Sayfa 74/1000 İlkİlk ... 2464727374757684124174574 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 585 - 592 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    iyi de kim niye alsın ki o zaman bunu.. başka bir açıklaması olmalı sanki.
    Birisi alsın diye değil. Piyasa fiyatının üstüne kendi komisyonunu(komisyon olarak adlandırmasa da) koyuyor, komisyon kalan faizi geçince doğal olarak getiri negatif oluyor.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Birisi alsın diye değil. Piyasa fiyatının üstüne kendi komisyonunu(komisyon olarak adlandırmasa da) koyuyor, komisyon kalan faizi geçince doğal olarak getiri negatif oluyor.
    birşey satıştaysa biri alsın diye değil midir? sebebi ne olursa olsun... bana gel 100 liraya al, değeri bir ay sonra 99 tl olacak denen birşeyi neden alayım ki.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    birşey satıştaysa biri alsın diye değil midir? sebebi ne olursa olsun... bana gel 100 liraya al, değeri bir ay sonra 99 tl olacak denen birşeyi neden alayım ki.
    Eurobond tahvilleri genel anlamda orta ve uzun vadeli yatırım araçlarıdır. İtfasına 1 aydan az bir zaman kalan tahvilin içine komisyon tutarınında (yaklaşık 2 dolar) eklenmesiyle tahvilin getirisinin - (eksiye) düşmesi doğaldır.

4.  Alıntı Originally Posted by Matt1954 Yazıyı Oku
    Tebrikler, biz hesap acimi, mb karari derken firsati kaçirdik, 65.000 dolarlık yapi kredi 85.000 dolar oldu 1 hafta içinde.. büyük firsat kaçirdik...
    Banka eurobond larinda bir şok fiyatlanmasi vardi,kaçti gibi
    Yazık olmuş sizin adınıza üzüldüm. Bizde sekonder işlem yapan platform ararken fırsatı kaçırdık. Neyse hayırlısı olsun diyelim. Bu durumda beklemede kalmak en iyisi mutlaka bir fırsat daha olacaktır

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    Sanırım otomatik olarak düzenleniyor tablo. Vadesi gelmeyen Eurobond'lar için fiyat giriyorlar son günlerde yazdığım sebeple eksi değer oluyor.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by aaxxiinn Yazıyı Oku
    Yazık olmuş sizin adınıza üzüldüm. Bizde sekonder işlem yapan platform ararken fırsatı kaçırdık. Neyse hayırlısı olsun diyelim. Bu durumda beklemede kalmak en iyisi mutlaka bir fırsat daha olacaktır
    Ben de "mantıklı mı değil mi?", "ne kadar parayla gireyim?", "aaa aracı kurumda hesap mı açmak gerekiyormuş?", "vergiler de çok yuksekmis eşimle beraber bir hesap daha ki açsak?" diye düşünürken araya giren kurban bayrami ve ardından gelen TCMB açıklamasıyla USD bazında 20% civarı getiriden oldum ve giremedim sonradan.

Zamanında girebilmis olana tebrikler ve hayırlı olsun. Bir daha öyle uygun fiyatlar da göremeyebiliriz diye düşünüyorum. Bence (13 Ağustostaki) ilk fiyat düşüşünde pek çok faktörün ilk kez bir araya gelmesiyle beraber yaşanan panik de vardı ve ikinci el piyasada o fiyatlardan (fiyatlanan risk ortaminda) alım yapan yatırımcıdan mal almak zordur diye düşünüyorum..

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

7. teşekkürler arkadaşlar.. peki şöyle bir soru sorsam..

3 yaşında bir oğlumuz var.. doğduğunda gelen altın vs ile onun adına bir ufak bir miktarla dolar hesabı açmıştık eşimle birlikte. bugün aklıma takılan soru şu oldu..

biz bu maymunun geleceği için hesabını 15k dolara tamamlasak. ve bununla %10 kupon getirili x bir eurobond alsak.. vade sonuna kadar beklese.. beyandı vergiydiye tabi olmasa. vade sonunda kupon gelirleriyle birlikte sıfır stopaj sıfır vergi ile çocuğun hesabına geçse.. (bu miktarda dolar 10 tl bile olsa kupon getirisi beyanı gerektirmez diye hesaplıyorum.)

ne dersiniz.. ne kadar mantıklı bir yatırım olur, teknik olarak mümkün mü ebeveyini olarak böyle birşey yapmamız.. hesap/bilgi hatası var mı?

not: eşim ve benim beyan gerektiren bir gelirimiz yok şu anda. maaşlar ve mevduat faiz gelirleri girdimiz. ama atıyorum üç sene sonra olursa.. oğlumuzun getirisini de hesaba katmamız gerekir mi, ya da tersi.. işler karışır mı?

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    teşekkürler arkadaşlar.. peki şöyle bir soru sorsam..

3 yaşında bir oğlumuz var.. doğduğunda gelen altın vs ile onun adına bir ufak bir miktarla dolar hesabı açmıştık eşimle birlikte. bugün aklıma takılan soru şu oldu..

biz bu maymunun geleceği için hesabını 15k dolara tamamlasak. ve bununla %10 kupon getirili x bir eurobond alsak.. vade sonuna kadar beklese.. beyandı vergiydiye tabi olmasa. vade sonunda kupon gelirleriyle birlikte sıfır stopaj sıfır vergi ile çocuğun hesabına geçse.. (bu miktarda dolar 10 tl bile olsa kupon getirisi beyanı gerektirmez diye hesaplıyorum.)

ne dersiniz.. ne kadar mantıklı bir yatırım olur, teknik olarak mümkün mü ebeveyini olarak böyle birşey yapmamız.. hesap/bilgi hatası var mı?

not: eşim ve benim beyan gerektiren bir gelirimiz yok şu anda. maaşlar ve mevduat faiz gelirleri girdimiz. ama atıyorum üç sene sonra olursa.. oğlumuzun getirisini de hesaba katmamız gerekir mi, ya da tersi.. işler karışır mı?
    Yüzde 10 getiri için özel sektör eurobond almanız gerekiyor. Özel sektör eurobond minimum alım tutarı 200.000 dolarlık nominal.
    Bizde oğlum için almak istedik fakat Garanti Bankası çocuk için yatırım hesabı açmadı bize. Çocuk için eurobond satışımız yok dediler...

Sayfa 74/1000 İlkİlk ... 2464727374757684124174574 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •