Sayfa 729/1000 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,825 - 5,832 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

bir sey ödenmezse , hic bir sey ödenmez . allah devletimize milletimize zeval vermesin

2. Merhaba arkadaşlar
    Foruma yeniyim ve herkese paylaştığı inanılmaz bilgiler için çok teşekkür ederim. Çok şey öğrendim sayenizde.
    Benim de aklıma takılan bir soru var.
    Interactive Brokers llc (abd de yerleşik olan şubesi) aracı kurumunun üyesiyim.
    Bu şirketeki hesabımdan Eurobond alsam (türkiyenin ihraç ettiği) abd de vergi verme yükümlülüğüm olacak mı? (Örneğin abd borsalarındaki bir şirketten hisse almış olsam bu aracı kurum vasıtasıyla ve şirket temettü dağıtsa Interactive Brokers benim adıma %20 vergi kesiyor ve bunu abd devletine ödüyor olacaktı). Ben türkiyede ikamet ediyorum ve tam mükellefliğim burada. Eurobond için de aynı şey mi geçerli? Bu konuda tecrübesi olan var mı?

3.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Fiyatın fazla bir önemi yok, karşılaştırmaları Yield(getiri) üzerinden yapın. http://cbonds.com/turkey-bonds/ buradan Yield curve yazan kutuda Government Eurobonds (USD)'u seçin. Orada getiri eğrisi var, düzleşmeden önceki Eurobond'lar caziptir. Alım-satım yapacaksanız ihracın büyüklüğüne de bakın.
    İhracın büyüklüğünün nasıl bir etkisi oluyor alım-satıma?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
     Alıntı Originally Posted by dorukagaci Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar
    Foruma yeniyim ve herkese paylaştığı inanılmaz bilgiler için çok teşekkür ederim. Çok şey öğrendim sayenizde.
    Benim de aklıma takılan bir soru var.
    Interactive Brokers llc (abd de yerleşik olan şubesi) aracı kurumunun üyesiyim.
    Bu şirketeki hesabımdan Eurobond alsam (türkiyenin ihraç ettiği) abd de vergi verme yükümlülüğüm olacak mı? (Örneğin abd borsalarındaki bir şirketten hisse almış olsam bu aracı kurum vasıtasıyla ve şirket temettü dağıtsa Interactive Brokers benim adıma %20 vergi kesiyor ve bunu abd devletine ödüyor olacaktı). Ben türkiyede ikamet ediyorum ve tam mükellefliğim burada. Eurobond için de aynı şey mi geçerli? Bu konuda tecrübesi olan var mı?
    burada beyan edip ödüyorsun eurobondları.
    etmezsen de sistemde görülüyorsun
    ilk beş yıl bir şey yapmıyorlar
    beş yıl sonunda ise tepene biniyorlar.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

5.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    burada beyan edip ödüyorsun eurobondları.
    etmezsen de sistemde görülüyorsun
    ilk beş yıl bir şey yapmıyorlar
    beş yıl sonunda ise tepene biniyorlar.
    Burda beyan edeceğim (beyan üstüne çıkarsa). Benim merak ettiğim abd de vergi alınacak mı temettüde alındığı gibi. IB aracılığıyla almak istememin sebebi fiyatların daha ucuz olması (ziraat bankasından bir parça aldım bugün ve arkasından ib'de kontrol ettim fiyatı. yaklaşık yüz dolar daha ucuzdu [10bin dolarlık işlem]

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
     Alıntı Originally Posted by dorukagaci Yazıyı Oku
    Burda beyan edeceğim (beyan üstüne çıkarsa). Benim merak ettiğim abd de vergi alınacak mı temettüde alındığı gibi. IB aracılığıyla almak istememin sebebi fiyatların daha ucuz olması (ziraat bankasından bir parça aldım bugün ve arkasından ib'de kontrol ettim fiyatı. yaklaşık yüz dolar daha ucuzdu [10bin dolarlık işlem]
    almaz abi
    hissede alıyor çünkü oranın hissesini taşıyorsun ondan.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

7. güncel cds lere nereden bakabiliriz..

8.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    güncel cds lere nereden bakabiliriz..
    http://www.worldgovernmentbonds.com/...urkey/5-years/

Sayfa 729/1000 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •