Sayfa 722/1000 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    IBKR de istenilen vade alınabiliyor. Bazı bonolarda 200k şartı varken bazılarında alt limit 1000 usd.
    IBKR'den alt limiti görme şansımız var mı?

2.  Alıntı Originally Posted by munchausenbyproxy Yazıyı Oku
    IBKR'den alt limiti görme şansımız var mı?
    Kotasyonların yanında yazıyor.

3. 2036 idi sanıyorum 2000 dolar'dı alt limiti. Gerisi hep 200k idi.

4. bir kaç tane gördüm 1000k veya 2000k olan

5. 1000k olanlar 1 milyon :d

6. şöyle bir sorum var..

diyelim beyan limit altındayız. ama o dönem içi miras kaldı ve onu katarsak beyan sınırını geçmiş oluyoruz.. miras gelirinden dolayı beyan limitini aşmış mı sayılırız?

bir başka deyişle, miras gelirleri gelir vergisine dahil midir ayrı mı işlem görür?

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    şöyle bir sorum var..

diyelim beyan limit altındayız. ama o dönem içi miras kaldı ve onu katarsak beyan sınırını geçmiş oluyoruz.. miras gelirinden dolayı beyan limitini aşmış mı sayılırız?

bir başka deyişle, miras gelirleri gelir vergisine dahil midir ayrı mı işlem görür?
    Veraset vergisi ile gelir vergisi ayri vergiler oldugundan, veraset vergisini verdiginiz tutar gelir vergisine dahil olmamali mantiken.
    GER'de bu sekilde. TR'de de öyledir mutlaka diyecegim de, diyemiyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    şöyle bir sorum var..

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Veraset vergisi ile gelir vergisi ayri vergiler oldugundan, veraset vergisini verdiginiz tutar gelir vergisine dahil olmamali mantiken.
    GER'de bu sekilde. TR'de de öyledir mutlaka diyecegim de, diyemiyorum.

Verasat vergisi de tıpkı gelir vergisi gibi kademeli bir vergi. Muafiyet sınırı var.

Son baktığımda ilk 200.000TL muaf sonrası için %3 700.000TL üzeri %7 1milyonTL üzeri %20 gibi rakamlar vardı (misalen)

Bu durumda mantıken ayrı vergiler olmalı. Hatta vergi sairesi dahi farklı. Gidip sadece o vergi dairesinden işlem yapabiliyorsunuz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 722/1000 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •