Sayfa 923/1000 İlkİlk ... 423823873913921922923924925933973 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,377 - 7,384 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,085
    https://t24.com.tr/haber/mahfi-egilm...atar-mi,986149

Moratoryumda borç ortadan kalkmaz, ödemeler ertelenir, faiz oranları yeniden belirlenir, belli durumlarda borcun kısmen silinmesi söz konusu olabilir. Bunun en yakın örnekleri Meksika, Arjantin ve Rusya’nın açıkladığı moratoryumlardır. Yunanistan batma aşamasına geldiği halde Avrupa Birliği üyesi olduğu için birlik tarafından moratoryuma gitmeden kurtarılmıştır.

Su yazi guzel, faydali...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Birde saç tıraşı var.onuda anlat Dudu hair
    Cut

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,085
     Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Birde saç tıraşı var.onuda anlat Dudu hair
    Cut
    What Is a Haircut in Debt Restructuring?
    A haircut in debt restructuring is yet another unique use of the term "haircut" in finance. Specific to debt restructuring, a haircut is the reduction of outstanding interest payments or a portion of a bond payable that will not be repaid. This condition may arise when a company considers restructuring its debt and negotiates new terms with existing bondholders.

Adami rahatlatir bu tras...

Sana şunu sorucaktim dudu?
    Evin satış bedelini yazarken:
    Rayiç bedelimi,expertiz bedelinimi,yoksa başka bir tutarını yazican.?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,085
     Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Sana şunu sorucaktim dudu?
    Evin satış bedelini yazarken:
    Rayiç bedelimi,expertiz bedelinimi,yoksa başka bir tutarını yazican.?
    Nereye yazacagiz bunu??

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Nereye yazacagiz bunu??
    Evini satican ya.satarken sana soruyor etapuda yazican ekranda....
    Bilmiyorsan emlakçı ya sor bakalım ne diyor?
    Benim kafamı karıştırdı bu...

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Şu var, dediğiniz gibi cds 1000'i geçmiş daha önce. 2000 krizinde de yine böyle kallavi idi EB faizleri. Sonra faizler göçünce ne oldu? Geçen kışa kadar bu başlık altında herkes keşke 2000 yılında faizler 9-10 iken EB alsaydım diyordu. Alın şimdi 9% oldu. Belki 10% olacak. Demek ki bu seviyelerden almak her yiğidin harcı değilmiş. İş işten geçtikten sonra atıp tutmak çok kolay.

ytd, al/sat/tut anlamına gelecek bir tavsiye verilmemiştir
    Orjinal soruya da cevap mahiyetinde olsun;
    Cihat bey zaten çok riskli yatırımı seven birisi değil, genellikle yüksek enflasyonla ortamda düşük faizli kredi ve fiziksel altın alımı yapan/tavsiye eden birinden beklenen bir tavsiye.

aynı şekilde sepet yapmayı da önerir, yani gidip ucuz olsa dahi tüm varlığını eurobonda veya hisseye koymak Cihat amcanın yatırım mantığını anlamamış demektir.

8. sn epicurist'in zamanında bu konuyla ilgili gönderdiği bir mesajı buraya koyayım. kendisi foruma yazmak istemese de okuduğunu biliyorum. isterse ek yorum yapar..

"Bir konu forumda yazıldı bence çok iyi anlaşılmıyor. Eurobondun riski ödememe riskinden çok kuponun TL'ye çevrilerek yatma riskidir. Bu sebeple eurobondu Türkiyedeki aracı kurumla yurtdışındaki aracı kurum arasında tutmak arasında fark var. Bildiğiniz üzere Eurclear'da kişiler adına durmuyor hesaplar aracı kurumlar adına duruyor. Hükümet Türkiyedeki bir aracı kuruma kupon yattığı günde resmi kurdan TL'ye geçireceksin(Lübnanda resmi kur karaborsa kurunun %15 kadardı, bu kuponun değerinin %15'inin ödenmesi demektir) diyebilir ama yurtdışındaki aracı kuruma aynı talepte bulunamaz."

Sayfa 923/1000 İlkİlk ... 423823873913921922923924925933973 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •