Sayfa 735/1000 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,873 - 5,880 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Hocam bu piyasadan alma icin bir limit söylediler mi, ornegin nominal 1000 istesek alim yapıyor mu banka
    garanti de 1000 nominal alabiliyorsunuz minimum. Ancak piyasadan aldığınızda T+2 valör ve talimat verdiğinize dair bu 2 gün içerisinde şubeye uğrayıp imza atıyorsunuz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    garanti de 1000 nominal alabiliyorsunuz minimum. Ancak piyasadan aldığınızda T+2 valör ve talimat verdiğinize dair bu 2 gün içerisinde şubeye uğrayıp imza atıyorsunuz.
    Cevap için teşekkürler, alt limit olmaması guzel olmus ama imza isi bozuyor biraz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    yatırımcı rehberime eurobond ile ilgili linkleri ekliyorum. faydalı linkiniz varsa eklerim.
    https://dividendexpert.blogspot.com/...l-linkler.html
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Cevap için teşekkürler, alt limit olmaması guzel olmus ama imza isi bozuyor biraz
    Müşteri temsilciniz size en yakın şubeye gönderebilir evrağı orada gidip imzalarsınız. Ben çarşı şubesi yerine organize sanayi şubesine gidiyorum mesela.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5.  Alıntı Originally Posted by Birinsan Yazıyı Oku
    Kolay gelsin arkadaslar, Turkey 3,25% (23/03/2023 ISIN Code US900123CA66) eurobond ilgilendiren soru sormak istiyorum.

Bankada basit faiz 4,49 bilesik 4,54 diyor. Kirli fiyat 99,130, temiz fiyat 98,45. Ihrac fiyati 98,093.

Bir turlu anlamadigim sey 3,25% veren bond ihrac fiyatin ustunde satilirken nasil 4,5 faiz veriyor. Cok basit bir olay mi kaciriyorum acaba kendimi cok aptal hissediyorum. Vade sonuna kadar olan faiz olabilir dusundum, ama uzun vade bondlarda boyle gostermiyor.

Ek 27948

Ek 27949
    temiz fiyati 100'den assagi ise getirisi kupon'dan fazladir.
    ihrac fiyati 98 demissiniz, bu bizi alakadar etmez, ihrac'ta iskontolu fiyat olabiliyor, yani alan buyuk kurumlara avans veriliyor. bu da onlara kucuk yatirimcilara satis yapana kadar gecen sure icin tampon veriyor.

Bu hisse senedi ihracinda da aynidir. Once fiyat belirlenir, sonra ilk alicilara bir iskonto sunulur.

ben mesela bir eurobond almistim, ve o bondun ilk kupon odemesi bekledigimden fazla geldi. bankaya sordugumda ilk kuponlar oyle olur dediler, 1 ay kadar filan extra faiz isliyor, yani ilk kuponu 6 ay faiz hesabina gore degil, 7 aya gore aldim.

6. Eurobonda yeniyim ve acemi hataları yapmak istemiyorum.
    O yüzden Eurobondu:
    - almadan önce
    - aldıktan hemen sonra
    - satmadan hemen önce
    - ve sattıktan hemen sonra
    ... nelere dikkat etmek gerektiği konusunda tavsiyeniz ne olurdu?
    Aklınıza pat diye gelen veya sizin yapmış olduğunuz ve bir daha yaparsam kafamı kırayım dediğiniz hatalar var mı?

7.  Alıntı Originally Posted by ratso Yazıyı Oku
    temiz fiyati 100'den assagi ise getirisi kupon'dan fazladir.
    ihrac fiyati 98 demissiniz, bu bizi alakadar etmez, ihrac'ta iskontolu fiyat olabiliyor, yani alan buyuk kurumlara avans veriliyor. bu da onlara kucuk yatirimcilara satis yapana kadar gecen sure icin tampon veriyor.

Bu hisse senedi ihracinda da aynidir. Once fiyat belirlenir, sonra ilk alicilara bir iskonto sunulur.

ben mesela bir eurobond almistim, ve o bondun ilk kupon odemesi bekledigimden fazla geldi. bankaya sordugumda ilk kuponlar oyle olur dediler, 1 ay kadar filan extra faiz isliyor, yani ilk kuponu 6 ay faiz hesabina gore degil, 7 aya gore aldim.
    Sayın @ratso. Yukarıda verilen 4.49 ya da 4.54 oranlarına nasıl ulaşılıyor? Hesaplaması nasıl? Ben exceldeki yield kullanarak 4.49'a varmıştım (temiz fiyat kullanarak) ama doğru mu yoksa rast mı geldi emin değilim.

Dakika başı bakmak zorunda mıyız?

Saat 12 gibi baktığımda US900123BG46 kodlu 2040 vadeli ki uzun vadeli olan bond yoktu. 1 saat sonrasında baktım var.

Bu nasıl iş arkadaş. Ne ise ki biraz aldık. Ziraatbank.

Sayfa 735/1000 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •