Sayfa 958/1000 İlkİlk ... 458858908948956957958959960968 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,657 - 7,664 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Demekki neymiş iyi araştırmadan ucu koku nereye gider tartmadan almamak lazımmış,

Bu arada sadece aradaki tl farka düz vergi çıkar diye bir durum yok, ufe düzeltmesi yapmaniz lazim, ufe sonrasi vergiden hala yırtma ihtimalinzi var, siz bi araştırın bakalim ;)

https://kpmgvergi.com/blog/eurobondl...f-noktalar/177
    Haklısınız UFE duzeltmesini eklemeyi unutmusum. Oradan da iyi bir oranda düzeltme olur ama bence yine vergi cıkacaktır. Hesaplamak lazım.

2. Enflasyon bu haldeyken, hele ÜFE'yi düşünürseniz, vergi çıkmayabilir. Basit bir hesabı var, Excel'de iki dakikada yapabilirsiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Haklısınız UFE duzeltmesini eklemeyi unutmusum. Oradan da iyi bir oranda düzeltme olur ama bence yine vergi cıkacaktır. Hesaplamak lazım.
    Cok büyük olasılıkla cikmaz hocam, yillik ufe %135, yillik dolar değişimi yaklasik %100, bond deger kaybini da hesaba katarsak cok zor gibi

4. Güncel Bond’ların durumu nedir bugünde düşüş devam etti mi öğlene kadar yatay gibiydi sonradan düşüş devam etti mi .

Ben fed sonrası ek kurşun göndereceğim sanırım

5. 2027 sabah tebde 922 dolardı öğleden sonra 927 idi

6.  Alıntı Originally Posted by CARTAGE Yazıyı Oku
    Anlaşılan sizin fon US900123AW05
    kupon 1180 usd alış tarihi 5 şubat 2022.. Eger bunlar doğru ise 83.000 tl gibi bir vergi çıkar. mart 2023 ve temmuz 2023 de 2 taksit de ödersiniz.Umarım bir hata yapmıyorum.ytd
    Evet o maşallah bulmuşsunuz hemen hocam

7.  Alıntı Originally Posted by ratso Yazıyı Oku
    CDS canımı sıkıyor diyorsunuz, çıkıp Bitcoin' girecegim diyorsunuz.
    Bitcoin 70k yakınlarından 20k altını zorluyor. Sizin portfoy ise 34k'dan 29k'ya inmiş eurobondlarda. Ben sahsen paniğinizi pek anlayamıyorum. Sadece TR bondları değil global olarak hersey dusuyor, Nasdaq Composite'te kayıplar %35. Boyle bir ortamdan TR faizlerinin 7-8'lerden 10.5 lara cıkmasını kaldıramayan bence hic bulasmayacaktı EB'ye.
    Valla kripto daha güvenilir geliyor arzı belli en kötü 2024’de boğa yaşarız bozsaydım kademeli alacaktım zaten ama vergi bitirdi beni cds çok çok yüksek hiçbir ülke böyle değil bu da korkutuyor tabii ki

8.  Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Cok büyük olasılıkla cikmaz hocam, yillik ufe %135, yillik dolar değişimi yaklasik %100, bond deger kaybini da hesaba katarsak cok zor gibi
    O zaman süper satsam sorun olmaz değil mi bir sordurayım bunu da

Sayfa 958/1000 İlkİlk ... 458858908948956957958959960968 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •