Sayfa 748/1000 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,977 - 5,984 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Herkesin aklındaki soruyu ben sorayım bakalım cevap çıkacak mı? TR içinde, Eurobond mu daha güvenli sizce yoksa DTHlar mı?

2.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Herkesin aklındaki soruyu ben sorayım bakalım cevap çıkacak mı? TR içinde, Eurobond mu daha güvenli sizce yoksa DTHlar mı?
    iki ucu pokhlu deynek. temerrute dusulurse bankadan dolarlarinizi zaten cekmezseniz, ornek lubnan. ozaman neden cok az faizde beklesin?

3.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Herkesin aklındaki soruyu ben sorayım bakalım cevap çıkacak mı? TR içinde, Eurobond mu daha güvenli sizce yoksa DTHlar mı?
    Teoride eurobond. Pratikte hiçbiri, hepsi bir vergi düzenlemesine bakar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Hukuki açıdan eurobond daha güvenli gözüküyor. eurobond uluslarası hukuka göre düzenleniyor. DTH iç hukuk ve bir sürü istisna ve detay şartnamesi var döviz mevduatının
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Bunu kesin olarak nasil ogrenebilirim.
    Internette arastirdim bir turlu bulamadim.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    https://www.gib.gov.tr/node/91093

Bu özelgeye göre ben yukarıda yanlış yazmışım. Faiz Geliri + Alım-Satım Kazancı toplamı beyanname üst sınırı aşarsa beyanname dolduruluyormuş - yani sadece faiz değil. Biraz daha araştırayım bakayım.

Vergi belli oldu..

yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7. Bankalar Eurobond alimini durdurmus mu, bana mi oyle denk geldi? Sadece satisa izin veriyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by furiouss Yazıyı Oku
    Bankalar Eurobond alimini durdurmus mu, bana mi oyle denk geldi? Sadece satisa izin veriyor.
    evet çok ilginç . en son dün almıştım
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 748/1000 İlkİlk ... 248648698738746747748749750758798848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •