Sayfa 903/1000 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,217 - 7,224 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bugün ufak bir ek alım yapacaktım. mt ye nezaketen fikir sordum (sevdiğim mt lerden biri). konuşma şu şekilde gelişti:

- alım yapsam diyorum. ne dersiniz?

- bence haziran fed toplantısını beklemek lazım.

- fed bundan gayrı 0,50 şer artırarak gideceğim dedi zaten. bu şimdiden bizim fiyatlara yansımadı mı?

- iyi ama abd tahvilleri 0,5 daha artınca bizim risk de üzerine eklenince vs vs..

hangimizin bakış açısı doğru bilemedim. yorum alırsam sevinirim.
    Ufak ek alım demişsiniz, bence gayet uygun. Kademe kademe almak için.
    Şimdi de alın, Haziran'a da kurşun kalsın.

2.  Alıntı Originally Posted by ratso Yazıyı Oku
    Ufak ek alım demişsiniz, bence gayet uygun. Kademe kademe almak için.
    Şimdi de alın, Haziran'a da kurşun kalsın.
    ufak bir alım yaptım zaten 2 gün önce, ikinci ufağı yapmayı yapmayı düşünmüştüm bakacağım bakalım, belki ikinciyi de yapıp sonra beklerim kalanı için.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bugün ufak bir ek alım yapacaktım. mt ye nezaketen fikir sordum (sevdiğim mt lerden biri). konuşma şu şekilde gelişti:

- alım yapsam diyorum. ne dersiniz?

- bence haziran fed toplantısını beklemek lazım.

- fed bundan gayrı 0,50 şer artırarak gideceğim dedi zaten. bu şimdiden bizim fiyatlara yansımadı mı?

- iyi ama abd tahvilleri 0,5 daha artınca bizim risk de üzerine eklenince vs vs..

hangimizin bakış açısı doğru bilemedim. yorum alırsam sevinirim.

Fiyatlar düşük ama daha da düşebilir. Ama önemli olan konu düştüğü bu dipte uzun süre kalabilir.

Örneğin 80'den aldığım bir kağıt 75'e düşebilir ve alım yapıldıktan sonra da 70'in altına sarkıp orada 2 sene oyalanması gayet mümkün. Uzun vade yatırımcısı için (ve uzun vadeli kıymetlerde 2040 ve üzeri) bu çok fark etmez zira 75'te uzun vade için iyi bir fiyat ama iş kıymetin vadesi geriye geldikçe ve yatırımcı karakteri kısa ve orta vadeye döndükçe karışıyor.

2030 vade ve altında Haziranı bekleyebilirdim 2040 ve üzerinde ise alternatiflere göre alım olabilir.

2030 - 2040 arası ise kişinin kendi optimizasyonuna kalmış.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Eurobondda hiç risk görmüyor musunuz?
    İşler sarpa sararsa nolucak?

5.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Eurobondda hiç risk görmüyor musunuz?
    İşler sarpa sararsa nolucak?
    715'e çıkmış CDS zaten bu riskin göstergesi. O nedenle fiyatları düşüyor.

Bu riski alamayacak güçte olanlar kesinlikle bu tür bir enstrumana bulaşmamalı.

Bu riski alabileceğini düşünenler ise özellikle 2040 üzeri kıymetlere giriyorlar ise genel sermaye yapılarının çok kuvvetli olduğundan emin olmalı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Morotoryum riski gerçekleşirse ne olacak?
    Bu konu olabilir veya olmaz.yuzde kaç bilmiyoruz.anapara riski var.

Arjantinin cds grafiğine baktimda geçen yıllarda 10000 kusurlu cds rakamı var.

8.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Morotoryum riski gerçekleşirse ne olacak?
    Bu konu olabilir veya olmaz.yuzde kaç bilmiyoruz.anapara riski var.
    İşte CDS tam olarak ta bunu ölçüyor ve bu çok yüksek risk içeren bir enstruman.

715 CDS kabaca %11.6 zımnı temerrüt olasılığına işaret ediyor.

O nedenle bu tür bir riski alabilecek sermaye gücüne sahip yatırımcılar bu ürünü tercih etmeli.

Döviz bazında faizi daha yüksek $ mevduatı yerine buna yatırayım gibi bir mantık kesinlikle yanlış.

Şunu kesinlikle unutmamak lazım bu ürün alınarak Türkiye'nin iflas riskinin mevcut CDS'e rağmen (CDS 715, zımnı iflas riski %11.6) gerçekleşmeme ihtimali speküle edilerek kazanç elde edilmeye çalışılıyor.

Sayfa 903/1000 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •