok gerçi de bu aralar içeriden birisi olarak konuştuğu için argümanları kuvvetlendirici etki yapıyor söyledikleri.

Benim düşünceme göre vatandaşı bu şekilde tuzağa çekiyorlar. (öbür yandan vatandaşların çoğu zaten bu işlere meyilli diyebilirim)

Ufak tefek vergi kaçırma işlerine bulaşan vatandaş büyük büyük çalanlara çok ses çıkaramıyor çünkü sistem temizlenir de herkes dürüst olursa kendi kazancının da azalacağını düşünüyor.

Anlatabiliyor muyum?

Herkes vergi verir de verdiği verginin hesabını sorarsa Allah korusun Almanya gibi oluruz. :D O zaman bu şehir hastanaleri, geçiş garantili otobanlar, köprüler nasıl yapılacak? Cık, bize uymaz.
    Devlet bunu hep yapar.
    Vergi kanunlarini da gereksiz yere anlasilmasi zor ve komplike yapar ki herkes bi sekilde hata yapsin bilerek veya bilmeyerek ve elime dussun de benden hesap soramasin diye.
    Aydin Dogan'in basina gelenleri herkes biliyor.
    Adam vergi sampiyonu idi ama 3 milyar kusur vergi borcu cikarttilar.
    Sonunda medyadan cikmak zorunda kaldi.
    Dovlet isterse her turlu sizi haksiz cikarir.
    Istedigi gibi santaj yapar.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2021 yılı dış finansman programı çerçevesinde Euro cinsinden 2027 vadeli bir tahvil ihracı gerçekleştirmek üzere bugün Bank of America Merrill Lynch, BNP Paribas ve Deutsche Bank'a yetki verdi.
    getirisi beklentisi %4,75
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 646/1000 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656696746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •