Sayfa 898/1000 İlkİlk ... 398798848888896897898899900908948998 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,177 - 7,184 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Bu tür kısıtlamalar ve önlemler Eurobond ayağında, yabancı yatırımcılar tarafından olumlu değerlendiriliyor. Mesela 1300cc üzerindeki hususi kullanıma özgü otomobillerde ÖTV'nin katlı şekilde yükseltilmesi dahi borç verenler açısından olumlu gelişme. Daha az döviz yurtdışına çıkacak olarak algılanıyor.

Son 2 haftadır TR eurobondları benzer ülkelere göre çok daha az değer kaybetti.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Bu tür kısıtlamalar ve önlemler Eurobond ayağında, yabancı yatırımcılar tarafından olumlu değerlendiriliyor. Mesela 1300cc üzerindeki hususi kullanıma özgü otomobillerde ÖTV'nin katlı şekilde yükseltilmesi dahi borç verenler açısından olumlu gelişme. Daha az döviz yurtdışına çıkacak olarak algılanıyor.

Son 2 haftadır TR eurobondları benzer ülkelere göre çok daha az değer kaybetti.
    150 milyar lira düşük faizli kredinin yanında bu önlem kızgın tavaya bir damla su bırakmakla eş değer bir etki yapar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. M3 para arzı 5,9 trilyon TL

150 milyar TL bu büyüklük karşısında ne kadar etkili olur bilinmez, bunu 2020 yılında da yapmışlardı hafızam beni yanıltmıyorsa kgf ve ucuz konut kredileri ile 250 milyar TL kredi desteği verilmişti.
    m3 para arzının %10'una denk geliyordu.

Şimdi %2,5.

4.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    M3 para arzı 5,9 trilyon TL

150 milyar TL bu büyüklük karşısında ne kadar etkili olur bilinmez, bunu 2020 yılında da yapmışlardı hafızam beni yanıltmıyorsa kgf ve ucuz konut kredileri ile 250 milyar TL kredi desteği verilmişti.
    m3 para arzının %10'una denk geliyordu.

Şimdi %2,5.
    26 Nisan BDDK verisine göre M3 6.154 Trilyon TL. Kredinin verilmeye başlanacağı zamanlarda 6.5Trilyon TL'yi geçmiş olma ihtimali de var.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    26 Nisan BDDK verisine göre M3 6.154 Trilyon TL. Kredinin verilmeye başlanacağı zamanlarda 6.5Trilyon TL'yi geçmiş olma ihtimali de var.
    İnanılmaz artış, 22 nisanda 5,962 trilyon TL. olarak gözüküyor TCMB'nin evds verilerinde.

6. Günaydın herkese,

Ben Eurobond almak istiyorum, ama çok fazla seçenek var. Hangi ISIN kodlu EB’ları incelememi önerebilirsiniz acaba? Muhtemelen hiç ihtiyacım olmayacak bir tutarı ayırdım bu alım için, yani özel bir vade kısıtım yok. Amacım getiriyi maksimize etmek. Teşekkürler.

Vergi kismini da dusunup alim yapabilirsiniz elbette, vadeyi de kendinize gore belirleyin, faiz olayi da her bond bilgisinde mevcut olur. Extra sorular varsa yazabilirsiniz..

Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Günaydın herkese,

Ben Eurobond almak istiyorum, ama çok fazla seçenek var. Hangi ISIN kodlu EB’ları incelememi önerebilirsiniz acaba? Muhtemelen hiç ihtiyacım olmayacak bir tutarı ayırdım bu alım için, yani özel bir vade kısıtım yok. Amacım getiriyi maksimize etmek. Teşekkürler.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8. bugün bir tweet cds 635 diyordu. doğru mudur?

Sayfa 898/1000 İlkİlk ... 398798848888896897898899900908948998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •