Sayfa 660/1000 İlkİlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,273 - 5,280 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Pinti adamların kafası hep aynı şekilde çalışıyor galiba. Ben de aylık gelirimi mümkün olduğunca yatırıma ayırıyorum sadece hayati fonksiyonlarıma yetecek kadarını harcıyorum.

ileride full pasif gelirle geçinmeye başlayınca da değişeceğini sanmıyorum bu davranışın.
    Aynen degismiyor, istesenizde degisemiyorsunuz.
    Ancak sahsen pinti degilim, tasarrufluyum (bir yerden yabanci gelmedi ama, o ben degilim ).
    Örnegin su anda basinda oturdugum bilgisayarim 12 yasinda bir IMAC. Asagi yukari 120 EUR harcayip RAM'ini yükseltttim, SSD harddisk taktim.
    OSX yanina Linux yükledim ve cayir cayir kullaniyorum, ki daha cok Linux kullanirim. OSX'i sadece bazi özel seyler icin kullaniyorum.

2. Burada 2036 vadeli için bid (alış) $4k verilmiş. Bence bu $200k civarı limitler anında alım yapmak isteyenler için diye anlıyorum ama yanlış da anlıyor olabilirim.

Yani siz istediğiniz miktarla istediğiniz tutarda alım emri veriyorsunuz almak istediğiniz bonoya (1000'in katları olarak) ama dolup dolmayacağı piyasaya bağlı.

Eğer anında almak istiyorsanız ise satıcının belirlediği miktarda almak zorundasınız. Mesela işaretlediğim bono için bu $135k.

Alıcı kendi stack size'ını, satıcı da aynı şekilde kendisininkini belirliyor. Doğru anlamışımdır umarım. Bi 1000 dolar atıp denemek lazım.

Biz bankadan özel sektör bonosu alırken direk ask price üzerinden aldığımız için, 200binlik alacaksın diye dayatıyorlar. Emir giremiyoruz diye herhalde.

ytd

3. Yukarıdaki teorim doğru çıkarsa olayın rengi çok değişir

4. İKBR'deki eurobond çeşitliliği cezbedici.

Aşağıdaki sorulara cevap verebilecek var mı:

İKBR'den alınan eurobondların kupon faizleri nereye yatıyor?

ABD vergisi ile karşı karşıya kalmamız söz konusu olabilir mi?

Türkiye devlet bankalarına virman yapabiliyor muyuz bu eurobondları?
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    China Evergrande eurobondu nereden alacağız ....Bizim bankalarda yoktur herhalde
    https://www.bondsupermart.com/bsm/bo...t/XS1627599654

53.8% yield, olgunlaşma tarihi 2025. ikbr üzerinde mevcut :D

6. Evergrande'a 1000 dolar atsam 500 dolar mı getirecek şimdi yıllık 4 yıl boyunca? Bence risk almaya değer

ytd

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    https://www.bondsupermart.com/bsm/bo...t/XS1627599654

53.8% yield, olgunlaşma tarihi 2025. ikbr üzerinde mevcut :D
    Şimdi bu bonoyu bu kadar getirisi varken almak ile, beklenen büyük borsa çöküşünde düşen hisselerden/eurobond'lardan almak benzer durumlar değil mi?

Borsa genel olarak çökünce bütün hisseler çöküyor, evergrande ise şu an için sağlıklı (sağlıklıdan kastım henüz global çöküş olmaması) görünen genel görüntü içinde kötü görüntü veren tekil bir örnek.

Burada risk alıp Çin'in şirketi kurtarmasını bekleyen birisi eğer haklıysa, anormal kazançlar elde edebilirken, parayı komple batıra da bilir.

Aynı geçen sene borsalar çökerken bir tarafta dünyanın sonu geliyor diyip dipten satanlar olduğu gibi, o malı alanların olması gibi.

Ya da, 2001-2002 kriz zamanında bizim eurobondların çakılması, getirilerinin 15% üzerine atması gibi. Acaba kaç kişi cesaret etti de alabildi o eurobond'dan

ytd, yatırım tavsiyesi değildir, batarsanız karışmam.

Sayfa 660/1000 İlkİlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •