Sayfa 856/1000 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,841 - 6,848 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Şube müdürü kupon faizine , alım satıma vergi hiç yok direk hepsi size kalıyor diye demiş ben var dedim ama dinlemedi
     Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Neden şaşırmış ki ? Alım satım mı kupon faizi mi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Şube müdürü kupon faizine , alım satıma vergi hiç yok direk hepsi size kalıyor diye demiş ben var dedim ama dinlemedi
    Geçmiş olsun en azından sizi dikkate alıp mali müşavirine danışsaydı.
    Bu forum bu açıdan çok faydalı

Hazir beyan tarafi da cok zor degil, manueller var zaten
    extra kira yada is geliri de yoksa cok basit, onlar varsa da girecek siniz zaten sistem excel tarzi tabanli en altta sonucu veriyor once kaydediyorsunuz sonra da hazir oldugunuz da onay kismi islemini yapiyorsunuz hersey tamam olunca da internet vergi dairesinden istediginiz odeme sekli ile oduyorsunuz havale eft yada kredi karti........

Ben 25i civarinda hallederim, belki yaptigim isi de bir video yaparim data kisimlari fulu yaparim sonra youtube a ekler link paylasim yaparim sizler icin...

Saygilarimla...

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    teoride bayağı bir şey öğrendik buralardan. varsa bilgimizi de paylaştık.. ama pratiği hk (beyan kısmı) çok konuşulmadı, özellikle internet beyanı hk. o yüzden dedim. ben 2021 için beyan sınırını geçmedim o yüzden şu an için hazır sorum yok. ama seneye bol bol olacaktır.. çünkü görünüşe göre kaçarım yok bu sene

saygılar bizden..
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

O kadar degil yaklasik yuzde 20 vergi cikabiliyor zaten bankaya vadeli koysaniz da o stopaj oluyo...

Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Yüksek kupon geliri olana 3te1 vergi çıkacak, itfadan önce satınca bir de alım satım kazancından vergi çıkacak, işin tadı kaçmıyor mu?

Benim de ilk aldigim bond alti ay sonra anapara odemesi yapacak belki bir bilgi amacli aldigim kuponlar, tl degerlerini yazarim burda.......

2019’un sonunda 5-6 arası bir getiri ile aldığım eurobondun vadesine 2 yıldan kısa bir süre kaldı. Bu süre içinde parayı mevduatta tutsam bu oranı alamazdım. Dolayısıyla benim için döviz mevduattan daha başarılı bir araç oldu.

Elbette kotu ruya gormekten se devletimize vergimizi oder geceriz, ideal olan bu.......

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Siz uyanıklık yapıp eş çocuğa yaptınız sanırım bugün yandım Allah diye yanıma gelen arkadaş oldu .

Bankacı demedi ama e-devletten görüp mali müşaviri eurobond almışsın bunu bildirip vergisini ödemen lazım demiş şoka girmiş

Vergi den bi haber olabilir ilgili kisi..........
    dicektim yukarda okudum TAM NOKTA ATIS olmus...

Neden şaşırmış ki ? Alım satım mı kupon faizi mi

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Siz uyanıklık yapıp eş çocuğa yaptınız sanırım
    yok yahu benim kupon vadelerimde dolar henüz coşmamıştı (mart-eylül) ondan yırttım. ikinci kupon kasımda falan olsaydı cortlamıştım ben de.

Sayfa 856/1000 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •