Sayfa 684/1000 İlkİlk ... 184584634674682683684685686694734784 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,465 - 5,472 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Karışım yapmanızı öneririm, böylece altı ayda bir değil daha sık (ayda bir iki ayda bir gibi) kupon alır maaş gibi olur, ayrıca madem satılmayacak, uzun vadelilerin getirisi daha yüksek olduğundan onlara paylaştırabilir, 1000 nominal (~1000 dolar) satan bankalardan yaklaşık 11 tane eurobond alabilirsiniz, 2038 ve üzeri uzun vadeli olanlardan ikişer üçer alınabilir. Bugünkü kurla ortalama aylık 550-600 lira arası düzenli geliri olur. Vergi de vermez, beyanname sınırı altında kalır.
    Çok sağolun Teb en uygun diyorlar.. Sizin Bi öneriniz var mı?
    OMAHALI

2.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Dünyada faizler yükseleceği beklentisi,
    Ayrıca başta enerji olmak üzere gıda ve diğer emtiya fiyatları yükselirken
    Türkiye ayağında ÜFE sürekli yükselirken,
    Merkez bankası rezervleri -40 milyar dolarda ise
    Sürekli cari açık verirken
    CDSler sürekli tehlikeli bölgede iken
    Euro Bond a yatırım yapmak çok ama çok riskli
    Ava giderken avlanmakta var.!
    Eurobondlar da temerrüde düşecekse gidip Bi çatıdan atlayalım
    OMAHALI

3. Dolar faizi 1.2% iken, 6.6% getiriden Eurobond aldım geçen ay. (Şimdi 7% üzerinde aynı bond)

Vade sonuna kadar beklenecekse kaybedilen bir şey yok. Kaybedebilmem için dolar faizinin 4.5-5% (vergi sonrası net getiri) üzerine çıkıp uzun süre kalması lazım orada.

Dolar 5% faize çıkıp 17 yıl boyunca kalabilecek mi?

Ha getiri daha da artarsa daha güzel olur tabi getiri artarken kuponların ödenmeme riskinin de arttığını unutmamak lazım. Risk/Getiri kardeştir çünkü.

Evergrande bonosu 50% falan getiriyordu en son fiyatlardan ama o getiriye inanıp o bonoyu alanlar tabii ki babayı aldı.

ytd

4.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Çok sağolun Teb en uygun diyorlar.. Sizin Bi öneriniz var mı?
    Nereden alacağınızı en iyi siz bilirsiniz ben kendi durumumu yazabilirim ancak:
    Ben alırken çok uzun araştıramadım, iş bankası, ziraat ve yapı kredide hesabım vardı bunların arasından seçmem gerekti, yapı kredi online şubeden alınamıyordu şubeye gittim müşteri temsilcisinin dünyadan haberi yoktu bir yerleri aradı etti menülerden buldu ama 200k dolar lazım en az dedi. İş bankası ve ziraat online şubeden 1000 nominal ve katları satış yapıyordu, ziraat yatırımı tercih ettim. Borsa/viop hesabım da ziraatte alışkanlıktan oldu biraz da.

5.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    CDS yükselince tahvil, eurobond faizleri de yükseldi. EUROBOND alanlar yine zarar etti. Daha önce de söylemiştim tahvil, Eurobond gibi sabit getirili menkul kıymetler faizleri yüksek diye alınmaz. Faizlerinde düşüş bekliyorsanız alınır.
    Ben bireysel yatırımcıda pek eurobond alım satım yaparak kar etmeye çalışan olduğunu sanmıyorum, zor ve verimsiz bir iş. Dolayısıyla eurobond aldıktan sonra itfayı bekliyorsanız fiyatının inip çıkması sizi ilgilendirmez, zarar etmezsiniz. Ne zaman ne alacağınız senti sentine bellidir.

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Dünyada faizler yükseleceği beklentisi,
    Ayrıca başta enerji olmak üzere gıda ve diğer emtiya fiyatları yükselirken
    Türkiye ayağında ÜFE sürekli yükselirken,
    Merkez bankası rezervleri -40 milyar dolarda ise
    Sürekli cari açık verirken
    CDSler sürekli tehlikeli bölgede iken
    Euro Bond a yatırım yapmak çok ama çok riskli
    Ava giderken avlanmakta var.!
    Eurobondu çok ama çok riskli görüyorsanız borsa/viop/varant/forex hakkındaki risk görüşünüz nedir?
    Eurobondu hazine ihraç ediyor. Eurobond bankadaki dolar mevduattan daha riskli değil benim gözümde, hatta dış borçlar bence içerideki hesaplardan daha az riskli diye düşünüyorum.
    Neyse, isteyen yastıkaltında da tutabilir dolarını, herkesin kendi görüşü ve risk algısı var fazla tartışmaya gerek yok.

6. Düzenli gelir düşünenler için yazayım:
    Eurobondlar altı ayda bir ödeme yapıyor ama daha sık para lazım diyorsanız karışım yapabilirsiniz, benim portföyümde geçen haftaki eklememle birlikte 2023-2041 arası vadelerde 8 çeşit eurobond oldu, yılda 16 kupon ödemesi alıyorum, her ay birşeyler yatıyor.
    kupon verimim (100*(yıllık aldığım faiz / yatırdığım anapara)) yüzde 7.17 şu anda.

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Düzenli gelir düşünenler için yazayım:
    Eurobondlar altı ayda bir ödeme yapıyor ama daha sık para lazım diyorsanız karışım yapabilirsiniz, benim portföyümde geçen haftaki eklememle birlikte 2023-2041 arası vadelerde 8 çeşit eurobond oldu, yılda 16 kupon ödemesi alıyorum, her ay birşeyler yatıyor.
    kupon verimim (100*(yıllık aldığım faiz / yatırdığım anapara)) yüzde 7.17 şu anda.
    Mis gibi nakit akışı. Bundan iyisi Şam'da kayısı.

ytd

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Ben bireysel yatırımcıda pek eurobond alım satım yaparak kar etmeye çalışan olduğunu sanmıyorum, zor ve verimsiz bir iş. Dolayısıyla eurobond aldıktan sonra itfayı bekliyorsanız fiyatının inip çıkması sizi ilgilendirmez, zarar etmezsiniz. Ne zaman ne alacağınız senti sentine bellidir.

https://pintidegiltutumluyum.com/202...ond-portfoyum/
    No comment.!!

Eurobondu çok ama çok riskli görüyorsanız borsa/viop/varant/forex hakkındaki risk görüşünüz nedir?
    Eurobondu hazine ihraç ediyor. Eurobond bankadaki dolar mevduattan daha riskli değil benim gözümde, hatta dış borçlar bence içerideki hesaplardan daha az riskli diye düşünüyorum.
    Neyse, isteyen yastıkaltında da tutabilir dolarını, herkesin kendi görüşü ve risk algısı var fazla tartışmaya gerek yok.
    https://pintidegiltutumluyum.com/202...ond-portfoyum/
    No comment.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 684/1000 İlkİlk ... 184584634674682683684685686694734784 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •