Sayfa 960/1000 İlkİlk ... 460860910950958959960961962970 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 7,673 - 7,680 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Siz neye bakardınız
     Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Vadem 1-3 yil olsa idi eurobonda bakmazdim.

2. [QUOTE=Dudu;5969378]Peki TC devleti moratorium ilan etmis mi bunu biliyor musunuz?

Syg,[/QU
    Temerrütün eşiğinden döndük .(.üstelik net rezervimiz 4,5 mia iken bugün - 60m.)cds 1440 olmuştu.tl bazında O/N 9500 usd aylık net 1 faiz gördük..İMf ile anlaşıldı .Kemal derviş geldi vs vs.İmf olmasane olurdu bilemiyorum dış borc 22m iken buğün 450mia..Türkiye bu borçların altından kalkabilecek potansiyele sahip.Ancak akıla zarar işler yapıyoruz aylık 50 mia kkm yüküvar.Sürdürülebilir mi.Cari açık konusunu hiç açmayalım.Arjantinde bulundum .2 kere iflas ettiler 2 kez imf 107 mia verdi.halk sefil oldu.Hala perişan..Evet 1958 de günün hükümeti maratoryum ilan etti. Şu an da maratoryum ilanı olurmu bilemem saki bu kadar enteğre bi dünyada zor ama borçların yapılandırılması,bir kısmının silinmesi (yunanistan örneği) ve vadenin yeni faiz ile tekrar yapılandırılması olur..Bu yazdıklarım herhangibi yatırım için tavsiye değildir.Referans alınamaz.

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Siz neye bakardınız
    Ben olsam Fed sonrası zaten usd 5,5-6 bandında..Buğün 5,5 oran aldım 32 günlük.. Şu an eurobond kupon da buralarda.. cds ile 10 puan gözükse bile .... bile.. ytd...

4.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Vadem 1-3 yil olsa idi eurobonda bakmazdim.
    Ben hiçbir vade de bakmıyorum....zaten baybay dedim...bu kasko primi ile tramer bozdurmayalım..ytd.

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Siz neye bakardınız
    %6.5 usd faizi verecek bankaya bakardim.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Peki TC devleti moratorium ilan etmis mi bunu biliyor musunuz?

Syg,
    Şuan ekonomi borcu borçla çevirme üzerine kurulu eğer ben ödemem yada faizi silin vadeyi uzatın tarzı işler yapılırsa kırılmış olan güven tamamen kaybolur. Türkiye artık %15 bile versen para bulamaz. Türkiye cumhuriyeti devleti itibarını düşürmez diye düşünüyorum.

Ayrıca %5 usd faizi vadelide sadece 1 seferlik veriliyor diye biliyorum. Daha sonra oran çok düşük. Eğer 1 yıl vade %6 veren varsa hemen paramı oraya taşıyayım.

7.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    %6.5 usd faizi verecek bankaya bakardim.
    temmuz fed 5,75 eylül 6,5 beklentim o.Buğün 5,5 aldım.Yarın ki artışın fiyatlanığını düşünüyorum.0,75 ve 1 gelirse.. yorum yok .. ytd

8.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Şuan ekonomi borcu borçla çevirme üzerine kurulu eğer ben ödemem yada faizi silin vadeyi uzatın tarzı işler yapılırsa kırılmış olan güven tamamen kaybolur. Türkiye artık %15 bile versen para bulamaz. Türkiye cumhuriyeti devleti itibarını düşürmez diye düşünüyorum.

Ayrıca %5 usd faizi vadelide sadece 1 seferlik veriliyor diye biliyorum. Daha sonra oran çok düşük. Eğer 1 yıl vade %6 veren varsa hemen paramı oraya taşıyayım.
    Bugün 5,5 aldım. ve takip eden 2 fed sonrası 6,5. Ben 94-2001-2008 arjantin ve lubnan krizlerini için de yaşadım. Bu güngü cds leri 94 ve 2008 ile karşılaştırma orada günlük bura da yerleşik..Bu fırtına 5 yıl sürer...İMF siz olmaz..Ancak yatırım tavsiyesi değildir.İtibar mı.var mı? Toyota,doblo,opel gitti VW gelmedi.ne itibarı.İtibar cds dir.
    O yazdıklarını izlanda.Arjantin ve yunanistan yaptı hem de son 10 yılda..yazdıklarımı referans olarak almayınız herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : CARTAGE; 15-06-2022 saat: 01:34.

Sayfa 960/1000 İlkİlk ... 460860910950958959960961962970 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •