Sayfa 932/1000 İlkİlk ... 432832882922930931932933934942982 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,449 - 7,456 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Sayin Cilginfenci pek vergiye takmiyo imis, kendi dedi...
    Stopaj kesilince hesapta döküm olarak kesilen stopaj gözüküyor olmalı. Hiç stopajlı eurobond kupon faizi yatan oldu mu hesabına.

Dökümde gördüğümüz stopajı yıllık gelir beyannamesinde mahsup kısmına ekleyeceğiz sanırım. Vergi ödeme ödememeden ziyade beyanın doğru yapılması açısından bilmekte fayda var.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Stopaj kesilince hesapta döküm olarak kesilen stopaj gözüküyor olmalı. Hiç stopajlı eurobond kupon faizi yatan oldu mu hesabına.

Dökümde gördüğümüz stopajı yıllık gelir beyannamesinde mahsup kısmına ekleyeceğiz sanırım. Vergi ödeme ödememeden ziyade beyanın doğru yapılması açısından bilmekte fayda var.
    24/04 tarihli kupon ödememe baktım stopaj kesintisini göstermiyor. Fiba da hesabım

3.  Alıntı Originally Posted by reber Yazıyı Oku
    24/04 tarihli kupon ödememe baktım stopaj kesintisini göstermiyor. Fiba da hesabım
    İlk kupon ödemesi 24.10.2023 olmalı. Sanırım ödenecek ilk kupon. 24.4.2022'de kupon ödemesi olmaması lazım zira o tarihte çıkmıştı sanırım.
    Özel sektör olmadığı için stopaj olmaması gerekiyordu zaten ama yine de kontrol için teşekkürler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. [QUOTE=rxpu;5940857]İlk kupon ödemesi 24.10.2023 olmalı. Sanırım ödenecek ilk kupon. 24.4.2022'de kupon ödemesi olmaması lazım zira o tarihte çıkmıştı sanırım.
    Özel sektör olmadığı için stopaj olmaması gerekiyordu zaten ama yine de kontrol için teşekkürler.[/QUOTE
    Rica ederim lafı mı olur.
    Evet devlet. 2028 24/10/2028 son kupon ödeme günü...
    İyi günler

5.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Fiyatlar günlük değişiyor biliyorsunuz. Ben 20 bin dolarlık aldım. 1075 dolar kupon ödemesi var.100.500 dan aldım. Fakat şuan cdsler 730 gördü. Sanırım yarın fiyat biraz daha düşebilir. Yinede arayıp öğrenmekte fayda var.
    Cevap için teşekkür ederim, telefonla görüşerek hesap açılışını yaptım, kısmetse ben de yarın 20K civarı almayı düşünüyorum, Ancak stopaj konusunda tereddüt oluştu, umarım stopaj durumu normal eurobond gibidir.

Alıntı Originally Posted by sonur Yazıyı Oku
    Cevap için teşekkür ederim, telefonla görüşerek hesap açılışını yaptım, kısmetse ben de yarın 20K civarı almayı düşünüyorum, Ancak stopaj konusunda tereddüt oluştu, umarım stopaj durumu normal eurobond gibidir.
    Bilgi paylaşmayı severim. Stopaj konusunu öğrenirseniz buraya yazın zira ben vergi mevzularını pek takmıyorum. Zaten ayrıca birikimli hayat sigortası primi ödüyorum her türlü vergiden düşebiliyorum. Elimizdeki eurobondlar batmasın yeter

7. Yatırım danışmanından öğrenebilirim umarım.

Kısa google araştırması sonucu özel sektör eurobondları (İBB özel sektör mü sayılıyor emin değilim) için;
    "Türk özel sektör şirketlerince yurt dışında ihraç edilen bonolarda vadelere göre stopaj vardır: 1 yılakadar:%7, 1-3 yıl arası: %3, 3 yıldan fazla:%0"

bu şekilde bir bilgiye ulaştım, ancak ne kadar doğru bilemiyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by sonur Yazıyı Oku
    Yatırım danışmanından öğrenebilirim umarım.

Kısa google araştırması sonucu özel sektör eurobondları (İBB özel sektör mü sayılıyor emin değilim) için;
    "Türk özel sektör şirketlerince yurt dışında ihraç edilen bonolarda vadelere göre stopaj vardır: 1 yılakadar:%7, 1-3 yıl arası: %3, 3 yıldan fazla:%0"

bu şekilde bir bilgiye ulaştım, ancak ne kadar doğru bilemiyorum.
    Büyükşehirde çalışan kişinin SGK emekli maaşı kesildiğine göre kamu oluyor

Sayfa 932/1000 İlkİlk ... 432832882922930931932933934942982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •