Sayfa 808/1000 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,457 - 6,464 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Yani bugün alsaydım netten Cuma kurunu yazacağım o zaman demek ki teşekkür ederim cevap için
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Gerçek alım günü T+2. Paranın bloke edildiği süre sadece banka için operasyonel kolaylık sağlayan bir zaman dilimi. Ama işleme ait bir zaman değil.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
     Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Vergi dairesindeki memurlar mevzuatı o kadar bilmezler bilseler bile sizin için hesaplamalar veya danışmanlık yapmazlar. Yapacağı tek şey mart ayında gelir vergisi beyannamesini hazır beyan üzerinden kendisi dolduramayan mükelleflerin vergi beyannamesini doldurmaktır. Sizden soru cevap ile gelirlerinizi ve giderlerinizi sorup beyannameyi doldurur.

Vergi memurlarına şaka yollu bile olsa para teklif etmek rüşvet vermeye girip suçtur. Yapmanızı tavsiye etmem.
    Çok Haklısınız.

Bundan önce rüşvet babında değilde
    vergi dairesinden bir çok kez iade almışlığımız vardır evrak yeterliliğini yerine getirerek.
    O eski işi bilenler artık yok.
    Yeni nesil sistemci.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Yani bugün alsaydım netten Cuma kurunu yazacağım o zaman demek ki teşekkür ederim cevap için
    hacı sen dert etme sen taaa 2023 de beyan edecen
    kim öle kim kala.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

4.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    hacı sen dert etme sen taaa 2023 de beyan edecen
    kim öle kim kala.
    2004 den beri işlem yapıyorum ama uzun süre ara vermiştim kuponlar dolunca artık cazip gelmeye başlayınca önce aldım sonra araştırmaya başladım aslında 10 olmadan almayacaktım ama bu oranlarda idare edeceğini düşündüm 8 ortalamayla aldım .

Duruma göre 9 -10 olursa eklemeye devam edeceğim

5. Hazır konumuz vergiyken mart ayını beklemeden sorayım.
    1) Elimizde birden çok eurobond var diyelim, beyannamede her biri için ayrı satır mı açmak gerekiyor yoksa toplam aldığımız faizi yazmamız yeterli mi?
    2) İhraç tarihi Eurobondun ilk ihraç tarihi mi yoksa bizim satın aldığımız tarih mi?
    3) Hazine Eurobondları için İradı Sağlayan'ın tam ünvanı nedir? TC veya kimlik no kısmı boş mu bırakılmalıdır?

6. Kira ve alım-satım zararlarını birbirinden mahsup edemiyorsunuz diye biliyorum ama konunun uzmanı değilim, yanlış da bir bilgi vermeyeyim.

Bir Eurobond satışından kar ettiniz, diğerinden zarar ettiniz diyelim - zararı kardan mahsup ediyorsunuz. Fakat EB satış zararını kira, kupon, temettü vb. gelirlerden mahsup edemiyorsunuz beni bildiğim.

7.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Hazır konumuz vergiyken mart ayını beklemeden sorayım.
    1) Elimizde birden çok eurobond var diyelim, beyannamede her biri için ayrı satır mı açmak gerekiyor yoksa toplam aldığımız faizi yazmamız yeterli mi?
    2) İhraç tarihi Eurobondun ilk ihraç tarihi mi yoksa bizim satın aldığımız tarih mi?
    3) Hazine Eurobondları için İradı Sağlayan'ın tam ünvanı nedir? TC veya kimlik no kısmı boş mu bırakılmalıdır?

1) Yıl içerisinde elde ettiğiniz toplam gelir. Her bir EB için ayrı satıra gerek yok. (Edit: Eğer elinizde hem 2006 tarihinden önce hem de sonra ihraç edilen farklı tipte EB'lar varsa bunları "2006 öncesi" ve "2006 sonrası" olacak şekilde iki ayrı satırda beyan etmek gerektiğini düşünüyorum)

2) Eurobond'un ilk ihraç tarihi. 2006 yılından önce ihraç edilen EB faiz ve alım-satım gelirlerinde bir istisna tutarı var. Kira gelirinde olduğu gibi elde ettiğiniz toplam gelirden istisnayı sistem kendi çıkaracak diye tahmin ediyorum.

3) T.C. Hazine Müsteşarlığı (Devlet EB'u ise. Özel sektör EB'u için ihraç eden kurum)

8.  Alıntı Originally Posted by Fabrice Yazıyı Oku
    Kira ve alım-satım zararlarını birbirinden mahsup edemiyorsunuz diye biliyorum ama konunun uzmanı değilim, yanlış da bir bilgi vermeyeyim.

Bir Eurobond satışından kar ettiniz, diğerinden zarar ettiniz diyelim - zararı kardan mahsup ediyorsunuz. Fakat EB satış zararını kira, kupon, temettü vb. gelirlerden mahsup edemiyorsunuz beni bildiğim.
    Doğrudur. Diğer gelirlerden mahsup edemezsiniz.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 808/1000 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •